Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
160 postów 2739 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

▼ Co się dzieje na Ukrainie ?.▼

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szef DRL: Ukraina bez Rosji to projekt martwy. Ukraina utraciła suwerenność po zamachu stanu w 2014 roku i zerwaniu stosunków z Rosją.

 

 

Szef DRL:Ukraina bez Rosji to martwy projekt.

Ukraina utraciła suwerenność po zamachu stanu w 2014 roku i zerwaniu stosunków z Rosją. 
Powiedział to szef Donieckiej Republiki Ludowej Denis Puszilin na wiecu zwolenników partii Jedna Rosja w Doniecku.

„Ukraina bez Rosji to martwy projekt.

Może istnieć tylko przy zdrowym układzie w relacjach z sąsiadami i ze zrozumieniem komponentu historycznego”.

"Ale, niestety, rządzący obecnie na Ukrainie nie są nawet wrogami tylko Rosji, ale oni są wrogami samej Ukrainy. Junta w Kijowie korzysta z sytuacji celowo prowadzonej przez kijowski reżim wojny w Donbasie i ciągłego napięcia w relacjach z Rosją oraz wypaczenia komponentu historycznego, oszukując po przez edukację młode pokolenie na Ukrainie,  złamali, zniszczyli  stabilność gospodarczą.

W rzeczywistości po rozoadzie ZSRR i od czasu oderwania się Ukrainy od Rosji  młodzi ludzie zostali przez skrajnych nacjonalistów omamiani i oszukiwani przez wiele lat. I to ostatecznie doprowadziło do tego, co zobaczyliśmy w 2014 roku. Początkowo był to zamach stanu, ale teraz jest już triumfem niektórych neonazistowskich aspiracji"oznajmił Puszilin.

Jednocześnie, według niego, „na Ukrainie jest wielu przeciwników obecnej marionetkowej junty wśród ludzi - to są Rosjanie i rosyjskojęzyczni Ukraińcy. Węgrzy, ale narodowość nie jest tutaj absolutnie ważna”.

„Ważny jest tu stosunek do tego, co się dzieje. Obecnie Ukraina jest wykorzystywana do celòw prowokacyjnych przeciwko Rosji.

A po krwawym zamachu stanu, Ukraina od 2014 roku straciła podmiotowość.  Teraz widzimy: że ci, którzy rządzą Ukrainą, są wykonawcami cudzych poleceń głównie z Waszyngtonu. Władze gdyby były ukraińskie to przecież ludzie ją reprezentujący powinni sobie zdawać sprawę, że przede wszystkim muszą kierować się interesami swoich obywateli”powiedział.

Według Puszilina

"W obecnym formacie Ukraina nie jest państwem zdolnym do samostanowienia i życia, ponieważ po krwawym przewrocie zorganizowanym przez zachonich zleceniodawcow została calkowicie prze nich przejęta i sztucznie stworzona ”.

„ Za 5-10 lat  Ukrainy w obecnej formie nie będzie ”.
podsumował szef DRL.

Agresja ze strony Ukrainy trwa.
Teraz  neonaziści z „Azowa” zostali przeniesieni na kierunek Ługańska. Około 900 „Azowów” przybyło na tereny okupowane przez Kijów, którzy, jak wiadomo, nie mają nic z człowieczeństwa i są za Hitlerem i Banderą.

Rządząca junta z prezydentem Zełenskim na czele zezwala im strzelać do rosyjskojęzycznej ludności Ługańska.
A Zełenski swoim postępowaniem zaprzecza zdrowemu rozsądkowi i się cieszy, bo musi jakoś zwrócić uwagę zbiorowego Zachodu na Ukrainę 14 września 2021 przed sesją w ONZ  notorycznie kłamiąć i nie respektując Porozumień Mińskich. 

Według niektórych doniesień rozkaz zwiększenia liczby ostrzałów wydał sam Zeleński jako prezydent Ukrainy.
W ciągu ostatniego dnia dwukrotnie użyli artylerii 122 mm.

14 września 2021 w Nowym Jorku odbędzie się spotkanie przedstawicieli ONZ,

Zełenski musi o czymś porozmawiać. Ma jednak jeden temat – „rosyjska agresja” i dzieli na dwa punkty – powrót Krymu i wojnę w Donbasie. Tam będzie bredził że wszystkiemu jest winna Rosja. Nie wspominając że w 2014 roku legalny rząd został brutalnie po przez zamachu stanu obalony, oraz że junta która przejęła władzę wymordowała przeciwników politycznych, stosując terror i represje oraz wywołała zbrodniczą wojnę przeciwko cywilom w Donbasie.


Od 2014 roku na Ukrainie zakazane są partie polityczne o poglądach antybanderowskich, likwidowane są stacje telewizyjne które podają prawdziwe oblicze upadku gospodarczego Ukrainy i fakty o działalności kliki rządzącej obecnie Ukrainą. 
 
Czas działa na niekorzyść Ukrainy.

Stany Zjednoczone zhańbiły się w Afganistanie, i obecnie spora część państw w Europie będzie ignorować amerykańskie presje na Europę, ponieważ chcą współpracować z Federacją Rosyjską nie tylko  przy imporie gazu po przez  Nord Stream 2, ale i miec z Rosja normalna wymiane handlowa  Amerykanie wiedzą ze muszą pójść na ustęostwa by nie stracić sojuszników.

Ale  jak widać Zełenski zachowuje się niestety nie jak prezydent tylko jak uzurpator, ciągle czegoś żąda, lub  błaga o pieniądze zachodnich żywicieli reżimu w Kijowie. Wymyślił teraz nawet „Platformę Krymską”, do której nie dołączył ani jeden poważny polityk z Zachodu.

Zełenski swoimi kłamstwami i ewidentnie barkiem respektowania Porozumień Mińskich  nie będzie mógł nikogo zainteresować podczas sesji ONZ. Dziś przedstawiciele państw z całego świata doskonale wiedzą, że to junta w Kijowie stosuje metody dyktatury i gwałci wolność słowa i atrybuty demokracji.

Rosja odpowiedziała na słowa Zełenskiego o wojnie z Ukrainą.

Rosyjscy politycy ocenili wypowiedź Wołodymyra Zełenskiego o możliwej wojnie między krajami.

Sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow wyraził ubolewanie z powodu słów szefa Ukrainy, dodając, że Kreml „nie będzie chciał spełniać jakichś apokaliptycznych oczekiwań”.
Z kolei minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow jest przekonany, że wypowiedź Zełenskiego w ogóle nie zasługuje na uwagę.
„Jesteśmy przyzwyczajeni do tych wrogich stwierdzeń, na wskroś przesiąkniętych rusofobią” – powiedział.

Jednocześnie szef rosyjskiej dyplomacji podkreślił gotowość Moskwy do przywrócenia stosunków z Kijowem i nazwał naród ukraiński braterskim. Ławrow wyraził też ubolewanie, że Zełenski – który doszedł do władzy pod zupełnie innymi hasłami (zakończenia wojny i wypełnienie Porozumień Mińskich) – teraz wysyła na linie rozgraniczenia czołgi, ciężką artylerię wydaje rozkazy ostrzeliwań mieszkańców Donbasu i deklaruje, że ci, którzy mieszkają na Ukrainie i uważają się za Rosjan, powinni wyjechać do Rosji.

Wiceprzewodniczący Dumy  Piotr Tołstoj uważa, że ​​Moskwa nie potrzebuje wojny z Ukrainą. Zaapelował do władz Kijowa o zastanowienie się nad krytyką, jaka może na nich spaść ze strony własnych obywateli.

Dla opamiętsnia:  

Siły zbrojne Ukrainy są zdolne do prowadzenia operacji militarnych tylko przeciwko własnemu narodowi - i obecnie przeciwko DRL/ŁRL. Oczywiście nie przetrwają nawet tygodnia przeciwko pełnowartościowej armii ”-napisał.

Zamiast wymyślać mityczne wojny, Zełenski powinien zająć się uregulowaniem konfliktu w Donbasie, powiedział Leonid Słucki, szef komisji spraw międzynarodowych Dumy.

„To bardzo zła retoryka, aby zachować swoją pozycję za pomocą militarystycznej retoryki i podsycania napięć. Wypada zapytać czy Zełenski jest przy zdrowych zmysłach ?
Słucki dodał, że wypowiedzi prezydenta Ukrainy nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Jego kolega w komisji, Siergiej Żeleznyak, zgodził się z tą oceną.

„ Zełenski wydaje się odgrywać rolę głównodowodzącego i pozwala sobie na wyrażanie fantazji o możliwym starciu militarnym z Rosją” –
powiedział.

Zdaniem parlamentarzysty ukraiński przywódca stara się kreować wizerunek Rosji jako kraju agresora. A taki język człowieka który pełni funkcję prezydenta  jest jawną  prowokacją, która zaostrza i tak już  trudne stosunki między Moskwą a Kijowem.

„Antyrosyjskie ataki  ukraińskiego kierownictwa, ciągłe próby oskarżania Rosji o nieistniejącą agresję, ignorowanie porozumień mińskich i chęć zrzucenia winy na Moskwe za brak uregulowania sytuacji w Donbasie stało się główną strategią reżimu w Kijowie” –
dodał Żeleznyak.
Jest przekonany, że w tych warunkach konstruktywne negocjacje między Moskwą a Kijowem są niemożliwe.

Ukraina od dziesięcioleci rozwija się na katastrofalnej ścieżce konfrontacji z Rosją –
powiedział dla RIA Nowosti Konstantin Zatulin, pierwszy wiceprzewodniczący Komisji ds. WNP, Integracji Eurazjatyckiej i Stosunków z Rodakami.
Zatulin przypomniał, że ukraińskie media przeinaczyły jego niedawną wypowiedź na temat polityki władz Kijowa wobec Rosji, przedstawiając ją jako wezwanie do wojny.

„Ukraina przez wiele lat podążała antyrosyjską drogą transformacji  ".A ja powiedziałem, że Rosja nie jest zainteresowana tym, aby tak nastawione państwo kontynuowało swoje istnienie w obecnym kształcie, ale nigdy nie powiedziałem, że osiągniemy to walcząc z Ukrainą - podkreślił.
Według Zatulina Ukraina od samego początku niepodległości obrała błędną drogę rozwoju - w kierunku konfrontacji z Moskwą, a ta konfrontacja ze strony rządzących Ukrainą doprowadziła do utraty terytoriów i masowego exodusu ludności za granicę.

Elena Panina, członkini Komisji Spraw Międzynarodowych Dumy Państwowej, widzi w słowach Zełenskiego zagrożenie dla mieszkańców Donbasu.

„Reżim kijowski nie rozstaje się z marzeniami o blitzkriegu, co czyni go głównym zagrożeniem dla pokoju i bezpieczeństwa nie tylko na Ukrainie ale i w Europie” –powiedziała dla RIA Novosti.

„Będąc komikiem, Zełenski myśli że jest dobry w kierowaniu wypowiedziami swoich urzędników, z których jeden (sekretarz RBNiO Daniłow) właśnie chwalił się zdolnością ukraińskich sił zbrojnych do zbrojnego  zajęcia Doniecka i Ługańska” –zaznaczyłaElena Panina.

Stosunki między Moskwą a Kijowem pogorszyły się na tle ogólnej sytuacji na Ukrainie, właśnie po zamachu stanu z lutego 2014 roku i prowadzonej przez juntę w Kijowie ludobójczej wojnie w Donbasie, 


Nieodpowiedzialne zachowanie.

Widać że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w końcu stracił rozum lub wreszcie przypomniał sobie, że nadal jest tylko komikiem a nie głową państwa. Co więcej, humor w tym przypadku okazał się raczej czarny.

Podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenskij odwiedził 1 września Muzeum Pamięci Holokaustu w Waszyngtonie. Tam Zełenski zapoznał się z eksponatami muzeum poświęconym ofiarom niemieckiego nazizmu.

Również szef Ukrainy spotkał się tam z przywódcami organizacji żydowskich. Podczas tego spotkania Zełenski opowiadał o swoim dziadku żołnierzu na froncie, który walczył w Armii Czerwonej w II wojnie światowej.

" II wojna światowa, która spowodowała szczególne ludzkie okrucieństwo, a dokładniej szczególną nieludzką nienawiść, szczególną bezduszność wywołaną specjalnym wirusem - ma bardzo krótką nazwę: nazizm ” – powiedział Zełenski podczas występu w muzeum.

Zełeński podkreślił, że nazizm przyniósł ludziom wiele cierpień, międzyinnymi wiele zgonów, obozów koncentracyjnych, głodu i tragedii Holokaustu.

„Nazizm przegrał. natychmiast i na zawsze ”-
podkreślił Zełenski.
Ze strony Zełenskiego wygląda to na kompletną kpinę i bezczelne plucie w twarze ludzi na całym świecie walczącym z nazizmem, szczególnie ofiarom nazizmu i rasizmu.

Ten sam Zełeński żyd, udowodnił jak bardzo jest zakłamanym i podłym człowiekiem ze swoimi cynizmem, "ubolewajac" nad okrucieństwem 2 WŚ. 

Przecież obecnie pod jego rządami na Ukrainie neonaziści swobodnie chodzą po ulicach, aktywnie uczestniczą w wojnie w Donbasie, dokonują ludobójstwa ludności rosyjskojęzycznej, organizują marsze i wszędzie demonstrują faszystowskie symbole.

Zełeński mówiąc, że nazizm w końcu przegrał, to w jego przypadku jest kpiną i szczytem obłudy i cynizmu i zupełną ignorancją oraz wyrazem - niepoczytalność !.


Należy zadać cynicznemu W. Zeleńskiemu  pytania !

Czy prześladowania rosyjskojęzycznych na Ukrainie nie są nazizmem?

Czy represje w stosunku do ludzi, którzy kochają wszystko, co rosyjskie i radzieckie to nie nazizm i dyskryminacja i faszyzm ?

Czy stosowane przez kijowski reżim represje i zabójstwa ludzi, którzy pamiętają swoje korzenie i swoją historię bez fałszu i manipukacji przez narzucany prozachodni światopogląd, czy to nie nazistowski terror .

Czy nieustanny ostrzał i bombardowanie obywateli, ludność cywilną w Donbasie nie jest ludobójstwem  ?

Czy zakaz języka rosyjskiego, zakaz radzieckich symboli nie jest nazizmem ?

Czy zabijanie ludności cywilnej, w tym osób starszych, kobiet i dzieci nie jest nazistowskim ludobójstwem ?

Czy nie jest to ludobójstwo trwające od 2014 roku w Donbasie kiedy to z powodu nieustannych ostrzałów ludzie tygodniami siedzieli w piwnicach bez jedzenia i wody ?

Czy artyleria i naloty na dzielnice mieszkalne i szkoły nie są nazistowkim ludobójstwem ?

Czy spalenie ludzi w Odessie 2 maja 2014 roku nie jest nazistowskim ludobójstwem ?

Czy to wszystko nie jest nazizm, Władimirze Zełenski ?

 

Jak okazuje się, to dla cynicznego obłudnego Zełeńskiego to co dzieje się obecnie na Ukrainie to jest tylko  nazistowska wolność, demokracja ! 

KOMENTARZE

 • brednie zdrajcy
  Śmieszne dywagacje sowieckiego sprzedawczyka podającego się za przywódcę wymyślonego państwa. Takich myślenickich pierdół w rosyjskich mediach na pęczki.
  Zaproponuję lekturę inną którą spotkałem przypadkiem na WP i przyznam szczerze nigdy nie widziałem w US. Jest to rozważanie o przyszłości Stanisława Lema z 2000 roku. Nieprawdopodobnie trafne w czasie dzisiejszym zobrazowanie Putina i jego działań oraz naszej przyszłości z tym związanej. Dla mnie bomba. Tekst pod rozwagę szczególnie dla Wasilewskich. :)
  https://ksiazki.wp.pl/rozgryzl-putina-juz-21-lat-temu-prorocze-slowa-stanislawa-lema-6682770315926016a
 • @Stara Baba 06:47:14
  Lem był przez całe życie mądrym człowiekiem. Rozumiał już wtedy, że Putin nie będzie marionetką Zachodu na wzór Jelcyna, i że postawi Rosję na nogi.

  Komentarze też ciekawe, na przykład:

  "lef
  Z całym szacunkiem do Lema, mogę powiedzieć dziś, że się pomylił. Po 20 latach uważam, że w państwie autorytarnym, zresztą nasz kraj przez wielu też jest tak postrzegany, Putin okazał się pragmatyczny i skuteczny. I uważam, że kiedy się skończy era Putina na przykład w 2024, po kolejnych wyborach, to może nas czekać niemiła niespodzianka, w postaci jego następcy."
 • @Stara Baba 06:47:14
  Tak. Lem to wielki wizjoner. Pisząc ,,Bajki Robotów" w połowie lat sześćdziesiątych, snuł wizje dalekiej przyszłości z lampami elektronowymi w tle.

  Musiał też skorzystać z internetu, by załapać jaka masa idiotów mieszka w Polsce.

  Pod koniec lat 80 na j.polskim w SP miałem ,,Bajki Robotów" - przeczytać i omówić. Już wtedy drażniło mnie, jako że to SF, iż facet ten nawet nie zauważył tranzystora i tkwi z rzeczywistości z ubiegłej dekady (połowa lat sześćdziesiątych - powstanie powieści) a wydaje mu się że pisze o przyszłości. Kazano mi napisać podobne, choć krótsze SF. Opisałem w tej pracy powstanie internetu tj połączenie w sieć komputerową wszystkich istniejących komputerów. Miałem wtedy lat 12.
 • @Stara Baba 06:47:14
  Co tak denerwuje @staregochłopa to własnie nic innego jak, prawda.

  Bredzenie o wasilewskich i o dywagacjach sowieckiego sprzedawczyka to jedyny dostępy dla @starababa wyraz zaprzeczenia faktom że te republiki istnieją de facto i już nigdy nie będą częścią parszywej UPAdliny.

  Więc szkoda wysiłku @starababo (chłopie) i wypisywanie swoich pierdół jako komentarzy.
  Nie zakrzyczysz prawdy o baderowskich kanaliach rządzących obecnie na Ukrainie.
  O zbrodniach reżimu pod wodzą Poroszenki i Zełenskiego popelnionych na ludności w Odessie i w Donbasie.

  Tak jak nie zakrzyczysz tu i nigdzie prawdy że po ulicach na UPAdlinie łażą naziści i spadkobiercy rezunów morderców Polaków. Ze czczą i stawiają ukraińskim zbrodniarzom pomniki.

  To że jesteś zajadłym sympatykiem nazioli i banderowskiej swołoczy to świadczą o tym wszystkie @starejbaby (chłopa) komentarze więc kameradzie @starababo niczym tu już nikogo nie zaskoczysz swoimi probanderowskimi uwagami i nazywaniem przeciwników banderowskiej junty i szumowiny z trzema zubami, wasilewską .

  Zapamiętaj to sobie raz na zawsze że antybanderowcy to Polacy w odróżnieniu od kamerada @starejbaby )))))

  Polacy rozróżniający dobro od zła jakim jest neobanderowska junta składająca się z separatystów sterowanych z Białego Domu przez bandycki reżim w Waszyngtonie.
 • @Monaco 11:08:24
  "baderowskich kanaliach rządzących obecnie na Ukrainie.
  O zbrodniach reżimu pod wodzą Poroszenki i Zełenskiego popelnionych na ludności w Odessie i w Donbasie."

  Prawda - znajomy żołnierz będąc na misji w Donbasie opowiadał jak ukraińcy przybili dzieciaka za ręce do drzewa, bo przyniósł im trochę pierogów.
 • @werka1321 11:13:20
  Na jakiej ,,misji"? W Donbasie to mógł robić za najemnika po którejś ze stron, ale ja myślę że panią zwyczajnie kokietował.
 • @Oracz 11:08:15
  Sieć sieci – Internet

  Motyw sieci, która obejmuje wiele maszyn pracujących wspólnie i zwiększających dzięki temu swoją efektywność, pojawia się w dziełach Lema wielokrotnie. Pisał o tym w „Astronautach”, a także „Dialogach”, gdzie twierdził, że wskutek stopniowego zrastania się wszystkich informatycznych maszyn i banków pamięci powstaną kontynentalne, a potem nawet planetarne sieci komputerowe, i że jest to jak najbardziej realny kierunek rozwoju („Dialogi”, 1957). Stanisław Lem pisał tak o koncepcji Internetu pod koniec lat 50. XX wieku, a początki sieci są datowane na koniec lat 60., czyli prawie 10 lat później! W powieści „Obłok Magellana” ludzie mają powszechny dostęp do gigantycznej bazy danych, z której korzystają w swoich domach za pomocą małych urządzeń pełniących rolę odbiorników. Opis Internetu jako źródła informacji oraz małych routerów znajdujących się w naszych domach dobitnie udowadnia, jak bardzo wizjonerski okazał się w swoich przewidywaniach Lem."

  Źródło.

  https://niestatystyczny.pl/2018/03/27/stanislaw-lem-wizjoner-i-jasnowidz/
 • @Oracz 11:18:37
  Pokazał mi .... zdjęcia z tej misji, więc Pana interpretacja jest słaba. Opowiadał dużo podobnych historii - jednak ta najbardziej mną wstrząsnęła.
 • @Oracz 11:08:15
  "miałem Bajki Robotów ... Już wtedy drażniło mnie, jako że to SF, iż facet ten nawet nie zauważył tranzystora i tkwi z rzeczywistości z ubiegłej dekady (połowa lat sześćdziesiątych - powstanie powieści) a wydaje mu się że pisze o przyszłości. "

  Na pewno zauważył tranzystory. Znał języki i czytał zachodnie techniczne publikacje. "Bajki Robotów" są stylizowane, diody i katody są bardziej malownicze.

  Natomiast w "Niezwyciężonym" przewidział nanotechnologię połączoną ze sztuczną inteligencją. Bez żadnych diod i katod.

  Lema Pan nie zna, albo nie rozumie literatury.
 • @Monaco 11:21:04
  Ok. Przyjąłem do wiadomości.

  Teraz o Putinie i geniuszu Lema. ,,On nie ma żadnego programu, ani ekonomicznego ani politycznego".


  Gromkie hahaha rozlega się po sali.

  Na samym początku, gdy nikt nie wiedział kto to ten Putin, Putin robi dwie rzeczy: uznaje organizację analogiczną do naszej ,,Fundacji Batorego" za wrogą Federacji Rosyjskiej i daje czas na spakowanie manatek, i wypad z terenu Federacji, albo pod sąd.
  Drugi element: Putin obniża stanowczo podatki, ustanawia jeden podatek w wysokości 13% dochodu. Pojawiają się głosy że to niesprawiedliwe by biedni i bogaci płacili ,,tak samo", a więc wkrótce biednym obniża podatek do bodajże 7% od dochodu.

  Już wtedy pomyślałem: ale się Rosjanom trafił Przywódca przez wielkie P. Nie pomyliłem się. Szkoda że już podobno im zbrzydł i koledzy pana Lema nogami przebierają z ich programem gospodarczym: drenażem kieszeni pospólstwa i ozlacaniem swoich krewnych i znajomych szczerym złotem.
 • @Oracz 11:37:14
  Podpisuję się pod tym komentarzem.

  Wiemy też, że Putin ma ciągle do czynienia z bandą skrajnie liberalnych oligarchów dla których ojczyzną nie jest Rosja a ich ojczyzną jest tylko i wyłącznie pieniądz.

  To oni są głównym zagrożeniem dla stabilności Rosji i stoją na przeszkodzie poprawy jakości życia dla dziesiątków milionów ciągle biednych Rosjan.

  A utrzymując stan niezadowolenia liczą na bunt ludu i usunięcie rękami ludu Putina oraz powrót do czasów bezprawia, rabunkowej eksploatacji siły roboczej i surowców za pijusa i zdrajcy kolaboranta Jelcyna.
 • @Pedant 11:23:43
  Faktycznie i przyznałem się do tego że po ,,Bajkach Robotów" odechciało mi się dalszych jego lektur.
  Dziś w TV mignęło mi coś o Lemie i pracy na rzecz obalania ustroju PRL. I w tym nie byłoby nic złego, tylko patrząc na to co dziś mamy (dług rząd wielkości większy, a potem pomnożony razy 5) śmieciowe umowy i takież wynagrodzenia, wydłużający się dzień pracy i żadnej perspektywy zmiany na lepsze, bardzo krytycznie patrzę na zdolności p.Lema. Ciekawe jaki miał interes atakowania od samego początku Putina, który jego kolesiom urwał się ze smyczy. Był bowiem ich, tj ekipy rograbiajacej majątek ex ZSRR, człowiekiem zaufanym. Tymczasem grał rolę jako agent upadłego imperium i podniósł Federację do chyba należnej jej roli.
 • @Oracz 11:53:46
  "Ciekawe jaki miał interes atakowania od samego początku Putina, który jego kolesiom urwał się ze smycz"


  Nie miał żadnego interesu. Po prostu pisał felietony i starał się aby były interesujące. Był już stary i nie potrzebował pieniędzy ani sławy bo mu ich nie brakowało.

  Tak naprawdę nie było wtedy wiadome, że Putin zerwie się ze smyczy. Jeszcze do 2007 (przemówienie w Monachium, w lutym) zachodnie elity łudziły się, że Putina da się usidlić.
 • @Monaco 11:50:56
  Polecam:
  Rosyjska ropa – upadek i odbudowa potęgi
  https://marucha.wordpress.com/2021/09/11/rosyjska-ropa-upadek-i-odbudowa-potegi/#more-94998
  "Bardzo ostrożnie i długo Kreml tamował wyciekanie bogactwa z kraju, nie wykonując drastycznych ruchów. Udział najbogatszych Rosjan w gospodarce jest nieporównywalnie większy niż w oligarchiach zachodu, więc wydanie im bezpośredniej wojny groziło buntem przeciw państwu.
  Jednak w tej robocie Kremlowi intensywnie pomagał zachód, który w 2014 roku uderzył bardzo boleśnie w rosyjskich bogaczy sankcjami. Klasyczny przykład to Oleg Deripaska i aluminiowy potentat Rusal, znokautowany sankcjami przez prezydenta Trumpa. To stawiało przed rosyjskimi oligarchami koszmarną alternatywę – mogli albo zabrać się za obalanie Putina i wtedy czekał ich los Chodorkowskiego, albo być lojalni wobec Rosji. Nieliczni poszli tą pierwszą ścieżką, większość schroniła się, razem ze swoimi pieniędzmi (tym co udało im się odzyskać z zachodnich banków i inwestycji) w rosnącym w siłę państwie rosyjskim.
  Dzięki odzyskania zasobów, zerwaniu kolonialnych więzi, narzuconych po upadku ZSRR, ogromnym dochodom z eksportu ropy, zaczęto odbudowę dobrobytu, wewnętrznej stabilności i odzyskano siły rozwojowe.
  Rozpisałem się o historii, zapraszam więc do następnego numeru MP, by dowiedzieć się, jak sprawy mają się dzisiaj."
  Andrzej Szczęśniak
  Myśl Polska, nr 37-38 (12-19.09.2021)
 • @Pedant 12:02:37
  To fakt, w Monachium Putin ogłosił koniec ery mono-biegunowwego świata z USA jako światowym żandarmem.

  Tym samym skierował całą zachodnią machinę polityczno medialną i propagandy goebelsowskiej przeciwko sobie i Federacji Rosyjskiej.

  Bo przecież było to dla hegemona USA i jego watachy wasali nie do pomyślenia by jakiś Putin śmiał przeciwstawić się zahartowanym w podbojach i upodleniu podbitych narodów i w neokolonializmie takim krajom jak USA, W.Brytania, Francja czy Niemcy.

  Pierwszą oznaką było przywołanie do porządku bandyckich oligarchów i złodziei w autonomicznych rejonach samej Federacji Rosyjskiej i zmuszenie ich do wypłaty zaleglych wynagrodzeń dla ludzi pracy.

  A następnie pozbawienie możliwości wpływania na decyzje rządu przez skorumpowane media i oligarchów pozbawiając co bardziej agresywnych majątku i możliwości dywersyjyjnej działalności na rzecz Zachodu i wrogiej agentury.
 • @werka1321 11:22:00
  Kiedyś panienkę zapraszano do oglądania kolekcji znaczków pocztowych, Clinton Monice pokazywał cygara, a teraz panienkę jak widać rwą na zdjęcia z ... misji! Tempora mutantur.
  Nie ważne co na haczyku byleby chwytało !
 • @Monaco 11:08:24
  Nie warto zadawać sobie trudu i przekonywać.
  Ponieważ są ludzie którzy mimo czarno na białym podanym faktom i tak wiedzą swoje i żadna siła tego u nich nie zmieni.

  Pozdrawiam :)
 • @alor 12:47:25
  Tego nie wiem. Zapytałam owego żołnierza czy zabił człowieka, bo to było moim celem - dowiedzieć się jak się czuje człek, który zabił drugiego człeka ?

  A więc odpowiedział mi, że to byli źli ludzie, bo wrzucali granaty do piwnic aby wypłoszyć mieszkańców i rabowali. Ochotnicze bataliony ukraińskie. Sklasyfikował ich jako dzicz.

  I proszę mnie tu nie przesłuchiwać - zarzucając wędkę seksizmu. Wyprzedzę Pana ewentualne myślenie - żołnierzyk ma świadomość, że ja nie dla niego.
 • @Oracz 11:18:37
  Przykro że wśród najemników byli ochotnicy z Polski którzy zabijali ludność cywilną która przecież nie jest wrogiem Polski i zyła tam od pokoleń na swojej ziemi sztucznie przyłączonej do ukraińskiej republiki w ZSRR.

  Pozdrawiam.
 • @werka1321 11:22:00
  Są zachowane dokumenty o kryminalnej działalności ukraińskiej armii i batalionach Azov, Ajdar, prawy sektor i jest lista zawierająca dane o konkretnych osobach które popełniły zbrodnie wojenne na mieszkańcach Donbasu.

  Zapewne przyjdzie czas na postawienie oprawców przed międzynarodowym sądem.

  Pozdrawiam.
 • @Pedant 11:23:43
  Sam lubię SF a także program poświęcony, odkryciom starożytnych cywilizacji oraz

  film poświęcony " Starożytnym kosmitom" często nadawanym na History 1 i 2.

  Pozdrawiam
 • @Robik 12:25:20
  Dziękuję za link, zapewne i Monaco jak i wielu innych przeczyta tam fakty i rzetelną prawdę.

  Pozdrawiam
 • @Oracz 11:37:14
  My tylko wiemy ułamek z tego jakie trudność musiał pokonać Putin wraz z jego otoczeniem by Rosja stała się w jak największym stopniu niezależna od presji sił wewnętrznych tych prozachodnich jak i zewnętrznych stosujących szantaż, groźby i sankcje.

  Pozdrawiam
 • @Robik 12:25:20
  " Rosyjska ropa – upadek i odbudowa potęgi
  https://marucha.wordpress.com/2021/09/11/rosyjska-ropa-upadek-i-odbudowa-potegi/#more-94998 "


  "Bardzo ostrożnie i długo Kreml tamował wyciekanie bogactwa z kraju, nie wykonując drastycznych ruchów. Udział najbogatszych Rosjan w gospodarce jest nieporównywalnie większy niż w oligarchiach zachodu, więc wydanie im bezpośredniej wojny groziło buntem przeciw państwu."

  Pamiętam też na Syberii zagnieżdżane się anielskiego szubrawcę miliardera który eksploatował złoża złota i lwią część wywoził za friko do Wielkiej Brytanii i do banków na Zachodzie.

  Putin przerwał ten złodziejski proceder to okrzyknięty został dyktatorem, carem, i zaczęto prefabrykować na niego oszczerstwa korupcyjne i zwalać wszelkie winy robiąc z Putina wroga nr.1

  Zwłaszcza po udzieleniu pomocy Osetii i Abchazji w walce z gruzińskim nacjonalizmem i napadem gruzińskiej armii na śpiących w nocy mieszkańców Osetii.

  Pozdr. :))
 • My tu gadu-gadu, a myślący praktycznie skretarz Obrony Daniłow zaproponował w Wierchownej Radzie, by Ukraina porzuciła cyrylicę
  i przeszła na ALFABET ŁACIŃSKI. I ponoć miał aplauz dla tej propozycji (to info z www.km.ru)

  I co wy NATO?
 • @Alfax 13:18:33
  "My tylko wiemy ułamek z tego jakie trudność musiał pokonać Putin wraz z jego otoczeniem by Rosja stała się w jak największym stopniu niezależna od presji sił wewnętrznych tych prozachodnich jak i zewnętrznych"

  Do takiej misji był potrzeby człowiek z doświadczeniem z wywiadu zagranicznego, niepozorny aby nie wzbudzać obaw u przeciwników, o stalowej woli.

  Następcą Putina będzie zapewne wojskowy.
 • @Alfax 12:53:58
  Tak wiem, ze nie warto.
  Ale czasem mnie poniesie :))


  Pozdr, :))
 • @Berkeley72 13:34:26
  Przecież tacy jak ten daniłow to śmiecie które po majdanie dostały się do koryta dzieki wujowi zza wielkiej kałuży. Bez tego miliardowego wsparcia śmieć banderowskiej junty zbierałby śmieci i czyścił szamba na zachodzie upadliny w gnieździe banderowskiej zarazy.

  Wstydzą się własnego pisma !

  Chiny, Indie, Tajlandia, Arabowie, Grecy, Bułgarzy, Żydzi mają swoje pismo a te banderowskie bydlaki wyrzekają się własnego pisma.

  Jak nisko trzeba upaść ! By być banderowcem.
 • @Pedant 13:35:03
  Oby tak właśnie było.
  Juz Medwiediew był zbyt wielkim ryzykiem.

  Na szczęście tylko przez jeden sezon.

  Pozdr. :) )
 • @Berkeley72 13:34:26
  Coś takiego kiedyś zdarzyło się u Turków, lecz nie z cyrylicy zrezygnowano ale alfabetu arabskiego. Nie w ząb nie poprawiło to rozumienia ich języka pisanego :)
 • Wszystko w swoim czasie
  Czas działa na niekorzyść banderowców. Ludność Ukrainy, wynędzniała i głodująca, za jakiś czas powita Rosjan kwiatami, jako tych, którzy wyzwolili ich spod reżimu upadleńców.
  Na razie polityka ukraińska przypomina mi polską: to samo bezczelne ujadanie na Rosję. Zachód musi jednak utrzymać obecny status szczekania pod pewną kontrolą: barking yes, biting no. Prowokacje wobec Rosji są potrzebne, nie można jednak posunąć się w nich za daleko, bo wojna Ukrainy z Rosją skutkowałaby utratą Ukrainy przez Zachód.
  I tu dochodzę do tego, co napisałem w pierwszym akapicie.
  Z wojną czy bez, Zachód nie da rady utrzymać przy sobie Ukrainy. Kiedyś ona na powrót zwiąże się z Rosją.
 • @Monaco 11:08:24
  "To że jesteś zajadłym sympatykiem nazioli i banderowskiej swołoczy to świadczą o tym wszystkie @starejbaby (chłopa) komentarze..."

  Typowe brednie homo sovieticus. Wystarczy przeczytać moje starsze wpisy i nie trzeba być ani alfa ani omega aby od razu zobaczyć mój bardzo negatywny stosunek do banderowskich i ukraińskich nazistów oraz polskich "pseudo patriotów sowieciarzy". No ale widocznie to co piszę działa bo wijecie się w kłamstwie jak węże w ukropie. :))))))
 • @Monaco 13:35:11
  O czym przekonywać, że ci którzy przyczynili się do odłączenia ziem od jakiegokolwiek państwa to łajdacy i zdrajcy tego państwa? To zawsze byli zdrajcy i nie ważne czy wydarzyło się to kilka tysięcy lat temu czy w czasach dzisiejszych na przykład na Ukrainie! Papka o przychylności do banderowców i nazioli to zwykły wybieg ośmieszania przeciwnika przez Wasilewskie który na mnie nie działa.

  Poza tym trzeba przyznać że Putin jest cwany. Trzyma tych ludzi z Ługańska i Donbasu na smyczy niezależnie czy cierpią i giną bo ma to w dupie. Gdyby chciał pomógłby im w jeden tydzień ale on ich po przechwyceniu w stanie wojny już siedem lat specjalnie trzyma. To jest gwarancja dla niego że NATO nie przyjmie do paktu Ukrainy. W tym czasie może powoli przezbrajać i szkolić swoje wojsko aby całkowicie zająć Ukrainę jeżeli piąta kolumna nie da rady. Mówicie Banderowcy? A czym Putin różni się od nich?
  Zapomnieliście jak to Czeczeńcy w pierwszej ich wojnie chcieli odłączyć się od Rosji? Co z nimi i cywilami rosyjscy żołnierze i władza robili? Tylko cywilów Czeczeńców czyli kobiety, starcy i dzieci, zginęło od rosyjskich kul od 50 do 80 tysięcy. Potem przyszedł bohater Putin i wszystkich rdzennych mieszkańców którzy marzyli o niepodległej Czeczenii od Rosji wybił jakby ludźmi nie byli. Była to druga wojna czeczeńska.
  ...bon appetit...
 • @Stara Baba 15:20:57
  Niestety typowe brednie homo naziola. Wystarczy przeczytać twoje tu i na innych blogach komentarze dotyczących ślepej sympatii dla upa reżimu i wridzonej nienawiści do Rosji i ludności rosyjdko jezycznej która wbrew swojej woli została przyklejona do banderowskiej upadliny.

  No ale jak widać wijesz się na swoich kłamstwach jak wąż i jadem plujesz na obrońcow Dobasu , obrońców swojej ziemi i grobów swoich przodków którzy przępedzili nazistowsko banderowską zarazę ze swojej ziemi i ze swoich domów.

  Jestes zajadłym homo rusofoben i żadne wykręty i oszczerstwa pod prymitywnymi słowami typu homo sowietikus tego nie ukryją.

  Siedzisz w bandyckim państwie które wymordowalo od 1945 roku milony niewinnych ludzi, zdewastowało całe miasta zamieniając w gruzy, rabujac surowce i powodując że milony ludzi straciło cały dorobek życiowy i emigrowało za chlebem.

  To nie można się dziwc że masz poglądy i sympatie dla homo yankee's i homo banderowców, bandytów rodem z łoża szatana !,,,
 • Panowie bardzo proszę nie eskalowac tu , to nie ma sensu.
  Panowie dla obojga panow, stop na jeden dzień byście ochlonęli. @StaraBaba, @Monaco.

  Dziękuję za komentarze.

  Jutro udostępnię dojscie.

  Pozdrawiam.
 • @Berkeley72 13:34:26 Tak, na Ukrainie zaczyna kiełkować taki
  projekt. Na alfabet łaciński najpierw przeszła Mołdawia, potem republiki Kazachstanu i Uzbekistanu. Mołdawia miała w historii okres kiedy była częścią Rumunii.
  Republikom azjatyckim o muzułmańskiej tradycji, alfabet łaciński pasuje jak pięść do nosa.
  Ukraina, mając religię bizantyjską, będzie miała kulturę związaną z chrześcijaństwem na cyrylicy, a rząd i LDBT będzie używać alfabetu łacińskiego.
  https://ukraina.ru/exclusive/20210913/1032238415.html
 • @Stara Baba 15:58:09
  Radzę zając się big burdelem w United Satan America, gdzie ponad 40 milionow ludzi żyje na lulicy a większość z nich to ludzie którzy stracili pracę i cały swój dobytek na rzecz kryminalisto w białych rękawiczkach z Wall Street.

  Cały panujący polityczny system w United Satan America jest oparty na oszustwach i wyzysku własnych obywateli.

  Radzę obejrzeć film " Bailout: The Age of Greed"

  Głównym bohaterem jest pracownik SECURITY który przez panujący w USA mafijno banksterski i prawniczy system traci chorą żonę wszystkie swoje oszczędności, pracę i ląduje na ulicy.

  Bierze sprawy w swoje ręce i likwiduje jednego po drugim wysoko usadowionych złodziei na Wall Street oraz pazernych prawników oplywających w luxsie kosztem milionów ludzi pozbawionych podstawowych warunków do życia opieki zdrowotnej, zepchniętych jak bydło i wyssanych z ludzkiej godniści.

  A tu ty stara babo nie wyskakuj z Czeczencami bo tych którzy stworzyli w Czeczenii piekło na ziemi to można bez dyskusji nazwać szatańskim pomiotem.
  Przecież tam ekstremiści pod płaszczykiem religii przejęli władzę i ścinali głowy właśnie Czeczeńcom którzy nie godzili się żyć pod butem despotów i zwyrodnialców. ❗
  Tym samym po raz kolejny ujawniłeś jakim jesteś człowiekiem który popiera zwyrodnialców ścinających kobietom i mężczyznom głowy, kamieniującym swoje ofiary ❗❗❗

  Dzięki Putinowi milony Czeczeńców dziś żyje godnie, kobiety mogą się kształcić i nie są gwałcone i kamieniowane przez ekremistów udających wyznawców Alaha.
 • @Anna-PK 16:14:41
  Obecnie jest możliwe przełożenie cyrylicy na alfabet łacinski.

  Tu jest przykład.
  -------------------------
  Шаулян скончался в понедельник в медицинском центре Wolfson в Холоне из-за коронавируса.
  Он призывал своих подписчиков в социальных сетях не делать прививку от вируса под заголовком: "Эпидемии нет - вакцина ненужна и опасна".

  -----------------

  Shaulyan skonchalsya v ponedel'nik v meditsinskom tsentre Wolfson v Kholone iz-za koronavirusa. On prizyval svoikh podpischikov v sotsial'nykh setyakh ne delat' privivku ot virusa pod zagolovkom: "Epidemii net - vaktsina nenuzhna i opasna".

  Salut ✔ ☺
 • @Alfax 16:10:38
  Autor

  ⭐⭐⭐⭐⭐

  Salut ✔ ☺
 • @Leonardo da Vinci 17:13:26 Dziękuję za ponowne odkrycie
  Ameryki. ;)
 • @Anna-PK 17:33:43
  Ameryka była wielokrotnie odkrywana, dawno dawno temu przez ludy wędrujące aż z centralnej Afryki przez Euroazjè, także przez Vikings, jeszcze przed Christoffel_Columbus'em który pod hiszpańską flagą dopłyną do kontynentu zamieszkałego przez rodowitych mieszkańców Apacze Chiricahua
  Jicarilla
  Lipan
  Mescalero
  Coahuilteca
  Havasupai
  Jumano
  i dziesiątki innych ...

  Columbus sam był obywatelem Republiki Genua.

  ● Republika Genui była niepodległym państwem w latach 1005-1797 w Ligurii na północno-zachodnim wybrzeżu Włoch, a także Korsyka w latach 1347-1768 na obszarach Morza Śródziemnego ●

  Pozdrawiam :).
 • @Leonardo da Vinci 17:13:26
  Wszystko się da - problem w tym, że ten tekst w alfabecie łacińskim w niczym nie przypomina rosyjskiego :-).
 • @Alfax
  Jaja po byku . Salute :) https://www.youtube.com/watch?v=PGoijjHoDOs
 • @Autor
  "Ukraina bez Rosji to martwy projekt". -

  --- Jest tu przypadkowe nawiązanie do słów Romana Dmowskiego, który w 1930 roku, a więc w innych realiach historycznych pisał, że Ukraina niezależna od Rosji (ZSRR) i Polski stanie się skupiskiem najgorszych mętów z całego świata. I tak stało się bez Rosji po 2014 roku.

  Pozdrawiam serdecznie :)
  *****
 • @Stara Baba 06:47:14
  "Śmieszne dywagacje sowieckiego sprzedawczyka podającego się za przywódcę wymyślonego państwa"

  - a ja myslalem, ze caly banderland to wymyslone panstwo

  Wole sasiadowac z Rosja niz z banderowska Ukraina
  A Stara Baba siedzi pewnie w USA wiec cznia
 • @Leonardo da Vinci 17:13:26
  Albo:

  Szauljan skonczałsia w poniedielnik w medicinskom cjentrie Wolfson ...
 • @Pedant 23:55:26
  Tak.

  To brzmi bardziej naturalnie jak rosyjski.

  Dobre.

  Salut ✔ ☺
 • @MacGregor 23:26:17
  "- a ja myslalem, ze caly banderland to wymyslone panstwo"

  Zgadza się. To jest wymyślone państwo, rządzone przez separatystów spadkobierców rezunów i zwyrodnialców z UPA i z SS`galicyjskich szumowin.

  Ten sztuczny twór bazuje na ziemiach polskich i rosyjskich i węgierskich.
 • @Stara Baba 06:47:14
  Święte słowa powiedzial Lem publicznie dopiero w czasach Solidarnosci:
  Przyznal sie otwarcie ze był Żydem.
  Mysle, ze dlatego stal sie taki popularny w pewnych kręgach.

  100. rocznica urodzin Stanisława Lema. Pisarz, futurolog, filozof - tvp.info
  https://www.tvp.info/55821442/100-rocznica-urodzin-stanislawa-lema-pisarz-futurolog-filozof

  A jednak Lem powiedzial prawde:
  Lem o Putinie: "Swoją popularność zyskał dość nagle, na gruzach Groznego i całej Czeczenii"
  Źródło: Getty Images, fot: Mikhail Svetlov

  Biedny Lem, nie mógł - lub nie chcial- przewidziec, ze Groznyj zostal przepieknie odbudowany.
  Putin przeznaczyl miliardy dolarow na odbudowe stolicy Czeczeni zniszczonej i zrujnowanej przez islamskich terrorystów oplacanych m.inn. przez Arabie Saudyjska.

  Zdaje sie, ze sa jeszcze osoby, ktore nie wiedza, ze Czecznia jest terytorium rosyjskim.

  Odbudowany Grozny
  After Decades of War, Russian-Restored City of Grozny Celebrates Mass Wedding on 200th Anniversary - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=_ccEYDViKII
 • @werka1321 11:22:00
  Nie było tam żadnej polskiej misji. Był to w takim układzie najemnik walczący albo dla pieniędzy, albo dla chuci zabijania.
  No chyba że czegoś nie wiemy i Duda (zwierzchnik sił zbrojnych) posłał tam polskich żołnierzy.
 • @Oracz 15:43:52
  Tego nie wiem - nie miałam śmiałości dopytywać. Jednak usłyszałam dobrze: Rozbijaliśmy ochotnicze bataliony ukraińskie.

  Teraz mi przyszło do głowy, że jednak polityka nie jest taka pro-zachodnia jakby się wydawało i dobrze.
 • @Oracz 15:43:52
  Ukrainskie ambitne plan
  W 2011 roku armia ukraińska byla w opłakanym stanie:

  Ukraina. 200 tys. głodnych żołnierzy
  https://wyborcza.pl/7,75399,9185272,ukraina-200-tys-glodnych-zolnierzy.html

  Żeby zorganizować kolorową 'reowolucje godności' , Ukraina potrzebowala wzmocnione posiłki z zewnątrz:

  Pan Soros przyszedł z pomocą finansową:
  Polityka - Soros przyznał się publicznie do odpowiedzialności za zamach stanu i masowe morderstwa na Ukrainie. - Prison Planet

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/soros_przyznal_sie,p672012007

  Soros sie nawet przyznal, ze zafundowal Ukraincom rzeź na majdanie:

  George Soros admits to funding the Ukraine crisis | Veterans News Now
  http://www.veteransnewsnow.com/2014/06/02/george-soros-admits-to-funding-the-ukraine-crisis/

  Pomoc przyszla tez z Bliskiego Wschodu:
  Operacje na Majdanie prowadzil izraelski żołnierz:
  Ex -izraelski żołnierz, który dowodził w Kijowie grupą " Błękitne Helmy
  http://blogmedia24.pl/node/66771

  Potwierdzily to wiesci z Izraela. Dziennik Izraelski Haaretz:
  Meet the ex-Israeli soldier who led a Kiev fighting unit.
  https://haaretz.tumblr.com/post/78137502523/meet-the-ex-israeli-soldier-who-led-a-kiev

  Byl tez wojskowa pomoc z Polski:
  Prorosyjscy obrońcy Donbasu wzięli w niewole polskich najemników
  Szok! Rosjanie wzięli w niewolę Polskich najemników
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/szok-rosjanie-wzieli-w-niewole-polskich-najemnikow/bdh0s73

  Ukraińcom na majdanie przypomnialy sie stare dobre czasy banderowskie:
  I z pieśnią na ustach i w takt paraden marschen palili świeżo wykreowaną ...ojczyznę.
  Идут по Украине солдаты группы Центр - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=8cN7sqGpNYU
 • @Repsol 21:37:25
  Bardzo ważne i należy to wysłuchać.

  Dziękuję i pozdrawiam :)
 • @zygmuntbialas 22:02:53
  " że Ukraina niezależna od Rosji (ZSRR) i Polski stanie się skupiskiem najgorszych mętów z całego świata. I tak stało się bez Rosji po 2014 roku."

  Tak to prawda i koszmar dla żyjących tam ludzi,
  Taki stan rzeczy przecież nie może tam wiecznie trwać.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Tiamat 15:37:18
  Ten kto broni bandytów ścinających ludziom głowy i traktującym kobiety jak niewolnice jest na wskroś złym i potworem.
  A w Polsce z nienawiści do Rosji rządy sprawujące władzę dały schronienie czeczeńskim pseudoreligijnym zwyrodnialcom, mordercom którzy wbrew prawu międzynarodowemu bestwili się nad własnym czeczeńskim narodem.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Tiamat 17:59:06
  Soloview tv

  https://www.youtube.com/watch?v=PGoijjHoDOs

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Tiamat 17:59:06
  Zylynowski. 11.09.2021

  https://www.youtube.com/watch?v=HIGjrThvoi4
 • Każdego dnia.
  Banda ukraińskich zbrodniarzy ostrzeliwuje mieszkańców Donbasu.

  Dziś 17.09.2021 ukraińscy bandyci zranili 3 mieszkańców w Doniecku.

  Pozdrawiam ))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej