Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 723 komentarze

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - Refleksje i własne niezależne poglądy. NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM《 PRAWDĘ》Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ☆ ◇ ☆ Każdy ma prawo krytykować, oby to była merytoryczna krytyka

Indie. Nowości z Kosmosu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

NASA zlokalizowała indyjski lądownik księżycowy.

NASA zlokalizowała indyjski lądownik księżycowy, który rozbił się na Księżycu we wrześniu.

Amerykański instytut kosmiczny opublikował w Internecie zdjęcia miejsca, w którym znalazł się bezzałogowy lądownik. Indyjski lądownik z łazikiem na pokładzie wystartował z Ziemi 22 lipca, a centrum kontroli straciło kontakt podczas lądowania 7 września. Nie było jasne, gdzie spadł ten lądownik. Miał za zadanie zbadać teren na południowym biegunie księżyca. Naukowcy uważają że może być tam woda w postaci lodu . Byłaby to również pierwsza obserwacja tej części Księżyca ponieważ jeszcze żaden łazik nigdy nie był w tej części globu.

Na razie tylko, Związek Radziecki / Rosja, Stany Zjednoczone i Chiny zdołały wylądować i umieścić swoje pojazdy badawcze na Księżycu.

Niestety pierwsza próba Indii umieszczenia lądownika z automatycznym pojazdem na Księżycu zakończyła się niepowodzeniem, ale kraj nadal chce rozwijac swój program kosmiczny. Indyjski instytut kosmiczny ISRO utracił kontakt z bezzałogowym lądownikiem księżycowym, który badałby południowy biegun księżyca. Dyrektor ośrodka kosmicznego Kailasavadivoo Sivan powiedział, że kontakt został przerwany na wysokości 2,1 km nad powierzchnią. Nie wiadomo co stało się z lądownikiem, który jest częścią misji Chandrayaan-2 (Moon vessel-2). „Dane są analizowane”, powiedział Sivan.

Lądownik (Virkram) z pojazdem księżycowym na pokładzie (Pragyan) został wystrzelony 22 lipca. Miały one za zadanie wspólnie zbadać teren południowego bieguna księżyca. Naukowcy uważają że można tam znaleźć lód oraz będą także szukać substancji helu-3 który może być jako czyste i bezpieczne źródło energii jądrowej. 

Najważniejsze dla Indii jest że księżycowy satelita Chandrayaan-2 który krąży po orbicie księżyca jest nadal w doskonałej kondycji a jego aparaty fotograficzne i instrumenty mogą nadal przesyłać mnóstwo informacji przez kolejny rok. 

   

 

 

 Indie  podpisały umowę z Japonią dotyczącą budowy nowego księżycowego pojazdu, który ma być przez indyjską rakietę dostarczony na powierzchnię księżyca w 2023 roku.

0 Natomiast w 2022 roku, Indie chcą wysłać nowego sztucznego satelitę i umieć go na orbicie wokół Marsa. Będzie to drugi ich obiekt po już udanej misji Mangalyaan-2 w 2014 roku. W Indiach rozpoczęły się selekcje kandydatów na indonautów, którzy w 2022 r. będą znajdować się przez tydzień na orbicie w okół Ziemi w trzyosobowym statku kosmicznym Gaganyaan.

Szkolenie Hindusów odbywa się w rosyjskim centrum szkoleniowym pod Moskwą i rozpoczęło się w listopadzie.●●●● ●

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  Hindusi mogliby w końcu przestać żartować i wreszcie odpalić te wimany, które mają na składzie od starożytności ;-)

  A tak na serio, to u Atora widziałem materiał na temat odnalezienia przez USA wimany na BW (?)
  Zastanawiam się czy to może być prawda, czy to tylko jakaś ściema w niewiadomym celu.

  5*

  Ukłony
 • @Jasiek 17:37:24
  Zaintrygowalo mnie i zacząłem przeglądać nagrania z "Geografic HD".
  i na History HD i znalazłem.
  STAROŻYTNI KOSMICI= Wiman mitologiczny latający pojazd, na którym bogowie indyjscy przybyli z gwiazd na Ziemię.

  Zapewne warte jest uwagi odcinrk " Obcy i nieumarli" oraz "Siwa", w hinduskim panteonie najważniejszy Bóg. Oraz "Nasca"

  Pozdrw. :)
 • @Jasiek 17:37:24
  Giorgo Tsoukalos jest ekspertem w tym temacie.

  " Monolity" i giganci...
 • @Monaco 18:57:20
  Czy Siwa jest najważniejszy? A Wisznu? Rama? Brahma?
  Cywilizacja na pewno ciekawa.
 • @Wican 20:36:39
  Według info w hinduskim panteonie tak, ale według innych źródeł to wszyscy wymienieni są bardzo ważni.

  Pozdr. :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY