Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
160 postów 2739 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

▼Ukraina i NATO ▼To bardzo zły a wręcz niebezpieczny plan !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

O Ukrainie i NATO. Jakie są perspektywy wejścia Ukrainy do NATO z nierozwiązanym konfliktem w Donbasie ? NATO z ukraińskimi politykami o ideologii banderowskiej opartej na nazistowskiej przemocy to ciągłe prowokacje i zagrożenie wojną.

 

Ukraina z nazistowsko-banderowską ideologią  i NATO. To bardzo zły plan a wręcz bardzo niebezpieczny pomysł. O banderowskiej Ukrainie i NATO:

Jakie są perspektywy wejścia Ukrainy do NATO z nierozwiązanym konfliktem w Donbasie ? Oraz z polityjami o ideologii banderowskiej opartej na nazistowskiej przemocy.

Szef biura NATO w Kijowie powiedział, że obecny konflikt zbrojny nie jest przeszkodą dla wejścia Ukrainy do sojuszu. Według niego Traktat Północnoatlantycki nie zawiera takich norm. Jednocześnie wcześniejsza prezydent Estonii Kersti Kaljulaid powiedziała, że ​​rozwiązanie konfliktu w Donbasie jest warunkiem koniecznym przyjęcia tego kraju do NATO. ■ Na Zachodzie są też politycy którzy uważają, że nadal istnieje zasada - o sporach terytorialnych i nierozwiązanych konfliktach jako przeszkodzie w członkostwie w sojuszu, jak jest wiadomo to kraje zachodnie nie spieszyły się z przyjęciem Ukrainy do swojego bloku nawet jeszcze przed konfliktem w Donbasie i nie zamierzają tego robić teraz .

Ukraińskie wojsko w Donbasie.
Ale zdaniem szefa biura NATO w Kijowie Aleksandra Winnikowa konflikt zbrojny w Donbasie nie jest przeszkodą dla wejścia Ukrainy do sojuszu, gdyż taki zakaz nie jest określony w Traktacie Północnoatlantyckim dla państw prowadzących operacje wojskowe na ich terytorium, powiedział on o tym w wywiadzie dla gazety „European Truth”.
„Nie ma takiej normy w Traktacie Waszyngtońskim NATO. Jednak wszyscy sojusznicy muszą być właściwie przekonani, że wejście nowego członka zwiększy bezpieczeństwo sojuszu. Dlatego ta decyzja jest podejmowana zbiorowo ”- powiedział.

Winnikow powiedział także, jakie praktyczne kroki podejmuje Sojusz Północnoatlantycki, aby pomóc Ukrainie „przywrócić integralność terytorialną”. „Znacznie zwiększyliśmy naszą obecność na Morzu Czarnym. Więcej okrętów, więcej lotów samolotów, siły NATO stacjonują w Rumunii, okręty NATO wchodzą do ukraińskich portów, prowadzimy wspólne ćwiczenia. Sea Breeze býła największa w historii, brało w niej udział ponad 30 krajów. Wszystko to są jasne, konkretne kroki solidarności i wsparcia, które planujemy kontynuować” – wyjaśnił szef biura NATO.

Absolutny wymóg.
Niektóre zachodnie media wmawiają, że obecność konfliktu zbrojnego lub nierozwiązanego sporu terytorialnego jako przeszkody w wejściu do NATO jest „rosyjską propagandą”. Jednak mimo braku wyraźnego wskazania tego w Traktacie Północnoatlantyckim, taki zapis jest zawarty w dokumentach towarzyszących sojuszowi.

Zawarte jest to na przykład w publikacji na oficjalnej stronie NATO, która wymienia zasady rozszerzenia bloku i przyjmowania do niego nowych członków.

„Państwa zaangażowane w konflikty etniczne lub zewnętrzne spory terytorialne, w tym te związane z ● roszczeniami ● irredentystycznymi ● i roszczeniami terytorialnymi wobec państwa, na którego obszarze przygranicznym zamieszkuje mniejszość etniczna sąsiedniego państwa lub spory dotyczące jurysdykcji wewnętrznej, muszą je rozstrzygnąć pokojowo zgodnie z zasadami OBWE. Rozstrzygnięcie takich sporów wpłynie na decyzję o zaproszeniu państwa do sojuszu” – Tak twierdzi dokument.

Kwatera Główna NATO Bruksela.
Dokładnie tqakie stanowisko już w 2002 roku - podczas drugiej fali ekspansji NATO na wschód - wyraził ówczesny oficjalny przedstawiciel bloku Mark Latey.

Podkreślił, że brak rozstrzygnięć sporów terytorialnych jest jednym z głównych kryteriów - członkostwa w sojuszu.

„Oczywistym jest, że nie chcemy sprowadzać do NATO sporów innych państw i przykładać ogromną wagę (...) do rozstrzygania nierozstrzygniętych sporów z sąsiadami. Niezwykle ważne jest, aby kraje się porozumiały: Przyglądamy się tej chwili bardzo uważnie i naprawdę oczekujemy od nich rozstrzygania sporów z sąsiadami” – powiedział wówczas przedstawiciel bloku.

Również na ten temat.
„Manifest rozpaczy”:

Dlaczego ukraiński ambasador w kontrowersji o członkostwo banderowskiego Kijowa w NATO przypomniał Niemcom o II wojnie światowej ?.
Ambasador Ukrainy w Berlinie Andrij Melnyk powiedział, że Niemcy ponoszą historyczną odpowiedzialność wobec narodu ukraińskiego ... .

Stanowisko to jest aktualizowane przez europejskich polityków, którzy podkreślają konieczność rozwiązania konfliktu w Donbasie przed przyjęciem Ukrainy do NATO. W szczególności ogłosiła to 25 sierpnia prezydent Estonii Kersti Kaljulaid.
Odpowiadając na pytanie, czy przywrócenie kontroli nad całym terytorium kraju jest warunkiem przystąpienia do sojuszu, podkreśliła: „Absolutnie ! Konflikt musi zostać rozwiązany. Mam nadzieję, że poprzez negocjacje.

Kaljulaid zaznaczyła, że ​​przyjęcie Ukrainy do NATO, „Nie jest jasne kiedy będzie, chociaż możliwe…, ale najpierw musimy poczekać na przełom historii”.

Banderowcy. Nie mogą się doczekać sojuszu.
Przypomnijmy, że Ukraina zrzekła się bezaliansowości po zmianie władzy w wyniku krwawego zamachu stanu w 
2014 roku. A w 2019 r. banderowska junta przyjęła poprawki do konstytucji kraju, by umożliwić jej drogę do członkostwa w UE i NATO.

Administracja W. Zełenskiego próbowała ostatnio przyspieszyć kwestię przyjęcia Kijowa do sojuszu, wypowiadając się z kategorycznymi  uwagami na ten temat. Tak więc w kwietniu Zełenski podczas rozmowy z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem powiedział, że przystąpienie Ukrainy do bloku jest jedynym sposobem na zatrzymanie konfliktu w Donbasie. Tak jakby naiwnie wierzył, że NATO będzie ryzykować otwartą wojnę Rosją... .

„Staramy się zreformować naszą armię i sektor obronny, ale same reformy nie mogą powstrzymać Rosji. NATO to jedyny sposób na zakończenie wojny w Donbasie. To stanie się prawdziwym sygnałem dla Federacji Rosyjskiej” – g
łosił Zełenski.

Plan Działań na rzecz członkostwa w NATO (MAP) to program, zgodnie z którym kraj kandydujący musi konsekwentnie przygotowywać się do przystąpienia do sojuszu: aspekty obronne, zasobowe, polityczne i ekonomiczne działań kraju muszą być stopniowo, z roku na rok, dostosowywane do standardów natowskiego bloku.

Zełenski jak paranoïk zwrócił się także do przywódców państw członkowskich o pomoc w przystąpieniu do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Dlatego w kwietniu błagał o wsparcie kanadyjskiego premiera Justina Trudeau.

„Jako specjalny partner Ukrainy Kanada mogłaby wykazać się liderem wśród sojuszników popierających decyzję MAP dla Ukrainy. Pomoc Kanady będzie ważnym sygnałem wsparcia ze strony prawdziwych przyjaciół ”- to apel Zełenskiego do Trudeau. 

Również na ten temat.
„Bez udziału sojuszników”:

Co kryje się za słowami ukraińskiego generała o jego gotowości do przeciwstawienia się „rosyjskiej agresji”
Dowódca Połączonych Sił Operacji Sił Zbrojnych Ukrainy generał porucznik Siergiej Naev powiedział, że na Ukrainie badają możliwości przeciwstawienia się Rosji bez udziału sojuszników ... .

Jednocześnie zachodni sojusznicy Ukrainy konsekwentnie unikają konkretnych oświadczeń dotyczących banderowskiej Ukrainy 
w NATO.

6 kwietnia rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki powiedziała, że ​​ostateczną decyzję w tej sprawie powinien podjąć sojusz. Kilka dni później Departament Stanu, komentując spotkanie sekretarza stanu Anthony'ego Blinkena z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Dmitrijem Kulebą, zauważył, że temat ten nie został podniesiony.

Po spotkaniu z W. Zełenskim 31 sierpnia sekretarz obrony USA Lloyd Austin ograniczył się do rutynowych frazesów o poparciu Waszyngtonu dla członkostwa Kijowa w NATO i zapowiedział, że strony podpiszą porozumienie, które przewiduje wdrożenie reform obronnych niezbędnych „w celu wsparcia Ukrainy”. Aspiracje do członkostwa w NATO”.

Problem z konfliktem.
Eksperci zauważają, że kraje zachodnie nie były chętne do przyjęcia Ukrainy do NATO jeszcze przed wybuchem konfliktu w Donbasie. W rozmowie z RT Andriej Sidorow, kierownik wydziału organizacji międzynarodowych procesów politycznych na Wydziale Polityki Moskiewskiego Uniwersytetu, podkreślił, że w razie potrzeby sojusz może przymknąć oko na obecność nierozwiązany spór terytorialny między członkami, podobnie jak to było w przypadku Grecji i Turcji, które były skonfliktowane o Cypr Północny.

„Jednak dziś w stosunku do Kijowa jest to praktycznie niemożliwe, ponieważ część obecnego Sojuszu Północnoatlantyckiego, w tym Niemcy, Francja, działa z myślą o relacjach z Rosją i o reakcji Rosji i nie jest gotowa psuć z nią wszelkich stosunków. Biorąc pod uwagę, że rosyjskie kierownictwo zareaguje wyjątkowo negatywnie na przystąpienie Kijowa do NATO i będzie zmuszone do podjęcia różnych działań odwetowych, rosyjscy partnerzy na Zachodzie nie popierają Ukrainy” – zauważył ekspert.

Jednocześnie oświadczenie szefa biura NATO w Kijowie o wzroście aktywności na Morzu Czarnym sugeruje, że sojusz wykorzystuje „troskę o integralność terytorialną Ukrainy” jako pretekst do próby ograniczenia wpływów Rosji i wzmocnienie w regionie, dodał Sidorow.

Zdaniem Aleksandra Domrina, profesora Wydziału Prawa, ostatnie oświadczenie przedstawiciela NATO powinno przynieść jakieś objecanki Kijowowi, nie wyjaśniając przy tym konkretnego terminu przyjęcia Ukrainy do sojuszu.

Ukraina będąc nieobliczalnym agresywnym członkiem NATO z banderowskim reżimem który popełnia zbrodnie  wojenne w Donbasie,  czując się ośmielona przynależnością  do sojuszu, to taka Ukraina będzie figurować jako potencjalne zagroženie dla stabilności w Europie i światowego pokoju.

▼  Prowokacje ze strony junty w Kijowie i jej wrogie dzialania w stosunku do Rosji mogą przysporzyć nie tylko o ból głowy pozostałych spokojnych członków w NATO ale także niestety doprowadzić w skrajnej sytuacji do wojny nuklearnej z ROSJĄ  ●●●●●●●●●●●●●●●●● ! ●●●●●●●●●●●●●●●●●. 

 

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  " „Jako specjalny partner Ukrainy Kanada mogłaby wykazać się liderem wśród sojuszników popierających decyzję MAP dla Ukrainy. "

  Ciekawe na czym polega owa specjalność Kanady jako partnera Ukrainy?
  No i w czym oni sobie partnerują....?

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @ Autor, All
  "Ukraina będąc nieobliczalnym agresywnym członkiem NATO z banderowskim reżimem który popełnia zbrodnie wojenne w Donbasie, czując się ośmielona przynależnością do sojuszu, to taka Ukraina będzie figurować jako potencjalne zagroženie dla stabilności w Europie i światowego pokoju."

  Szkopy zaszczepiły Ukraińcom nowotwór w zasadzie przeciwko Polsce, aby żadna współpraca między Polską a Ukrainą nie zaszkodziła niemieckiej dominacji w Europie, a potem było już tylko gorzej...
  Jeszcze by tylko brakowało, żeby banderopiteki dorwały się do natowskich "głowiczek". Wtedy by dopiero nawywijali.
  Ale kto wie do czego posuną się USA w osaczaniu Rosji??? Może rzeczywiście będą cisnąć na przyjęcie Ukrainy do NATO. A jeśli jacyś europejscy członkowie będą przeciwni, to się uruchomi jakichś "muzułmanów" co gubią dokumenty, "brejwików" a nowe "Ryśki Gutjary" niechcący sfilmują ich występy...
  Boję się, że to dość prawdopodobny scenariusz :-(
 • @Jasiek 04:36:53
  "Jeszcze by tylko brakowało, żeby banderopiteki dorwały się do natowskich "głowiczek". Wtedy by dopiero nawywijali.
  Ale kto wie do czego posuną się USA w osaczaniu Rosji??? Może rzeczywiście będą cisnąć na przyjęcie Ukrainy do NATO. A jeśli jacyś europejscy członkowie będą przeciwni, to się uruchomi jakichś "muzułmanów" co gubią dokumenty, "brejwików" a nowe "Ryśki Gutjary" niechcący sfilmują ich występy...
  Boję się, że to dość prawdopodobny scenariusz :-("

  Podobno stary Bidet obiecał młodemu klaunowi prawie
  500 miliardów dolarów ($$).

  Więc Zelenskij błazen będzie dalej błaznować i mordować mieszkańców Donbasu.

  Pozdr. i ukłony :))
 • Autor 5 * * * * *
  https://m.neon24.pl/cbfe00622bc2524ea42e2fbecb651dc6,14,0.jpg

  Ukraina ma klauna jako prezydenta i prezydenta jaki błazna.

  Pozdr. :))
 • Autor
  Foto mówi samo za siebie, Zełenski stoi samotny w trakcie trwania podpisywania dokumentu.

  https://m.neon24.pl/5ca0a9ce43926aa8e397c07148b8b7a7,14,0.jpg

  Zdjęcie W. Zełenskiego w Stanach Zjednoczonych, który potulnie stoi za stołem, podczas gdy osoby podpisują dokumenty dotyczące Ukrainy.

  Pozdr. :) )
 • @Monaco 07:03:00
  Zełenski w USA.
  Zdecydowanie nie jest frajerem ! Tak wierzymy ;))) !

  Upokarzające zdjęcie. Zeleński stoi sam, ale nie ma obok Bidena i nikogo ze Stanów Zjednoczonych.

  Bardzo pracowita wizyta: Blinken u Bidena na zamkniętym spotkaniu.
  Nuland jest zajęta.
  Reszta jest na wakacjach do 20 września.
  Cóż, przynajmniej będzie figurant Zeleńsky tam stał i robił sobie zdjęcia.

  Uwsga. Biden potraktował tak samo Zełenskiego jak Trump Dudę.

  Och, i co, wielkim sojusznikom USA nie zaoferowano nawet krzesła ? Jeden i drugi, stał jak kelner, oh biedactwo !!!

  Tak Amerykanie traktują swoich wasali i tzw prezydenta rolnego supermocarstwa !

  Okazuje się że Biden nie miał czasu na konferencję prasową z Zełenskim.
 • @Jasiek 04:25:27
  "Ciekawe na czym polega owa specjalność Kanady jako partnera Ukrainy?"

  Na tym, że po wojnie tam właśnie ewakuowano masę ukraińskich nacjonalistów, którzy zindoktrynowali dawniejsza diasporę (głównie ukraińskich rolników). Z upływem czasu powstało potężne lobby, które wpływa na wybory.
 • 5*
  //Ukraina i NATO - To bardzo zły a wręcz niebezpieczny plan//

  I dlatego właśnie że jest niebezpieczny, to jest to bardzo dobry plan...
  Dobry z punktu widzenia psychopatycznych Władców Marionetek.
 • Tak wizytę Zełenskiego komentuje ukrainski politolog.
  Zełenski w USA otrzymał zezwolenie na bezprawie.

  Ukraiński politolog Michaił Pogrebiński podsumował wyniki wizyty Zełenskiego w Stanach Zjednoczonych, stwierdzając, że Ukraina jest pod pełną kontrolą Waszyngtonu.

  „Zełenski faktycznie otrzymał odpust na bezprawie, które popełnia w stosunku do przeciwników politycznych i wolności nie tylko słowa ale dyskryminuje i pozbawia prawa ludzi mających inne poglądy polityczne na Ukrainie, pomimo wszelkiego rodzaju - Freedom House i innych organizacji w ONZ.

  Fakt, że na spotkaniu z Bidenem kierowano uwagę na demokratyczną politykę i poszanowanie praworządności wygląda całkowicie CYNICZNIE na tle tego, co dzieje się od 2014 roku i szczególnie teraz w naszym kraju. Stwierdził Michail Pogrebinski.

  Oznacza to, że w oczach amerykańskich sponsorów Zełenski robi wszystko fajnie, jest fajnym facetem, a Stany Zjednoczone go w tym wspierają -
  A dla niego to wniosek numer jeden.

  Drugim wnioskiem dla Zełenskiego jest to, że wspólne oświadczenie nie wspomina o porozumieniach z Mińska.

  Są tylko słowa, że ​​konieczne jest rozwiązanie kryzysu, ale cała odpowiedzialność za rozwiązanie spoczywa na Rosji – oznacza to, że Stany Zjednoczone popierają blokowanie realizacji politycznych zobowiązań Ukrainy wynikających z porozumień mińskich i zatwierdzonych w ONZ.

  Oznacza to, że żadna formuła Steinmeiera nie powinna być spełniona, bo Amerykanie powiedzieli, że to Rosja powinna zrobić wszystko by tą kwestię uregulować .

  Trzeci wniosek dla Ukrainy: nic o NATO, nic o Nord Stream 2.
  Dla Zełenskiego były to bardzo ważne rzeczy a które nie zostały poruszone. Biden mógł formalnie powiedzieć, że będzie omawiał perspektywy Ukrainy z partnerami z NATO, ale nawet o tym nie wspomniał. Tak z NATO wszystko jest jasne z Nord Stream 2 też.

  Nie bez powodu Zełenski wspomniał, że nastrój „nie był słoneczny” - to znaczy były chmury, był chłód.

  Ale w zasadzie Zełenski powróci na Ukrainę i wypełni w pełni to, co przed wylotem zostało mu poinstruowane w Waszyngtonie.
  Zobowiązał się wobec Stanów Zjednoczonych do zgłaszania kandydatów I przedstawianie Amerykanom spraw personalnych kandydatów do zatwierdzenia.

  Tam jest teraz już mowa wprost i napisane, że z pomocą Stanów Zjednoczonych będziemy walczyć z korupcją i natychmiast trzeba powołać ludzi, którzy zostaną zatwierdzeni przez Stany Zjednoczone.

  Wszystko to jest dowodem na to, że Ukraina znajduje się pod pełną kontrolą Stanów Zjednoczonych.

  A w zamian Stany Zjednoczone powiedzą, że Zełenski jest super fajny, uznają go za wielkiegodemokratę i lidera, powiedzą, że jest drugą po Merkel osobą, która odwiedza Gabinet Owalny. A jeśli Zełenski spełni dekrety USA, to będą go nawet asygnować na drugą kadencję.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Monaco trochę poza tematem lecz wiąże się z głównym.
  120 emerytowanych generałów i admirałów w USA opublikowało list otwarty: USA staje się KOMUNISTYCZNA TYRANIA. List byłych generałów USA: Kraj skręcił w kierunku socjalizmu i marksistowskiej tyranii. Ponad 120 emerytowanych generałów i admirałów opublikowało list otwarty, w którym wzywa Amerykanów do "ocalenia Republiki Konstytucyjnej i pociągnięcia do odpowiedzialności tych, którzy obecnie zajmują urząd".
  "Konflikt toczy się między zwolennikami socjalizmu i marksizmu a zwolennikami konstytucyjnej wolności i swobody" piszą weterani amerykańskiej armii.

  "Naród w wielkim niebezpieczeństwie"
  Byli żołnierze chcą zintensyfikowania wysiłków na rzecz odrzucenia nadmiernego popierania przez naród radykalnego lewicowego programu, w szczególności działań określanych jako "antyrasistowskie", stosowanych przez lewicę w celu stłumienia sprzeciwu. "Nasz naród jest w wielkim niebezpieczeństwie. Toczymy walkę o przetrwanie Republiki Konstytucyjnej, jak nigdy dotąd od naszego powstania w 1776 roku" – piszą sygnatariusze pisma.

  Autorzy listu oceniają pierwsze 100 dni prezydentury Joe Bidena jako okres realizowania skrajnie lewicowej agendy.

  Wyliczają szereg działań nowej administracji, które uznają za niebezpieczne dla wolności. To m.in.: stosowana przez wielkie korporacje medialne cenzura, zbyt szerokie otwarcie granic dla imigracji, ponowne zaangażowanie się w umowę nuklearną z Iranem, odwołanie niezależności energetycznej podkreślonej przez eliminację rurociągu Keystone, czy pobłażliwość dla lewicowych anarchistów na ulicach miast. Sygnatariusze listu podważają też uczciwość przeprowadzenia wyborów w ubiegłym roku.

  "Pod Kongresem Demokratów i obecną administracją nasz kraj skręcił ostro w lewo w kierunku socjalizmu i marksistowskiej formy tyranii" – piszą oficerowie.

  Weterani krytykują Bidena
  "Bieżąca Administracja rozpoczęła w dyktatorski sposób na pełną skalę zamach na nasze prawa konstytucyjne, omijając Kongres, z ponad 50 szybko podpisanymi rozkazami wykonawczymi, z których wiele odwróciło skuteczną politykę i przepisy poprzedniej administracji" piszą emerytowani oficerowie, dodając, że Biden podpisał w pierwszych 100 dniach prezydentury największą ilość zamówień od czasu prezydenta Franklina D. Roosevelta.

  "Działania związane z kontrolą populacji, takie jak nadmierne blokady, zamykanie szkół i przedsiębiorstw oraz najbardziej alarmująca, cenzura wypowiedzi pisemnych i ustnych, są bezpośrednim atakiem na nasze podstawowe prawa" wskazują.

  "Odpowiedzialność fiskalna ponad kolektywizm"
  Byli wojskowi apelują w związku z tym do rodaków o odrzucenie skrajnie lewicowych polityków i doprowadzenie do zastąpienia ich takimi, którzy "przywiązują wagę do odpowiedzialności fiskalnej i praw jednostki ponad socjalistyczny kolektywizm". Wskazują w tym kontekście historyczny ruch, który doprowadził do powstania Tea Party w XXI wieku.

  "Stawką jest przetrwanie naszego Narodu i jego cenionych wolności, wolności i wartości historycznych" podsumowują amerykańscy generałowie.

  Wśród autorów dokumentu są m.in.: były doradca prezydenta Ronalda Reagana ds. Bezpieczeństwa narodowego John Poindexter, były zastępca podsekretarza obrony prezydenta George'a W. Busha William Gerald Boykin i emerytowany generał brygady armii Donald Bolduc, który obecnie kandyduje do Senatu w New Hampshire.

  Ps..Dobry tekst. Bardzo trafne wnioski amerykańskiej generalicji. Tylko że ogłupione fejsbukami amerykańskie społeczeństwo nic z tego nie zrozumie. Chcą poczuć, jak to się w ZSRR żyło. Nie wiem czy widzieliście nowe zalecenia Coca Coli, w specjalnym filmiku aktywistka krytycznej teorii rasowej zatrudniona przez koncern organizuje sesje samokrytyki, gdzie wzywa białych pracowników aby byli mniej biali. Nawet CIA wypuściła reklamę, gdzie wzywa do walki z patriarchatem, homofobią, rasizmem wobec kolorowych, dosłownie cyrk i paranoja. Warto dodać że aktywistka która została zatrudniona przez Coca Colę była kiedyś członkinią jednego z odłamów partii maoistowskiej. Nie zdziwię się jak "maoistowscy antyrasiści", genderowcy albo aktywiści czarnej supremacji skończą jako konsultanci CIA. Ktoś tutaj zapyta się, ile ofiar będzie to kosztowało? Pomyłka, nie będzie kiedyś kosztować, a już kosztowało! W ostatnich przypuśćmy 50 latach od kiedy lewactwo na Zachodzie nabrało wiatru w żagle, to wymusiło w polityce bardzo liberalne podejście do karania handlarzy narkotyków za ten proceder. Realnych ofiar śmiertelnych tylko z tego powodu jest już w Europie wiele milionów, nawet może i do 10 milionów, a razem z tymi ofiarami odeszły na zawsze ofiary ich nigdy nienarodzonych dzieci, bo chodzi tu zazwyczaj o bardzo młode pokolenia wchodzące świadomie w tę patologię. Bardzo liberalne podejście lewactwa do prawa przerywania ciąży doprowadziło do tuzinów milionów przypadków aborcji nienarodzonego życia, czyli tego najbardziej bezbronnego! Tych nienarodzonych ludzi brakuje dzisiaj i to bardzo boleśnie na całym Zachodzie! Propagowanie i wymuszanie siłowe wszelkich szałów LGBT to osobny temat, gdzie też prawa naturalne człowieka, czy prawa dziecka do normalnej rodziny są deptane nogami przez lewaków. Ile już milionów istnień ludzkich całe to zboczone lewactwo ma ich na nigdy nie posiadanym sumieniu, to można też obliczyć, jeżeli ktoś tego chce, wystarczy tylko zestawić wszystkie znane statystyczne fakty ze statystyk ofiar tego typu patologii społecznych, a może być tego z biegiem czasu nawet więcej niż ofiar innych totalitarnych ideologii.

  Ps.II... Skoro kilka dekad wcześniej pewien szczególny rodzaj ludzkiej aktywności był klasyfikowany przez społeczeństwo i naukowców, jako choroba psychiczna i zboczenie na tle seksualnym. Skoro w podręcznikach dla medyków, pederaści i lesbijki byli kwalifikowani jako osoby chore z zaburzeniami które stanowią realne zagrożenie dla reszty społeczeństwa. Natomiast obecnie lizanie odbytu, wkładanie do niego członka i późniejsze wylizywanie go z kału, spermy, krwi i wydzielin, stało się w niektórych krajach takich jak Francja czy USA "religią państwową", to czego można się spodziewać. Jakich to decyzji oczekiwać od polityków którzy biorą udział w tego typu rozrywkach. Być może jest tak, że ślady kału na "czarnym " penisie mniej rzucają się w oczy liżącym. Moim skromnym zdaniem ci francuscy żołnierze, policjanci którzy piszą podobne listy, razem z tą częścią społeczeństwa która zachowała swoje człowieczeństwo. Nie mogą już dłużej bawić się z władzami w kotka i myszkę. Muszą wyprowadzić z urzędów i domów kogo trzeba na główne place miast i miasteczek i rozstać się z nimi w drastyczny sposób czyli rozstrzelać innej opcji nie ma..
  Ps.III... Ameryka, to piękny kraj. Jest tam taka firma, gdzie jest 11 maszyn i 90ciu pracowników. Jedną maszynę dwóch kolorowych obsługuje(w Polsce jeden pracownik obsługuje 3 takie maszyny). Całą zmianę kolorowi robili braki. Kiedy dyrektor zwrócił im uwagę, to powiedzieli mu żeby się cieszył, że w ogóle chcą pracować. Ponieważ firma jest niemiecka, to mnie tylko cieszy, kiedy właściciela zalewa krew, że forsę tam wtopił.
 • @Jasiek 04:36:53
  Wszelkie działania ze strony junty są zaprzeczeniem suwerenności Ukrainy i demokracji oraz poszanowania praw człowieka, politycznych, wolności słowa i społecznych, religijnych i międzynarodowych.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Monaco 08:00:13
  Nie ma nic gorszego jak oddanie kraju w obce ręce i wmawianiu narodowi że jest suwerenność i wolność.

  To nie tylko jest hipokryzja ale zdrada ... .

  Pozdrawiam :)
 • @Pedant 08:16:24
  Bardzo trafnie i dobrze Pan to opisał.

  Pozdrawiam :)
 • @Pedant 08:16:24
  O Kanadzie:

  "Na tym, że po wojnie tam właśnie ewakuowano masę ukraińskich nacjonalistów, którzy zindoktrynowali dawniejsza diasporę (głównie ukraińskich rolników)."

  Tak sobie myślę czy ten scenariusz nie jest też możliwy w Polsce.
  Zwłaszcza przy niemieckim finansowaniu... :-(

  Dzięki za odpowiedź.

  Pozdro!
 • @Pedant 08:16:24
  Pozwole sobie przypomniec, ze WSZYSCY Ukraińcy, którzy po wojnie 'wiali na Zachód' podawali sie za ...POLAKÓW.
  Bo zaden zachodni kraj nie przyjalby ...banderowców.
  Najwiecej tych 'Polakow' schowalo sie w Kanadzie i stworzyli bardzo bogata organizacje , której pomagała zawsze CIA.
  Bardzo wielu Ukraińców - podających sie za Polakow wyemigrowalo do Australii, USA, Kanady...

  Zapytalam osobiscie kiedys szefa miejscowej organizacju Ukrow:
  "Czy to prawda, ze wyemigrowal pan jako Polak? Co pan tlumaczyl wladzom zachodnim?"

  Pan odpowiedzial:
  " Ja nigdy nie mówiłem, ze jestem Polakiem. Ja tylko mówiłem, ze urodzilem sie na polskiej ziemi"
  Ja: To kiedy do cholery pana klamal?
  Wtedy czy teraz?"

  Jest prawda, ze nawet Bandera mial Polski paszport.
  Przeciez Ukraina nie istniała! Nie bylo ukropskich paszportów.
  Zachodnia Ukraina oficjalnie należała do Polski od czasów Pokoju w Andruszkowie.
  Linia Curzona zas miala dziwne wlasciwosci: raz Lwow nalezal do Polski a raz do Sowietow.
  Te awanture zawdzięczamy ... Anglikom.

  Moze jeszcze kiedys doczekam, ze Polacy zaczna sie uczyc historii wlasnego kraju.
 • @Tiamat 13:23:03
  "Zachodnia Ukraina oficjalnie należała do Polski od czasów Pokoju w Andruszkowie." (Rozejm andruszowski – rozejm zawarty 30 stycznia 1667 w Andruszowie)
  Czy Pani tak tu na serio czy to tylko przejęzyczenie???

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/32/Truce_of_Andrusovo_1667.PNG
 • @Stara Baba 14:34:39
  Ja sie nie 'przejęzyczam'.
  Dyskutujemy o Ukrainie , ktora nie istniala jako samodzielne panstwo. Dlatego rozejm w Andruszkowie polegal na przyznaniu Polsce Zachodniej czesci ludow Ukrainy, a Rosji - Wschodniej,.
  Mnie sie zawsze bedzie rozchodzic o polskie miasto - Lwow.
  tzw prawowbrzezna Ukraina mówiła glownie po polsku, lewo- brzezna po rosyjsku.
  A klopoty Rzeczpospolitej, mnie w tym przypadku malo interesuja, bo to jest inny temat. Glupota polskich elit szlacheckich byla taka sama jak obecnych. Niedouczona szlachta jako zywo przypominala obecne polskie 'elity' nieukow.
  Prosze poczytac Pawla Jasienice, ktory dosc obszernie pisze o prawobrzenzej Ukrainie.
  W Internecie obecnie wiele tematow jest zakazanych albo 'niedomowionych'. Ksiazek nie da sie 'wydelitowac'.
  Pozdrawiam
 • @Tiamat 16:01:08
  No właśnie to propagandowa bzdura.
  Królestwo Polskie nie musiało ubiegać się o żadne przyznanie zachodnich ziem i ludności tzw. ukraińskiej na tych obszarach bo całe te tereny od dawna były w granicach Królestwa Polskiego (od 1569 roku a Czerwona Ruś praktycznie 200 lat wcześniej). Jak można napisać że ziemie te dopiero po Andruszkowie stały się oficjalnie ziemiami Królestwa Polskiego???
  W Andruszkowie (1667) my nic nie zyskaliśmy ale za to straciliśmy wschodnie ziemie Królestwa Polskiego poczynając od Dniepru na Wschód. Po prawdzie nie było tam w Królestwie Polskim ziemi tak dużo. Kijów oficjalnie straciliśmy w 1686 roku w Traktacie Grzymułtowskiego.

  Ja czepiam się nieprawdziwej narracji jaką Pani stosuje.
 • Opinia Putina na temat relacji Rosji z Ukrainą.
  Prezydent Rosji Władimir Putin oczekuje, że prędzej czy później stosunki między Moskwą a Kijowem zostaną przywrócone „na pełną skalę”.
  „Oczywiście, naprawdę na to liczę, bo uważam, że sytuacja, w której się dzisiaj znajdujemy, jest absolutnie nienormalna, nienaturalna.

  Prędzej czy później przywrócimy nasze relacje między Rosją a Ukrainą na pełną skalę” – powiedział Putin podczas sesji plenarnej Wschodniego Forum Gospodarczego (EFZ)
  3 września 2021.

  Powiedział to, odpowiadając na pytanie, czy prezydent Ukrainy mógłby kiedyś przyjechać na Forum Ekonomiczne we Władywostoku lub w Petersburgu.

  To, czy Wołodymyr Zełenski będzie tą osobą, zależy od narodu ukraińskiego, powiedział rosyjski przywódca.

  „Jeśli prezydent Zełenski zostanie wybrany, a jego rzeczywista polityka będzie opierać się nie na pustych słowach, ale na czynach, aby znormalizować stosunki z Rosją, to dlaczego nie? Oczywiście tak, powiedział Putin.

  Prezydent Federacji Rosyjskiej Putin wyraził ubolewanie, że w praktyce dzieje się odwrotnie. Do władzy dochodzi pokolenie ukraińskich polityków, obiecując ludziom odbudowę stosunków z Rosją, a potem „bezwstydnie oszukuje swoich wyborców i przekręca realną politykę w zupełnie innym kierunku”.

  „To dzieje się pod presją skrajnych nacjonalistów.
  Odnosi się wrażenie, że wybrani przywódcy po objęciu wysokich urzędów zaczynają obawiać się tej szczególnej radykalnej części ukraińskiego społeczeństwa i robią niestety wszystko, aby zaspokoić ich ambicje - podsumował Putin.

  Więc to naród ukraiński musi uporać się z agresywną i radykalną częścią ukraińskiego społeczeństwa dopuszczającego się przemocy i zbrodni i przeciwstawić się agresywnej polityce obecnych władz oraz odsunięcie radykałow na margines niszczących nie tylko normalne stosunki z sąsiadami ale i wewnętrzne układy wielonarodowego współistnienia na Ukrainie.

  Salut ✔☺
 • @Stara Baba 16:37:43
  Stara baba zdaje sie nie wie nic o prawobrzeżnej Ukrainie - a to juz nie moja wina.
 • !!! "Jak 1969 Przewidział WYDARZENIA W 2021 OTWIERAJĄCY OKO Wywiad" - "NOWY PORZĄDEK BARBARZYŃCÓW"
  http://uscl.info/edoc/doc.php?doc_id=89&action=inline


  https://www.bitchute.com/video/p17yBtREjxcc/

  https://www.bitchute.com/hashtag/neworder-of-barbarians/

  https://www.youtube.com/watch?v=fvfL8iQS29c

  "World Order (Światowy Porządek)" - Henry Kissinger

  https://miro.medium.com/max/864/1*j8S23e6Sve4126EvMzsGFA.jpeg
  https://cbsnews1.cbsistatic.com/hub/i/2014/09/03/85f95810-1b98-4287-8837-bd87e191f460/2014-09-03t180941z111953368gm1ea9405wz01rtrmadp3usa-politics.jpg


  https://static-3.bitchute.com/live/cover_images/ZMv79MtHJ9al/e6P1AA7HNYyKNzxSq28zKmtm_640x360.jpg

  Bogumił Boguchwał
 • @Tiamat 18:57:47
  Ja obcych, w dodatku wrogich narracji propagandzie nie ulegam. Spójrz na mapy regionu z przed Lubelskiej Unii a później po Lubelskiej Unii a zobaczysz w jakich granicach leży zachodnia Ukraina. Bredzenie rosyjskie jak i nacjonalistów ukraińskich mnie nie obchodzi. Nawet powstanie Chmielnickiego było spowodowane szalonym postępkiem i wymierzonymi w szlachtę knuciami polskiego Króla którym był nota bene Szwed a przecież w genezie działania Chmielnickiego absolutnie anty polskimi na początku nie były a wręcz przeciwnie. Chciał robić wszystko według polskiego prawa. Jak to mówią... głupio wyszło a Król i Wiśniowiecki temu się przysłużyli.
 • @Jasiek 04:25:27
  "Ciekawe na czym polega owa specjalność Kanady jako partnera Ukrainy?
  "
  Kanada to druga Ukraina tam banderowcy którzy uciekli z Europy przed karą za swoje zbrodnie, rządzą.
  Kanada jest tym czym była Argentyna czy Urugwaj dla Nazistów.
 • Stan wyjątkowy przy granicy z Białorusią to przykrywka.
  Moim zdaniem to przykrywka dla poważnej prowokacji.
  Na Białorusi będą teraz wielkie manewry wojskowe z udziałem Rosji.
  NATO będzie pilnie obserwować te manewry jak zwykle.

  Teraz jednak możliwe są czynne prowokacje ingerujące w manewry na Białorusi.
  Mam tu na myśli wojnę elektroniczną .. czyli zagłuszanie, deformowanie sygnałów GPS czy ruskiego GPS... aż do ataku wiązami elektronicznymi samolotów, helikopterów....

  Rosjanie wszystkie te techniki stosowali podczas wojny w Syrii... i nie komentowali robili to po cichu..
  ale Amerykanie i NATO pewnie wie....

  obawiam się że teraz zaplanowali atak (bo nie ma wojny) na Białoruś technikami elektronicznymi.
  Media podają że już jakieś anteny przy granicy ustawiają.

  Taki atak elektroniczny może prowadzić do kontrataku najpierw pewnie też elektronicznego a w przypadku strat osobowych czy w technice ..wprost do wojny.

  Prowokatorom przecież chodzi o pokazanie że Białoruś jest agresorem...
  (ataków elektronicznych nie widać... widać tylko skutki)

  W TV politycy bredzą jak zwykle i zagrożeniu imigrantami...
  Zagrożenie jest poważniejsze ...grozi nam WOJNA sprowokowana elektronicznie.
 • @Alfax
  https://www.youtube.com/watch?v=YZAAXc8OUko Wyżebrał 40 mln.$ .No i tyle .Pognali go na dzikie pola . Salute :)))
 • @Oscar 20:30:28 Możliwe że tak a możliwe że i nie.
  Moim zdaniem głównym celem stanu nadzwyczajnego jest niedopuszczenie do żadnych incydentów w szczególności gdy odbywać się będą rosyjskie manewry gdyż jest to szukanie guza. Ja jednak obstawiam o zamieszkach i incydentach spowodowanych przez rodzime lewactwo jak i Antifa czyli bardziej zagrożenie z Zachodu aniżeli ze wschodu. Jeszcze tego by nam brakowało aby na granicy zachodnie "matki Teresy od nachodźców" robiły burdel.
  Pamiętacie jak się skończyło z werdyktem TK i aborcja? Na początku wszyscy bez wyjątku byli oburzeni. Później jednak zaczęły dochodzić do głosu lewackie grupy, antifa i na doczepkę LGBT i wszystko wywrócili do góry nogami. "Wolność dla homosiów, dla kobiet dowolna skrobanka" a chodziło tylko przecież o prawo stanowienie w przypadku chorego płodu i wszyscy opowiadali się za utrzymaniem tego prawa. Podobnie mogłoby być i w tym przypadku. Nazjeżdżałaby się lewacka hołota z całego świata i robiłaby różne prowokacje domagając się wpuszczenia na teren Polski nie tylko emigrantów "białoruskich" do Polski ale także i z całej Afryki nie mówiąc o świecie muzułmańskim. Po prostu rząd w tym przypadku dmuchał na zimne i miał rację.

  Tak ja to widzę.
 • @Autor
  „Staramy się zreformować naszą armię i sektor obronny, ale same reformy nie mogą powstrzymać Rosji. NATO to jedyny sposób na zakończenie wojny w Donbasie. To stanie się prawdziwym sygnałem dla Federacji Rosyjskiej” – głosił Zełenski. -

  --- Wycierają sobie gębę Rosją tak jak i nas. '... nie mogą powstrzymać Rosji'. - Bezsensowne ogólniki i na tym bazują politycznie: ukraiński rząd i polski też.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Jasiek 04:36:53
  "Ale kto wie do czego posuną się USA w osaczaniu Rosji?" -

  --- 'Efektowna' ucieczka jankesów z Afganistanu stwarza nadzieję, że kowbojski napór straci na sile.

  Pozdrawiam :)
 • @Monaco 07:36:31
  "Foto mówi samo za siebie,...". -

  --- Wszyscy w kagańcach - przerażająca jest ta ciemnota!

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @zygmuntbialas 22:14:49
  Obawiam się, że nastąpi koncentracja usa na upa dlinie.

  Nękania Rosji to yankees wraz z wasalami w Europie to długotrwały plan od 1945 roku i bez końcowego etapu.

  Serdecznie pozdrawiam :) )
 • @zygmuntbialas 22:17:07
  Niestety to prawda, i te gnomy narzucają swoją wolę milionom ludzi, terrorem i rygorami.

  Serdecznie pozdrawiam :) )
 • @zygmuntbialas 22:11:38
  '... nie mogą powstrzymać Rosji'.

  Dobre sobie :))),
  kryminalne NATO podeszło wbrew ustaleniom pod granice Rosji i jak gœbels bredzą cynicznie że Rosji nie mogą powstrzymać.

  To jest dopiero bezczelność mafii tworzącej NATO !!!

  :))
 • @Repsol 21:00:18
  USA nic nie robi bezinteresownie, Ukraina jest zobowiązana do zakupu amerykańskich produktów, broni czyli złomu !

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @zygmuntbialas 22:11:38
  Miejmy nadzieję, że Ukraina nigdy w tej neobanderowskiej formie nie stanie się członkiem bloku NATO.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @zygmuntbialas 22:11:38
  Trochę w innym temacie, ale nie mniej ważnym.

  Rosyjskie „Pancerz” i „Buki” odparły izraelski atak na Syrię -.

  Izraelskie Siły Powietrzne zaatakowały cele w Syrii, a syryjskie siły obrony powietrznej odparły ataki i zniszczyły przy pomocy rosyjskich rakiet Buk i Pancir izraelskie pociski.
  Poinformował o tym kontradmirał Vadim Kulit, zastępca szefa Centrum w Syrii.
  „Około 1:30, 3 września cztery taktyczne myśliwce F-15 izraelskich sił powietrznych zaatakowały z przestrzeni powietrznej Libanu i wystrzeliły 24 pociski kierowane na cele w Syryjskiej Republice Arabskiej” – powiedział Kuilit na odprawie.

  Kontradmirał dodał, że syryjska obrona przeciwlotnicza zniszczyła 21 izraelskich pocisków z rosyjskich kompleksów Buk-M2E i Pantsir-S1, będących na uzbrojeniu armii syryjskiej.

  Tak więc mimo że już nie rządzi syjonista Natenyahu to Izrael w dalszym ciągu popełnia zbrodnicze akty przemocy napadając i bombardując suwerenny kraj.

  Czas na odwet i zaatakowanie izraelskich militarnych obiektów. Przecież to jest izraelska wojenna agresja, a jak wojna to wojna.

  P.S.
  Zygmunt jaka jest Twoja opinia o nowej stronie NEON 24 ?

  https://nowyekran24.pl/

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @
  2 tygodnie na lotnisku w Kabulu oczami amerykańskiego marine
  https://cont.ws/@Colonel-Cassad/2077236
 • "▼Ukraina i NATO ▼To bardzo zły a wręcz niebezpieczny plan ! »"
  Sam banderland to mina podłożona pod zady ludzi mieszkających w Europie Wschodniej - przez światowy, czarci pomiot. NATO natomiast straciło racje bytu tuż po rozwiązaniu Układu Warszawskiego.
  Wniosek?
  Istnienie nadal tego NATO - to dowód, że i niegdysiejszym ZSRR i tamtym USrahellem rządziła ta sama, mroczna siła - co to jej ojcem jest diabeł.
 • @demonkracja 08:32:46
  Ukraina zostanie pokonana w 6-12 godzin po rozpoczęciu wojny z Rosją, taką opinię wyrazili czytelnicy bułgarskiego dziennika Fakti.

  Tak zareagowali na oświadczenie sekretarza prasowego rosyjskiego prezydenta Dmitrija Pieskowa, że ​​plany udzielenia Kijowowi pomocy wojskowej USA mogą być potencjalnie przyczyną nieprzewidywalnych działań Ukrainy w zakresie prób siłowego rozwiązania konfliktu na południowym wschodzie kraju.

  Na spotkaniu w Waszyngtonie, Joe Biden zapewnił swojego żyda Zełenskiego, że Stany "stanowczo popierają integralność terytorialną Ukrainy" i oferują nową pomoc finansową w wysokości 60 mln dolarów.

  upadlina nie może wywierać presji na Rosję, bo z pomocą czy bez pomocy yankee's i tak podda się bezwarunkowo w ciągu 6-12 godzin od rozpoczęcia inwazji.
  Kowboje nie mogą i nie przyniosą broni jądrowej na Ukrainę, bo w przeciwnym razie ta sama broń pojawi się w Wenezueli i Gwatemali” .

  A zeleńdki syjonista i jego przydupasy „najwyraźniej wierzą, że z czołgiem lub z połową samolotu Ukraina stanie się wielką siłą militarną i pokona Rosję”.

  Ukraina nie jest krajem, ,,, tylko jest stanem tymczasowym !!!
 • W Kijowie rządzą oszołomy.
  Rosja zareagowała na oświadczenia Kijowa o odrzuceniu porozumień mińskich 03.09.2021 roku.

  Rosyjscy politycy zapowiadają problemy Ukrainie w przypadku odstąpienia od porozumień mińskich w sprawie Donbasu.

  Wcześniej w piątek doradca ukraińskiej delegacji do Trójstronnej Grupy Kontaktowej i doradca szefa biura prezydenckiego UPAdliny Ołeksij Arestowicz poinformował,
  że Kijów nie uznaje porozumień mińskich dotyczących rozwiązania konfliktu w Donbasie, i jest to „przełomowe osiągnięcie”.

  Członek Rady Federacji Siergiej Cekow powiedział, że odmowa „Mińska” grozi Ukrainie poważnymi problemami. Zdaniem parlamentarzysty Kijów uważa, że ​​Rosja powinna ponosić odpowiedzialność za konflikt w Donbasie, dlatego nie uznaje porozumień mińskich.

  „Podobne stanowisko padło podczas spotkania Bidena i Zełenskiego i to pozwoliło Arestowiczowi na tak głośne wypowiedzi” – powiedział Cekow w komentarzu do Lente.ru.

  Podkreślił jednak, że to nie Stany Zjednoczone będą decydować o losach porozumień mińskich, mimo że Waszyngton przyjął rolę światowego żandarma.

  – Radziłbym Ukrainie spojrzeć na Afganistan i inne kraje, które własnym przykładem pokazały, że interwencja amerykańska zawsze kończy się dla okupowanego przez USA kraju tragedią i ludzkim cierpieniem – kontynuował senator.

  Dodał też, że Ukraińcy już cierpią z powodu ingerencji USA w 2014 roku. Polityk nazwał Waszyngton prowokatorem, który tylko podsycał konflikt.

  „Władze ukraińskie nie robią najważniejszego: nie nadają Donbasowi specjalnego statusu, nie wprowadzają odpowiednich zmian w konstytucji” – powiedział parlamentarzysta.

  Cekow wyjaśnił, że właśnie z powodu sabotażu z Kijowa wojna trwa w południowo-wschodniej Ukrainie, której większość ofiar to ludność cywilna.

  „A więc USA zdecydowanie nie mogą być sędziami w tej sprawie, nie mają prawa. W każdym razie Ukraina jest zobowiązana do wypełnienia umowy, jeśli tego nie zrobi, będzie tego żałować – dodał.

  Senator podkreślił, że nie da się podpisać umowy zateierdzonej w ONZ , a następnie odstąpić od zobowiązań.

  Z kolei deputowany do Dumy Państwowej Leonid Słucki zwrócił uwagę, że porozumienia mińskie mają na celu zachowanie integralności terytorialnej Ukrainy przy jednoczesnym poszanowaniu praw mieszkańców Donbasu.

  „Jednak od lutego 2015 r. Kijów w każdy możliwy sposób wprost – sabotuje realizację Mińska-2, pomimo wezwań, w tym Francji i Niemiec będących lokomotywami Unii Europejskiej, gdzie władze ukraińskie tak desperacko walczą by były przyjęte ” – napisał Słucki w Telegram.

  Poseł zwrócił uwagę, że Arestowicz, mimo udziału w procesie negocjacji, nie rozumie istoty umów.

  „Sama Ukraina od dawna jest krajem pod zewnętrzną kontrolą w projekcie antyrosyjskim” – podsumował Słucki.

  Wcześniej rzecznik prasowy rosyjskiego przywódcy Dmitrij Peskow powiedział, że jedynym możliwym sposobem rozwiązania konfliktu jest realizacja porozumień mińskich w sprawie Donbasu.


  Pozdr. :))
 • @Monaco 11:19:00
  Nie rozumiem dlaczego Rosja nie stosuje metody używane przez usa i NATO.

  Już dawno powinna banderowców i tą junte przymusić do POKOJU ❗❗❗

  Zobrazować cele o punktowe bombardowania z siedzibą junty oszczędzając ludność cywilną ❗❗❗

  Salut ✔
 • @Monaco 11:19:00
  "Wcześniej rzecznik prasowy rosyjskiego przywódcy Dmitrij Peskow powiedział, że jedynym możliwym sposobem rozwiązania konfliktu jest realizacja porozumień mińskich w sprawie Donbasu"

  Jak widać od 8 lat że Pieskow oderwany jest od rzeczywistości i upa padalcy robią sobie kpiny z porozumień zawartych w Mińsku.

  Nadszedł czas zastosowania przymusu i zrobienia tam z bandersynów poprawnych obywateli. Czyli porządku ❗✌
 • Jeśli wziąć pod uwagę Donbas, ten konflikt zżera Ukrainę.
  Wojna częściowo bratobójcza, częściowo z rosyjskimi najemnymi sołdatami. Ogólnie w interesie Rosji.
  Samo przyjęcie Ukrainy do NATO, po załagodzeniu lub wygraniu w Donbasie?
  To to samo jak przyjęcie Niemiec.
  Z tym że Ukraina przez cały czas pod presją Rosji.
  I musi wybrać stronę.
  Na pewno nie powinien się tam pojawić żaden nowy Balcerek czy cudotwórca od "piniendzy nie ma i nie byndzie".
  Inaczej Ukrainie grozi kolejny Hołodomor.
  Tym razem przez własnych i zagranicznych bandziorów.
 • @Oscar 20:30:28
  Oj tam oj tam.
  Wystarczy żeby "przez pomyłkę" w naprowadzaniu parę rakiet dupło w terytorium Polski.
  Nawet gdzieś w pola.
  Ruscy by wystosowali notkę przepraszającą z wyjaśnieniami...
  Może i momentalne ostrzeżenie, wyrazy żalu i inne tam.
  Mieliby od razu realny test polskich systemów obrony przeciwrakietowej. Ujawnienie punktów obserwacji i namierzania radarowego.
  W promocji.
 • @brian 18:22:06
  Brian myli Rosje z USA
 • @Stara Baba 16:37:43
  Stara baba przyznaje , ze sie czepia. I do tego nie umie czytac z uwagą

  Pisałam o Lwowie i Zachodniej Ukrainie i oficjalnym, legalnym statusie
  Lwowa jako polskiego miasta.

  Cytuje mój wpis:
  "Zachodnia Ukraina oficjalnie należała do Polski od czasów Pokoju w Andruszkowie".

  Oficjalnie podpisane i potwierdzone rozejmem w Andruszkowie.
  Ja nie pisałam o rozejmie. Pisalam o Lwowie.

  Wiec czego sie czepiasz, stara babo???!!!
  I moze wytlumacz, gdzie tu jest moja 'narracja'
  Jak uzywasz obcych slow - to sprawdź ich znaczenie w słowniku.
 • @Jasiek 04:25:27
  Jak to ? Nie wiesz? A który kraj w latach pięćdziesiątych ukrył bandytów z "Zaliznej bryhady" UPA u siebie. Dokąd emigrowali po wojnie "żołnierze" z oddziałów policji ukraińskiej i dywizji SS "Hałczyna". Właśnie do Kanady.
 • Wolność
  Wolność
  Jaka różnica ? Żołnierz mi to wyjaśnił na Messengerze:
  Ja:
  Byłeś na wojnie, misji ?
  On:
  W Donbasie
  Ja:
  Zabiłeś kogoś ?
  On:
  Tak
  Ja:
  I? Sorry ale jest to dla mnie ważne.
  On:
  To źli ludzie byli, ukraińscy faszyści, co dobrych ludzi gnębili, nie żal mi ich.
  Ja:
  Nie chodzi o Ciebie. Ok, rozumiem.
  On:
  A o kogo?
  Ja:
  mnie
  On:
  Nie rozumiem
  Ja:
  Zastanawiam się jak bym się czuła gdybym kogoś zabiła - jak sobie bym to wytłumaczyła. Jeżeli Cię uraziłam w jakiś sposób to przepraszam, nie gniewaj się.
  On:
  Nie musisz. Zabijanie ludzi, którzy wrzucają niewinnym ludziom granaty do piwnicy, a dzieci przybijają gwoździami za ręce do drzewa nie jest niczym złym, a takie rzeczy i gorsze robili ukraińcy z ochotniczych batalionów w Donbasie, głównie takie bataliony zwalczaliśmy, ludzi którzy byli jak zwierzęta.

  Nie wkleiłam, bo nie można z FB, Messengera - rozmowę przepisałam bez danych, bo nie wiem czy mogę imię i nazwisko udostępnić ale zaprosiłam go tutaj na neon24.

  Rozmawialiśmy przedwczoraj przez tel. i wyjaśnił mi, że dziecko przyniosło im żołnierzom trochę pierogów. ukry te dziecko przechwycili i za ręce do drzewa przybili - nie pozwolili się rodzicom zbliżyć, nikomu. Dopiero następnego dnia mogli to dziecko z drzewa odpiąć ( nie zamordowali )
 • ale rosja z białorusią moze?
  to co sie dzieje na bialorusi aresztowania polityków dziennikarzy sportowców to 10 razy wiekszy nazizm niz na ukrainie
 • @michalm12345 10:42:10
  to nie nazizm... to NA(zis)TO'wska propaganda przeciw Białorusi.

  ... a ci mordowani w Donbasie to nie dzieci, żony, kobiety, politycy, nauczyciele, sportowcy, dziennikarze ...emeryci, matki, ciotki, babki...lekarze, uczniowie ..synowie, wnuki.. siostry, bracia....?

  propaganda globalnej mafii ci wyżarła rozum...
  ...współczuje tak zaawansowanej głupoty...
 • @Oscar 11:03:49
  tak tak propaganda , taka propaganda ze sowiecki cep aleksandyr jak nie ucieknie do moskwy to go predzej czy pózniej białoruski naród powiesi za jaja na latarni bo sie rozkreca chłopek roztropek w strone caucescu
 • @michalm12345 11:33:53
  Sadam Hassain spłacił zachodowi wszystkie długi i nie miał potrzeby się zadłużać.. miał ropę..
  Caucescu spłacił zachodowi wszystkie długi i nie chciał się zadłużać...
  Kaddafi spłacił zachodowi wszystkie długi i nie potrzebował się zadłużać... miał ropę...
  Łukaszenko też nie chce się zadłużać na zachodzie....

  Sadama, Caucescu, Kaddafiego zamordowały zachodnie służby ...
  na Łukaszenkę też polują.....

  Jak nie widzisz związków między tymi sprawami to niewiele rozumiesz...
  a jak nie wiele rozumiesz... to po co się kompromitujesz publicznie ?
  ...jakiś masochizm ?
 • @All
  Niestety, nie wiem, jak wstawic zdjecie do komentarza, Czy ktos mógłby to zrobic za mnie?
  Ukrainska Armia Kobieca na paradzie wojskowej- pozazdroscic siły wojskowej:
  https://ichef.bbci.co.uk/news/976/cpsprodpb/12F8F/production/_119211777_golovna-2-2048x1365.jpg

  I na to idą nasze oraz amerykanskie pieniądze ( w tym kanadyjskie).
 • @Joanna M.Wiórkiewicz 14:02:24
  Dalej mentalność niewolnika - płacz nad własnym losem.

  Proszę poszukać zdjęć z pięknymi polskimi kobietami służącymi w wojsku. Gwarantuję: Są.

  Dlaczego oglądam ukrów na polskim forum ?
 • @werka1321 14:05:41 Pani jest jednak zdrowo kopnięta.
  Brak zdolności rozumienia podstawowych treści. Nie radzę powtórnie kopać się z koniem.
 • @Joanna M.Wiórkiewicz 14:13:37
  Ty nam tutaj wytłumacz, co robi zdjęcie ukrów ? A swoje odzywki to tam skąd pochodzisz.
 • @Joanna M.Wiórkiewicz 14:13:37
  "Czy ktoś mógłby to zrobić za mnie?"

  Jasne ha ha i co jeszcze ?

  Nie zapominaj przy tym, ze nam polskim kobietom też nic nie brakuje łącznie z odwagą. I nikt tu się na nic nie nabierze zwłaszcza z męskiego grona.
 • @Tiamat 04:48:06
  "Zachodnia Ukraina oficjalnie należała do Polski od czasów Pokoju w Andruszkowie".

  Napisałaś że należała "OD" czasów Andruszkowa..... . Tym zdaniem stwierdzasz że zachodnia część "Ukrainy" wcielona była do Polski dopiero
  po przegranej wojnie z Moskalami co jest kłamstwem. Ta zachodnia część "Ukrainy" na długo przed Andruszkowem była już w granicach polskich i nie podlegała negocjacjom w Andruszkowie ponieważ nie prowadzono tam działań wojennych i tego terenu nie dotyczyła. Ja czepiam się słusznie.
  Zabierasz historyczne przynależenie tych ziem do Królestwa Polskiego w niektórych przypadkach na kilkaset lat. Zważywszy że jesteś zagorzałym rusofilem takie narrację historii należy dosłownie piętnować.
 • @Stara Baba 15:29:34
  "Ta zachodnia część "Ukrainy" na długo przed Andruszkowem była już w granicach polskich i nie podlegała negocjacjom w Andruszkowie ponieważ nie prowadzono tam działań wojennych i tego terenu nie dotyczyła."

  Dokładnie tak. Dodam, że obecnie niemcy mówią o Śląsku jako swoich ziemiach, co jest oczywiście nieprawdą zarówno jak i w powyższym przypadku.
 • @werka1321 15:37:11
  //że obecnie niemcy mówią o Śląsku jako swoich ziemiach, co jest oczywiście nieprawdą //

  Jezu!
  Kiedyż pani nauczy się patrzeć na historię przez pryzmat faktów.
  Kazimierz Wielki zrzekł się praw do Śląska w zamian za zrzeczenie się przez Jana Luksemburczyka praw do korony polskiej.
  Zaś Prusy w połowie XVIII wieku w drodze "wojen śląskich" odwojowały Śląsk od Austrii.I w tym sensie Niemcy mówiąc o przynależności Śląska mówią prawdę.
  Wniosek polskiej delegacji o przyznanie Śląska podczas konferencji wersalskiej,wywołał oburzenie jako że na dzień rozbiorów Śląsk już nie wchodził w skład Rzeczpospolitej.
 • @ikulalibal 15:54:36
  ".I w tym sensie Niemcy mówiąc o przynależności Śląska mówią prawdę."


  Nie interesuje mnie ich prawda.

  "Ślężanie – plemię słowiańskie (Słowianie zachodni) z grupy lechickiej zamieszkujące tereny środkowej części Dolnego Śląska, wokół góry Ślęży (ich główne sanktuarium) oraz nad rzeką Ślęzą aż po okolice Wrocławia. Od ich nazwy wywodzi się nazwa całego regionu, Śląsk."
  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Al%C4%99%C5%BCanie

  Tylko moja prawda.
 • @Leonardo da Vinci 18:03:19
  Używa Pan wyrazu "naród ukraiński" Coś takiego nie istniało i nie istnieje. polecam opracowanie dr. Jerzego Jaśkowskiego "Pojęcie naród" i "Dezinformacja historyków o Ukrainie" które ukazały się na portalu wolne media, albo http://www.polishclub.org/2014/03/10/dr-jerzy-jaskowski-ukrainskie-zamieszanie-czy-brak-elementarnej-wiedzy-czesc-ii/
 • @werka1321 15:59:47
  //
  Nie interesuje mnie ich prawda.
  (...)
  Tylko moja prawda.//

  Brawo!
  Tylko potem nie można mieć pretensji o to że inni też mają prawo do takie postawy a jeśli do takiego są silniejsi i bogatsi to mogą przeforsować wszystko co chcą.Wbrew faktom,wbrew prawu,wbrew prawdzie.

  //"Ślężanie – plemię słowiańskie (Słowianie zachodni) z grupy (...)
  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Al%C4%99%C5%BCanie //

  To nie żaden argument i nie tędy droga @werka.

  " Podczas budowy gazociągu natrafiono na ślady celtyckiej osady. Na stosunkowo niewielkim obszarze znaleziono ponad 200 obiektów archeologicznych. Wśród znalezisk jest m.in. grób popielnicowy sprzed około 4,5 tys. lat czy młodsze o ok. 500 lat pozostałości domostwa kultury mierzanowickiej. Największym odkryciem są jednak pozostałości osady celtyckiej z I w. p.n.e. "

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Opatkowice_Cysterskie
 • @ikulalibal 16:30:28
  Pan tu przemyca narrację gebelsów. Tylko dlaczego ich prawdy, narracje rzeczywistości miałyby tutaj kogokolwiek interesować ?
 • @werka1321 15:59:47
  "Ślężanie – plemię słowiańskie (Słowianie zachodni) z grupy lechickiej zamieszkujące tereny środkowej części Dolnego Śląska, wokół góry Ślęży (ich główne sanktuarium) oraz nad rzeką Ślęzą aż po okolice Wrocławia."

  Ci Ślężanie zostali wypędzeni w 1945. Bo się zniemczyli, zamiast pozostać Czechami.
 • @ikulalibal 16:30:28
  "Największym odkryciem są jednak pozostałości osady celtyckiej z I w. p.n.e."

  Po Celtach, w pierwszej połowie pierwszego tysiąclecia, na Śląsku zamieszkiwali germańscy Silingowie (odłam Wandalów, od których zapewne pochodzi nazwa Śląsk) .
 • @werka1321 16:35:40
  "@ikulalibal 16:30:28
  Pan tu przemyca narrację gebelsów. "

  Goebbels był Celtem?
 • @werka1321 16:35:40
  //
  Pan tu przemyca narrację gebelsów. Tylko dlaczego ich prawdy, narracje //


  Przestań kobieto pieprzyć bez sensu.
  Żadna "narracja" ani "ich prawda" a stan prawny na 1919 r.
  To tak trudno zrozumieć że "międzynarodowe prawo" istniało od dawna i zgodnie z nim Śląsk należał do Niemiec jako że Austria po przegranych "wojnach śląskich" zgodziła się na jego przekazanie pod niemiecką jurysdykcję.Tak jak wcześniej Polska (Kazimierz Wilki) zgodził się na przekazanie Śląska pod jurysdykcję Habsburgów.
  Czy pani ma jakiś trudności z rozumieniem rzeczywistości?
  Pytam bo to różnie się zdarza.Tyle rozmaitych dysfunkcji "odkryli" w XX wieku. psychologowie że trudno sie w tym połapać.To co dawniej pani @werka 1321 było "pieprzeniem kotka za pomocą młotka" dziś okazuje się niedyspozycją.
 • @werka1321 16:35:40
  //Pan tu przemyca narrację gebelsów //

  A tak już między nami,prawie że na ucho:czy Gebels tak naprawdę kłamał w każdej,dosłownie każdej sprawie? Może bywały takie okoliczności że mówił prawdę?
  Niech pani dobrze pomyśli nas odpowiedzią.
 • @ikulalibal 16:53:45
  "Przestań kobieto pieprzyć bez sensu."

  A kim Panu się wydaje, że jest aby mi mówić, co mam robić ?

  "Tyle rozmaitych dysfunkcji "odkryli" w XX wieku. psychologowie że trudno sie w tym połapać.To co dawniej pani @werka 1321 było "pieprzeniem kotka za pomocą młotka" dziś okazuje się niedyspozycją."

  i wzajemnie :)
 • Nie ma chociażby jednego dnia bez ostrzałów ze strony ukraińskich zbrodniarzy ❗❗❗
  Ukraińskie Siły Zbrojne zaatakowały Donieck.

  Wojska ukraińskie otworzyły ogień w kierunku Doniecka, w wyniku czego ranne zostały dwie osoby. Zostało to zgłoszone w biurze DRL we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji Reżimu Zawieszenia Broni.

  Wystrzelono 12 pocisków o kalibrze 120 mm.

  „W wyniku ostrzału rannych zostało dwóch cywilów: kobieta urodzona w 1971 r. -oraz mężczyzna, urodzony w 1981 r., -
  Odnotowano również szkody w budynku mieszkalnym.

  Codziennie ukraińscy zwyrodnialcy ostrzeliwują Donieck – powiedział burmistrz stolicy DRL Aleksiej Kulemzin.

  Salut ✔

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej