Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
160 postów 2739 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

▼USA, Great Britain, Australia VS Chiny▼

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

USA rozszerzą obecność wojskową wciągsjąc w militarny pakt Wielką Brytanię i Australię. Monumental Nuclear Alliance Against China: Czym jest AUKUS ?.

 

Jak widać tym ludziom spieszy się do zimnej a nawet gorącej wojny.

 
USA rozszerzą obecność wojskową w Australii.
Monumental Nuclear Alliance Against China:

Czym jest AUKUS ?.

USA rozszerzą swoją obecność wojskową w Australii, powiedział szef Pentagonu Lloyd Austin.

„Dzisiaj poparliśmy ważne inicjatywy dotyczące rozmieszczenia sił, które zwiększą nasz dostęp i obecność w Australii” – powiedział na wspólnej konferencji prasowej ze swoimi australijskimi odpowiednikami.

Jak określił australijski sekretarz obrony Peter Dutton, obejmuje to rotacyjną obecność tam wszystkich typów samolotów wojskowych Stanów Zjednoczonych.

Wczoraj wieczorem brytyjski premier Boris Johnson, prezydent USA Joe Biden i premier Australii Scott Morrison ogłosili utworzenie nowego partnerstwa AUKUS w dziedzinie obrony i bezpieczeństwa. Pierwszą inicjatywą będzie stworzenie atomowych okrętów podwodnych dla australijskiej marynarki wojennej, która rezygnuje z umowy z Francją na zakup niejądrowych okrętów podwodnych w sumie za 66 miliardów dolarów.

Według sekretarza prasowego prezydenta Rosji Dmitrija Pieskowa, Kreml uważnie przygląda się informacjom o sojuszu. Aby ukształtować swoje stanowisko, musimy zrozumieć cele i zadania stowarzyszenia, powiedział.

Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Australia połączyły siły, by walczyć z Chinami na Oceanie Spokojnym i Indyjskim. Powstanie nowego sojuszu wojskowego o nazwie AUKUS (Australia, Wielka Brytania, USA) już rozzłościło nie tylko Chiny, ale także sojuszników NATO głównie z Francji która traci na rzecz USA ogromny kontrakt na budowę okrętów podwodnych a tym samym utraty miliardy euro zysków, a także wywołało oburzenie sąsiadów z Nowej Zelandii.

↔ Cel to powstrzymać Chiny ↔. Bo obawiamy się Chin.

Stworzenie AUKUS zostało ogłoszone na wspólnej internetowej konferencji przez prezydenta USA Joe Bidena, a także brytyjskiego i australijskiego premiera Boris Johnson i Scott Morrison. Zabawne, jak Joe Biden zapomniał imienia Morrisona podczas konferencji, nazywając go „ a ten facet na dole”. (dla Bidena prezydenta USA,  Australia to to coś tam na dole).

Sojusz skupi się na współpracy wojskowej. Będzie oddzielony od sojuszu wywiadowczego Five Eyes, który obejmuje również Kanadę i Nową Zelandię.

Strony będą współpracować w zakresie obronności na Oceanie Spokojnym i Indyjskim.
„To historyczna szansa dla trzech krajów z podobnie (anglosasko) myślącymi ludźmi, sojusznikami i partnerami, aby chronić wspólne wartości oraz promować bezpieczeństwo i dobrobyt w regionie Indo-Pacyfiku” – czytamy we wspólnym oświadczeniu.

Przywódcy krajów nie mówili otwarcie o Chinach, ale jasne jest, że mówią o konfrontacji z Chinami w regionie. Właśnie do tego Wielka Brytania i Stany Zjednoczone potrzebowały udziału Australii, położonej niedaleko Azji.

Wzrost potęgi militarnej Chin i rosnąca gospodarcza potęga niepokoi Stany Zjednoczone. Pekin jest również oskarżany o zwiększanie swojej obecności na Morzu Południowochińskim, gdzie znajdują się sporne terytoria, w tym wyspa Tajwan. Co więcej, w opinii Pentagonu i Białego Domu, Chiny intensywnie inwestują w zdolności wojskowe i przekształciły straż przybrzeżną w marynarkę wojenną. Ponadto Chiny aktywnie inwestują w infrastrukturę na różnych wyspach Pacyfiku.

Okręty podwodne o napędzie jądrowym dla Australii.

Aby kontrolować wody obu oceanów, Australia otrzyma okręty podwodne o napędzie atomowym. Okrety tego rodzaju są znacznie szybsze i trudniejsze do wykrycia niż flota z konwencjonalnymi silnikami. Co więcej, okręty o napędzie atomowym mogą pozostać pod wodą miesiącami, przenosić więcej broni i wystrzeliwać pociski na duże odległości.

Rozmieszczając u wybrzeży Azji okręty sojuszników o napędzie atomowym, Stany Zjednoczone zaoszczędzą koszty własne i zdobędą decydujące wpływy w regionie. Po raz pierwszy od 50 lat te państwa będą dzielić się technologiami budowy okrętów o napędzie atomowym. Wcześniej tylko Wielka Brytania otrzymała technologię ze Stanów Zjednoczonych. Australia stanie się siódmym krajem na świecie, który będzie używał atomowych okrętów podwodnych po Rosji, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Chinach i  Indiach.

W ciągu najbliższego półtora roku Stany Zjednoczone i Wielka Brytania będą wspierać australijski program atomowych okrętów podwodnych. Adelaide będzie dysponować zespołami technicznymi i strategicznymi ze wszystkich trzech krajów pracujących przy budowie okrętów podwodnych.

Ten traktat już poważnie uderzył we Francję. Rządy Australii i Francji miały umowę na dostawę 20 okrętów podwodnych z silnikiem Diesla, ale teraz muszą  ją rozwiązać.
Francuscy urzędnicy powiedzieli już, że wygaśnięcie traktatu świadczy o braku konsekwencji w pracy obu krajów. Francuski kraj jest bardzo rozczarowany tym doświadczeniem. 

Dla kontrastu i przypomnienia.

Francja postąpiła pod presją Waszyngtonu  identycznie w stosunku do Rosji,  zrywając kontrakty dotyczące budowy okrętów desantowych (Mistrale) i to w fazie gdy były w 95% ukończone. To Francja wykazała się wówczas brakiem konsekwencji i utraciła zaufanie we współpracy obu państw ... Rosja otrzymała nie tylko zwrot kosztów i wysokie odszkodowanie ale sygnał, że z Francją  nie należy zawierać żadnych umów na kooperacje ... . Rosja obecnie samodzielnie wybudowała okręty desantowe i to z nowocześniejszym wyposażeniem niż Mistrale... .

Kontrakt na budowę okrętów podwodnych z Francją dla Australii  wynosił dziesiątki miliardów dolarów, został podpisany w 
2016 roku. Rozwiązanie kontraktu to poważny cios dla przemysłu zbrojeniowego Francji, kraju NATO.

Były ambasador Francji w Stanach Zjednoczonych, Gerard Haro, powiedział, że Australia dźgnęła Francję w plecy. „O wiele łatwiej byłoby Francji zaoferować Australii okręt podwodny o napędzie atomowym” – powiedział Haro.

Jak widać, sojusznicy NATO są bardzo niezadowoleni z działań Stanów Zjednoczonych w regionie Indo-Pacyfiku. W przyszłości może to negatywnie wpłynąć na wspólne inicjatywy sojuszników.

A jak zareagowały Chiny.

Ambasada Chin w Waszyngtonie oskarżyła Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię i Australię o wskrzeszenie „mentalności i ideologicznych uprzedzeń z czasów zimnej wojny”. Dyskutują o tworzeniu bloków wymierzonych w interesy państw trzecich.
Rzecznik chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych Zhao Lijian nazwał Stany Zjednoczone „wyjątkowo nieodpowiedzialnymi”. Chiny obawiają się, że USA podzielą się technologią jądrową z Australią.

„Porozumienie poważnie podważa pokój i stabilność w regionie, nasila wyścig zbrojeń, podważa traktat o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej. "Społeczność międzynarodowa", w tym kraje sąsiednie, mają wszelkie powody, by wątpić w szczerość Australii.
Wielka Brytania i USA wykorzystują eksport nuklearny jako narzędzie geopolitycznej gry. Chiny będą uważnie monitorować sytuację ”- powiedział chiński dyplomata.


Bez Nowej Zelandii.

Nie wszyscy sojusznicy USA w regionie są zadowoleni z takiego rozwoju wydarzeń. Nowa Zelandia ogłosiła już, że australijskie atomowe okręty podwodne będą miały zakaz wchodzenia na jej wody terytorialne.

Faktem jest, że Nowa Zelandia jest strefą wolną od broni atomowej. W XX wieku na Pacyfiku miało miejsce wiele prób jądrowych ze strony Stanów Zjednoczonych i Francji, dlatego na znak solidarności z Oceanią, Nowa Zelandia blokuje wszelkie projekty nuklearne.
Rząd Nowej Zelandii twierdzi, że nie zaproponowano im udziału w nowym sojuszu. Jednak według premiera  kraju Jacindy Ardern  taka  oferta i tak zostałaby odrzucona. Opozycja twierdzi, że nowo zelandzki rząd po prostu nie wiedział o powstaniu AUKUS i został zlekceważony.

David Capi, dyrektor Centrum Studiów Strategicznych na Uniwersytecie Wiktorii w Wellington, powiedział, że nowy sojusz podkreśla znacznie głębszy poziom integracji Australii z amerykańskim planowaniem obrony i bezpieczeństwa.

A teraz przy tej okazji okazuje się że pod względem polityki atomowych aspiracji przeciwstawnymi biegunami są Australia i Nowa Zelandia.

Shi Yinhong, profesor stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Renmin w Chinach, powiedział, że gromadzenie się wrogiego wojska skłoni Pekin do zareagowania bezkompromisowym podejściem i środkami zaradczymi. Zwłaszcza jeśli australijskie okręty podwodne wpłyną na Morze Południowochińskie na wspólne ćwiczenia wojskowe.

Trzej prezydenci wygłosili razem na  konferencji prasowej (online), oświadczenie,  każdy ze swojego kraju:
„Od tego zależy przyszłość każdego z naszych narodów i świata”


Australia anuluje w tym celu zamówienie na okręty podwodne o wartości kilkudziesięciu  miliardów dolarów z Francją. Zamiast tego kupuje flotę atomowych okrętów podwodnych produkcji amerykańskiej.

Łączenie w supermoc.

Pakt jest postrzegany przez sojuszników jako ruch w celu zjednoczenia się przeciwko Chinom, powstrzymania rozwoju chińskiej technologii obronnej i wspólnego stworzenia supermocarstwa technologicznego.

Wielka Brytania i Stany Zjednoczone od jakiegoś czasu dzielą się informacjami o rozwoju nowych okrętów podwodnych. Zaangażowanie Australii w ten program może być ważnym krokiem w zwiększeniu ich wpływów na Pacyfiku.

Premier Johnson mówi o „nowym rozdziale” w przyjaznych stosunkach między krajami. Prezydent Biden podkreśla, że ​​wszyscy zaangażowani dostrzegają długoterminowe korzyści ze "stabilności" w regionie Indo-Pacyfiku dla wszystkich i że ten pakt się do tego przyczynia.

Francja jest wściekła. (Teraz wie jak to wygląda z własnego doświadczenia).

Francja zareagowała wściekle na pakt. Francuski minister spraw zagranicznych Jean-Yves Le Drian porównał prezydenta USA Joe Bidena do jego poprzednika Donalda Trumpa. „Ta brutalna, jednostronna i nieprzewidywalna decyzja przypomina mi wiele z tego, co zrobił Trump” – powiedział Le Drian we Franceinfo. „To nadużycie zaufania i jestem bardzo zły”.

Australia wybrała francuską stocznię Naval Group w 
2016 roku do zbudowania nowej floty okrętów podwodnych. Dwa tygodnie temu australijscy ministrowie obrony i spraw zagranicznych potwierdzili umowę swoim francuskim odpowiednikom. „Zbudowaliśmy relację zaufania z Australią, to zaufanie zostało zdradzone” – powiedział francuski minister.

Amerykański korespondent Luca Waagmeester:
Strategiczne wojskowe partnerstwa między krajami nie są wyjątkowe. Jest to kolejny krok w tym trendzie, który obserwujemy w Azji od wielu lat. Na konferencji prasowej nie wspomniano o Chinach, ale prezydent Biden już powiedział, że Ameryka chce wzmocnić swoje sojusze w Azji, aby stworzyć barierę przeciwko wpływom Chin, zarówno militarnie, jak i w handlu morskim.

To partnerstwo sprowadza również Wielką Brytanię z powrotem na Pacyfik. Nie było tam już tak naprawdę dużej brytyjskiej obecności. A Australia jest również umieszczona o wiele bardziej dobitnie w tej grze. Kraj jest umieszczony na planszy z flotą okrętów podwodnych” – mówi Waagmeester.

Australia jest gospodarczo bardzo zależna od Chin, ale teraz staje po stronie militarno-strategicznej przeciwko Chinom.


Korespondent China Sjoerd den Daas:
Chiny powiedziały w odpowiedzi, że ten blok trzech krajów musi otrząsnąć się z mentalności zimnej wojny i ideologicznych uprzedzeń. Wiedzą też, że nie jest to pakt na kilka miesięcy, ale na przyszłe pokolenia”.

Jest to naprawdę postrzegane przez Pekin jako zmiana gry w kierunku zimnej wojny. Równowaga w regionie jest poważnie zaburzona. Teraz Chiny zrobią wszystko, co w ich mocy, aby zabezpieczyć Morze Południowochińskie. Stosunki z Australią zdecydowanie się pogarszają. Oprócz ceł importowych, które już istnieją, Chiny będą mocno reagować. W regionie nie będzie jeszcze konfliktu zbrojnego, ale zwiększa to ryzyko błędnych obliczeń i oczywiście zawsze może się wydarzyć ”.


W Polsce była tylko wzmianka ze w sierpniu 2020 roku Stany Zjednoczone dokonały militarnej prowokacji w przestrzeni powietrznej Chin.

Incydent z udziałem samolotu szpiegowskiego zwiększył napięcie militarne między Chinami a USA. Tym samym zaistniało  poważne zaniepokojenie Chin celowo sprowokowanym konfliktem przez USA.

Na Zachodzie zadawano pytania:
Czy amerykański samolot szpiegowski naruszył międzynarodowe przepisy, przelatując nad ćwiczącymi chińskimi okrętami ?

Tak, mówią Chiny, incydent był wyraźnie celową prowokacją.
Nie, mówią Stany Zjednoczone, pilot trzymał się umów.


A ta kłótnia jest oznaką rosnącego napięcia militarnego między dwoma światowymi mocarstwami.

Amerykańska prowokacja miała miejsce nad wodami, które są oczywiście chińskie, niedaleko stolicy Pekinu, więc ma sens, że władze Chin postrzegają to jako amerykańską prowokację.
Pekin i Waszyngton zgadzają się co do faktów:  amerykański samolot rozpoznawczy U-2 przeleciał nad Zatoką Bohai na północnym wybrzeżu Chin, gdzie chińska marynarka wojenna prowadziła w tym czasie duże ćwiczenia
.

Amerykańskie prowokacje.

Sam samolot również wydaje się mieć symboliczne znaczenie: samolot rozpoznawczy U-2, typ, który może latać bardzo wysoko i jest w użyciu od dawna. Ma zapisaną ciemną kartę w historii.
1960 roku ówczesny Związek Radziecki zestrzelił amerykańskiego U-2, który przelatywał wówczas nad terytorium ZSRR w tajnej szpiegowskiej  misji. Rosjanie po zestrzeleniu U-2 przechwycili nad terytorium ZSRR także amerykańskiego pilota który wyjawił cenne informacje. (Samolot był pilotowany przez pilota CIA kpt. Francisa Gary’ego Powersa, został trafiony przez rakietę ziemia-powietrze S-75 i rozbił się w pobliżu Aramilu w obwodzie swierdłowskim. Powers katapultował się i wylądował ze spadochronem na ziemi, gdzie został schwytany przez radziecki patrol).

Incydent ten był jednym z najważniejszych wydarzeń zimnej wojny, długotrwałego konfliktu między ówczesnymi mocarstwami światowymi.


Teraz wysocy rangą Chińczycy ostrzegają przed prawdziwym konfliktem militarnym między Stanami Zjednoczonymi a Chinami z winy USA.
Wielu widzi teraz zimną wojnę między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Wiele okoliczności jest niby odmiennych, między dwoma rywalami bo jest znacznie więcej kontaktów w kwestii  wymiany handlowej niż wtedy, ale widać wyraźnie, że rośnie napięcie militarne. Do tego stopnia, że ​​wysocy rangą Chińczycy ostrzegają nawet przed prawdziwym konfliktem militarnym. Nie po to, by grozić, ale ze szczerej troski.

↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔
Ta obawa została powtórzona w artykule autorstwa Zhou Bo, związanego z think tankiem na Uniwersytecie Tsinghua w Pekinie, w brytyjskiej gazecie Financial Times. „Stosunki między Chinami a USA powoli staczają się do poziomu z czasów na skraju bankructwa tym samym wojny ” – pisze Zhou. Według niego Amerykanie są przekonani, że Pekin chce zepchnąć i usunąc USA z tego rejonu Pacyfiku.

Zhou ostrzega przed nowym konfliktem w tej napiętej sytuacji. W
2001 roku samoloty wojskowe obu krajów zderzyły się, zabijając chińskiego pilota. Dwa lata temu rywalizujące okręty marynarki minęły się w odległości  czterdzieści metrów na Morzu Południowochińskim. W obecnej, jeszcze bardziej napiętej sytuacji, takie starcie może doprowadzić do konfliktu zbrojnego, powiedział Zhou.
 
↔↔↔↔↔↔↔

Chińskie MSZ: Awanturnicza polityka Stanów Zjednoczonych to zagrożenie dla świata: Chiny ostro skrytykowały porozumienie tzw nuklearne USA, Australii i Wielkiej Brytanii

Chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych określiło w miniony czwartek, zawarty układ jako rażąco nieodpowiedzialną umowę między Stanami Zjednoczonymi, Australią i Wielką Brytanią dotyczącą dostarczenia australijskiej marynarce wojennej okrętów podwodnych o napędzie atomowym.

Podczas codziennej konferencji prasowej rzecznik ministerstwa oskarżył te trzy państwa o zagrażanie pokojowi i stabilności w regionie.
Ambasada Chin w Stanach Zjednoczonych wcześniej określiła porozumienie jako przejaw „mentalności zimnowojennej” tych krajów.
Przejęcie amerykańskiej technologii atomowych okrętów podwodnych podważa międzynarodowy reżim nierozprzestrzeniania broni jądrowej i zaostrza wyścig zbrojeń, powiedział Zhao Lijiang, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych ChRL.

Rozpoczęcie współpracy Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii w zakresie atomowych okrętów podwodnych powoduje poważne szkody dla pokoju i stabilności w regionie, zaostrza wyścig zbrojeń i szkodzi wysiłkom w ramach międzynarodowego reżimu na rzecz nierozprzestrzenianie broni jądrowej."

„Stany Zjednoczone i Wielka Brytania będą wkrótce eksportować do Australii krytyczną technologię dotyczącą  atomowych okrętów podwodnych. To kolejny dowód na to, że wykorzystują eksport technologii jądrowych jako narzędzie gry geopolitycznej i stosują podwójne standardy, co jest skrajnie nieodpowiedzialne – tłumaczył dyplomata.
↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔


Uwaga. Wystarczy spojrzeć w przeszłość, teraźniejszość i przyszłość by objektywnie stwierdzić,  że szczególnie złą wolę w kwestii pokoju n a świecie i usilnych starań powrotu do czasów zimnej wojny wykazują kraje anglosaskie o silnych tradycjach kolonialnych które uzurpowały sobie prawo do ingerencji wszędzie, w każdym rejonie świata, a robią to nie tylko na lądzie ale i na oceanach i morzach między innymi u wybrzeży Azji, Iranu i na Bałtyku w rejonie Kaliningradu, na Morzu Śródziemnym u wybrzeży Syrii i na Morzu Czarnym prowokując Rosję. Destabilizując te rejony i powodują wyścig zbrojeń kosztem poprawy bezpieczeństwa i dobrobytu ludzkości.

Niestety głównym eksponatem w destabilizacji świata i powrotu do zimnej wojny są Stany Zjednoczone.

 
Co jest najgorsze w tym wszystkim ?, jest to, że nie zależnie od tego kto jest tam prezydentem to amerykańska polityka ekspansji i narzucania światu swojej woli hegemona jest niezmiernie niebezpieczna i

konsekwentnie niezmienna.
Dziś Stany Zjednoczone igrają z ogniem i nie tylko z państwami o zasięgu lokalnym ale coraz częściej okazują swoją arogancję i agresję w stosunku do potęg militarnych, które mogą w obronie swoich interesów użyć broni zadającej śmiertelny cios USA i sojusznikom Stanów Zjednoczonych. Naturalnie że wywoła to natychmiastową reakcję łańcuchową w unicestwieniu cywilizacji.

A raz zainicjowaną zagładę świata,  żadna siła nie powstrzyma. 

To rządy tych państw na których terytoriach znajdują się amerykańskie wszelkie wojenne bazy powinny dla zachowania na świecie pokoju mieć obowiązek usunięcia ich ze swoich terytoriów. Tylko w ten sposób może zniknąć zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego i różnych prowkacji wojennych ze strony Stanów Zjednoczonych, które nie mając bazy wsparcia w poszczególnych krajach utracą grunt pod nogami by tysiące kilometrów od swoich granic wywoływać konflikty i mieszać się w wewnętrzne sprawy innych suwerennych narodów.

↔↔↔↔↔↔↔


 
Monumental Nuclear Alliance Against China: Czym jest AUKUS.

KOMENTARZE

 • @Alfax
  No to się zdziwią jeszcze .Polecam tak się kończą prowokacje na morzu południowochińskim . Salute 5* . https://www.youtube.com/watch?v=KoJfvGfNIck
 • @Repsol 13:52:34
  Dziękuję za link.
  Z uwagą wysłuchałem informacji.
  Jedno jest pewne, ze każda amerykańska prowokacja u brzegów czy u granic militarnych potęg będzie przyczyną do adekwatnej reakcji i niebezpiecznych eskalacji.

  Dziś czynią to wysługując się Ukrainą u granic Rosji, obecnie montują wrogi pakt wraz z W.B.i Australią przeciwko Chinom.
  Obciążają kosztami utrzymywania ciągłych prowokacji u wybrzeży Chin swoich sojuszników jak G.B. i Australia.
  Depczą gdy Stanom Zjednoczonym tak pasuje to i swoich sojuszników jak Francję. Oraz opuszczają w szalonym tempie sojuszników tak jak to miało miejsce w Afganistanie.

  Stany Zjednoczone nie mogą wyzbyć się roli hegemona i zrezygnować z honorem z miejsc na Ziemi, które nie życzą sobie dominacji i dyktatu Stanów Zjednoczonych.

  Za pieniądze są w stanie zaspokoić potrzeby im służących liderów różnych państw ale na szczęście nie całych narodów.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Repsol 13:52:34
  Trudno kupować okręty podwodne od muzułmanów francuskich! Żabojady myślą, że jak Polsce chcieli sprzedać spadające helikoptery słynne Caracale oparte na najnowszej technologii z lat 60-tych to innym też mogą sprzedać tonące okręty podwodne. Jeśli francuskie okręty podwodne wykonane są na takim samym poziomie technicznym jak francuskie samochody, to strach pływać na takim „sprzęcie”.
  Oto minister obrony Kalifatu Francuskiego Florence Parly (ur. 8 maja 1963 w Boulogne-Billancourt) francuska polityk, urzędnik państwowy, menedżer i przedsiębiorca, od 2017 minister obrony.
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d2/%28Florence_Parly%29_190907-D-BN624-0170_%2848694393657%29_%28cropped%29.jpg/270px-%28Florence_Parly%29_190907-D-BN624-0170_%2848694393657%29_%28cropped%29.jpg

  A tu Dowódca australijskich sił zbrojnych, gen. Angus Campbell

  https://www1.defence.gov.au/sites/default/files/2020-06/Angus%20J.%20Campbell.jpg
 • Ciekawostka: wczoraj zakończyły się obrady Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SzOW), zorganizowane przez władze Tadżykistanu
  //Niektóre kraje powinny wziąć na siebie odpowiedzialność za przyszły rozwój Afganistanu jako inicjatorzy obecnej sytuacji - powiedział w piątek prezydent Chin Xi Jinping podczas spotkania online szefów państw Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SzOW), zorganizowanego przez władze Tadżykistanu.

  Podobną opinię wyraził uczestniczący w spotkaniu prezydent Rosji Władimir Putin, który powiedział, że "główną część wydatków związanych z odbudową Afganistanu po zakończeniu konfliktu powinny ponosić Stany Zjednoczone i państwa NATO, które są bezpośrednio odpowiedzialne za poważne konsekwencje ich przedłużającej się obecności w tym kraju".

  Sytuacja w Afganistanie zdominowała spotkanie szefów państw SzOW. Prezydent Xi zaznaczył, że "odpowiednie partie" w tym kraju powinny wykorzenić terroryzm i zapewnił, że Pekin udzieli Kabulowi w tej kwestii większej pomocy, w miarę swoich możliwości.

  "Niektóre kraje powinny wziąć na siebie należną odpowiedzialność za przyszły rozwój Afganistanu jako inicjatorzy obecnej sytuacji" – powiedział Xi i dodał, że Afganistan powinien być bardziej otwarty i inkluzywny oraz powinien prowadzić umiarkowaną politykę wewnętrzną i zagraniczną.

  Z kolei Putin wezwał władze USA do odmrożenia aktywów afgańskiego banku centralnego, które zostały zablokowane od czasu przejęcia władzy przez talibów. Podkreślił, że bez dostępu do funduszy nowi przywódcy Afganistanu będą ulegać pokusom handlu narkotykami i bronią w celu zdobycia pieniędzy.

  No i ciekawostka. Szanghajska Organizacja Współpracy to regionalny sojusz, powołany 15 czerwca 2001 roku przez Rosję, Chiny, Kazachstan, Kirgistan i Tadżykistan. Obecnie członkami SzOW są także Uzbekistan, Indie i Pakistan, a rolę obserwatora pełni Afganistan. W piątek przyjęto do niej Iran i zapewne także Białoruś, skoro belarus24.by transmitowała z Duszanbe długie przemówienie tamże Aleksandra Łukaszenki. Miał on tam okazję przeprowadzenia dłuższych rozmów z premierami Pakistanu oraz Iranu.

  No, z Białorusią zaczynają się liczyć całkiem poważne państwa w Azji...
 • Inne czasy.
  Zapewne starsze pokolenie blogerów pamięta że gdy istniały pakty NATO i Obronny Pakt Układ Warszawski to mówiło się wówczas na okrągło i wyłącznie o rozbrojeniu o dążeniu do deēskalacji na świecie.
  Po rozpadzie Ukadu Warszawskiego mówi się wyłącznie o zbrojeniach i zwiększa ryzyko wybuchu wojny światowej na niespotykaną skalę. Czynią to przywódcy państw i mainstreamowe media, non stop, tą chorą retoryką doprowadzą kiedyś ten świat do unicestwienia.

  Według zdrowego rozsądku, należy wszystkich obecnych liderów i polityków poddać psychiatrycznym badaniom na poczytalność ❗

  Także wszystkich przyszłych bez żadnego wyjątku. To dotyczy także sfery militarnej czyli dowódców i mainstreamowe media i ich glównych redaktorów i dziennikarzy.

  Badać i kierować wszelkich oszołomów którym marzą się wojny do zakładów psychiatrycznych z zaostrzonym rygorem i z pomieszczeniami bez klamek ... . ❗❗❗dla wyjątkowych psychopatów szczególnie tych z Pentagonu.

  Może tego rodzaju selekcja zapobiegnie zbliżającemu się przy takich liderach skłonnych do wymordowania miliardów ludzi , ARMAGEDDON ❗

  Salut ✔ ☺
 • Autor
  ⭐⭐⭐⭐⭐

  Salut ✔
 • @Repsol 13:52:34
  Tak ten link ja też wszystkim polecam, ....

  Salution ✔☺
 • @Berkeley72 14:36:48
  Na Białorusi wczoraj 17.września obchodzony był dzień jedność charakteryzujący sprawiedliwy powrót i połączenie ziem zachodniej i wschodniej części Białorusi w jedną całość.

  Był to dzień uroczystości i patriotycznego charakteru. Bez nienawiści do sąsiadów, bez banderowców i flag nazistowskich.

  Całkiem inny niż na UPA padlinie.

  Salut ✔ ☺
 • @Autor
  "USA rozszerzą obecność wojskową wciągsjąc w militarny pakt Wielką Brytanię i Australię". -

  --- Pisze Tiamat o tym na moim blogu:
  "... byly premier Australii, Paul Keating /Labor/ moj faworyt od pyskowek i tzw. podsumowan politycznych, podal krotka analize ostatnich zdarzen:

  1. USA z wielkim wstydem uciekalo z Afganistanu i trzeba bylo szybko ratowac twarz i zmazac opinie tchorza w swiecie walk i bojowek
  2. Wymyslili szybko, ze najlepsza bronia jest strach. Postanowili stworzyc napredce wielki pakt pt. Trojka Pakt -nie pytajac o zdanie mieszkancow Pacyfiku, w tym najlizszych sasiadow Australii.
  3. ten Trojka Pakt w swietle prawa jest niewazny poniewaz nikt z tej Trojcy nie zapytal o zdanie swoich wyborcow. Stworzenie tej trojcy nie przeszlo przez zaden parlament zainteresowanych stron, tzn. ani parlament brytyjski, USA czy Australii nic o tym pakcie nie wiedzieli i nie wiedzą".

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Autor
  Jeszcze jedna uwaga zapisana przez Tiamat na moim blogu:
  "W odpowiedzi na ambicje US zaatakowania Chin, były premier Australii, Paul Keating, wyraził swoje wątpliwości: Jeśli USA z całą potegą NATO, przez 20 lat nie potrafily podbić bezbronnego Afganistanu - to jak chcą pobić Chiny?"

  Z serdecznym pozdrowieniem :)
  *****
 • @kula Lis 70 14:19:42 Francja po raz pierwsz w swej historii, odwołała swych ambasadorów USA i Australii
  // Министр иностранных дел Франции Жан-Ив Ле Дриан отметил, что такое решение оправдывается "исключительной серьезностью заявлений" Австралии и США и принято по указанию президента Франции Эммануэля Макрона, сообщает "Интерфакс".

  Министр также назвал "неприемлемым поведением" расторжение Австралией контракта на покупку французских неядерных подводных лодок в пользу атомных подводных лодок, построенных по американской технологии.//

  Читать полностью: https://www.km.ru/world/2021/09/18/mezhdunarodnye-soglasheniya-i-diplomatiya/891039-frantsiya-vpervye-v-istorii-reshil
 • @Berkeley72 16:19:44
  Wiem o tym od wczoraj.
 • fantastyczne zdjęcia.
  https://www.thesun.co.uk/wp-content/uploads/2021/09/ACP-1609-COMP-Politics.jpg

  No wypisz wymaluj trzech idiotów...

  do tego ten geniusz
  https://www1.defence.gov.au/sites/default/files/2020-06/Angus%20J.%20Campbell.jpg

  Nie wierzę że to dzieje się naprawdę...
  Nikt nie jest tak głupi by wystawiać na pierwsza linię takich "geniuszy"
  nawet amerykanie mogą być tak głupi..

  Sądzę że jakiś wysoko postawiony w globalnej mafii kret (Kloss, Styrlitz, "mądry ze starości", zielony ludzik......) rozwala globalny system od środka...
  No nie wierzę że mogą sami się tak podkładać....

  Kiedyś nie wierzyłem że Polacy mogą być tak głupi...
  aż przyszło solidarność ze swoimi idiotycznymi głupimi, destrukcyjnymi, samobójczymi postulatami...
  ..i musiałem uwierzyć...

  Dzisiaj nie mogę uwierzyć że antyszczepionkowcy i antycowidowcy mogą być tak głupi...
  ale muszę uwierzyć bo co dziennie zalewają mnie falą idiotyzmów.
 • @kula Lis 70 14:19:42
  Troche nie tak.
  Prawie gotowe Minstrale nie mogly byc dostarczone do Rosji bo...Polska sie wtrąciła i narobiła rabanu - i z powodu sankcji na Rosje, Francja nie mogla zakończyć kontraktu. Francuzi zawdzięczali to ...Polsce i byla o to awantura.
  W ten sposob oglupiala do reszty polska polityka zagraniczna szalenie pomogla Rosji. Rosjanie dostali od Francji duze odszkodowanie, za ktore Rosjanie wybudowali fregaty sto razy lepsze od francuskich.
  Putin chcial polskim ajnsztajnom od polityki zagranicznej wysłać kwiaty z podziękowaniem.

  Dwa Mistrale zostaly za pol darmo sprzedane Egiptowi i tam im pomogli te Minstrale dokonczyc a nawet 'podrasowac' i ulepszyc.
  Rząd Egiptu (Sissi) mial zamiar Polsce wysłać kwiaty z podziękowaniami.

  Dlatego Francja nie chciała miec żadnych kontraktów z Rosją bo uważała, ze Rosja za bardzo narażona jest na durnowate i nielegalne sankcje.
  Francuzi troszke sie przeliczyli , bo myśleli, ze Australia jest bardziej bezpieczna od Rosji- bo nie grożą jej sankcje.

  Natomiast nie wiadomo dlaczego Francja sobie upatrzyla Australie na budowe jakichkolwiek lodzi podwodnych bo okropnym skandalu z kontraktem ze Szwecją na łodzie podwodne (dieslowskie) w tym samym porcie w Osborne, Adelajda.
  Bo zbudowane te lodzie , byly juz gotowe ale nie nadawaly sie do zwodowania, Australijczycy porobili 'drobne' zmiany w projekcie szwedzkim.
  Ostal sie aktualnie tylko jeden taki podwodny 'parostatek'.
  Dwa zakupił Singapur ale nie z powodu przydatnosci pod wodą- tylko z powodu systemu radarowego - jedynej zdaje sie części zdatnej do użytku w calym cudzie technologicznym łodzi podwodnych wyprodukwanych w Poludniowej Australii.
  Teraz nowy projekt amerykansko-australijsko-angielskiej wspolpracy ma byc zrealizowany za 20 lat - wiec jest troszke czasu na nowe przygody, ponieważ gdy chodzi o przygody, to Australia ma duze doświadczenie.

  A na razie, dolść siny australijski Business Council, bardzo sie upomina o utrzymanie współpracy gospodarczej z Chinami, bo jest ta współpraca obecnie podstawą australijskiej gospodarki.

  Chiny juz sie obrazily na Australie i kupują zboże w Argentynie, Polska tez ma troszke pod górkę bo nie dostaje z Chin części do samochodow a nwet rowerow.

  A ja tłumaczę swoim wnukom, ze każdy w koncu znajduje to, czego szuka.
  Wiec jesli celem gospodarki jakiegokolwiek kraju jest szukanie wroga - a nie przyjaciol - to historyczne doswiadczenie podpowiada, ze dużo latwiej znaleźć wroga niz przyjaciol.
  A my, po obu stronach oceanów - idziemy na łatwiznę.
 • @zygmuntbialas 15:53:46
  Chyba warto by było umieścić na nowo rosyjskie a teraz i chińskie pociski nuklearne na Kubie i wymierzyć je w USA. Od pewnego czasu da się zauważyć, że Amerykanie obrali kurs na sprowokowanie wojny z Rosją i Chinami. Widocznie wiedzą, że nie mają już nic do stracenia, bo ich potęga upada. Więc teraz albo nigdy. Dlatego sądzę, że Rosja i Chiny powinny stanąć z uSAmanami do konfrontacji. To oczywiście skończy się nuklearną wymianą ciosów, ale jest też szansa, że pod groźbą nuklearnej zagłady świat zacznie naciskać na USA, żeby zaprzestały agresywnej polityki i zwinęły swe bazy z terenów obcych państw.
  Innymi słowy: wóz albo przewóz. Może warto doprowadzić Świat na skraj wojny atomowej, żeby się opamiętał (mam tu na myśli Zachód).
 • AUKUS ? - moje skromne zdanie.....
  "City" coraz bardziej traci władzę ekonomiczną nad światem... nie znajdując środków które ich władzę ekonomiczną mogłyby przywrócić, postanowili świat (po swojemu) zastraszyć - by świat uległ ichniemu dyktatowi - niestety ta "technologia" będzie nieskuteczna i wręcz pogrążająca "City".
  Czyli... wszystko idzie dobrym kierunku :-)
 • @Oscar 17:08:51
  Dodaj jeszcze zdjęcie tej co Bundeswerę rozłożyła i niemiecką flotę z lotnictwie von Leyen będzie z Francuską komplet.
 • @Tiamat 17:32:40
  Niemcy też Grekom okręty podwodne wybudowali, że dopłynąć do Grecji nie mogły tonęły po drodze, Grecy podziękowali i zwrócili.
 • @kula Lis 70 18:22:29
  "Dodaj jeszcze zdjęcie tej co Bundeswerę rozłożyła i niemiecką flotę z lotnictwie von Leyen będzie z Francuską komplet."

  U nas Antonio i Maniek też "zrobili robotę" ;-(

  Pozdro!
 • @kula Lis 70 18:25:49
  "Niemcy też Grekom okręty podwodne wybudowali, że dopłynąć do Grecji nie mogły tonęły po drodze, Grecy podziękowali i zwrócili."

  A jak było z izraelskimi? Z tego co wiem to też produkcji niemieckiej są ... ;-DDD
 • @Jasiek 18:35:13
  Im to za darmo wybudowali, ale problemy z odbiorem też były. Niemcom na dziś pozostał 1 słownie jeden podwodniak reszta w stoczniach stoi, brak ojro na remonty. Jeden ubot wszedł ostatnio na skały w Norwegii, i przywieziono go na samochodowej platformie do Niemiec.
 • @Tiamat 17:32:40
  "Rząd Egiptu (Sissi) mial zamiar Polsce wysłać kwiaty z podziękowaniami."

  Mam wrażenie, że to taki egipski generali-Sissi-mus.
  Pomimo ukończenia amerykańskich i angielskich szkół wojskowych, nie zgodził się na udział kapitału międzynarodowego w rozbudowie Kanału Sueskiego i grandziarze musieli obejść się smakiem jeśli chodzi o kontrolowanie tego szlaku. Może stąd też ten epizod z Ever Given (?).

  Ukłony
 • @Berkeley72 14:36:48
  Tak, co jest istotne to to, że jej celem jest umacnianie bezpieczeństwa regionalnego w Azji, poprzez współpracę głównie Rosji i Chin oraz państw środkowo-azjatyckich.

  " Szanghajska Organizacja Współpracy nazywana jest azjatyckim NATO, a powstała na zrębach tzw. Szanghajskiej Piątki w 2001 roku. Była to pierwsza organizacja stworzona po zimnej wojnie bez udziału krajów zachodniej hemisfery. Organizacja jest sojuszem politycznym państw, który początkowo skupiał swoje cele wokół bezpieczeństwa i stabilności w Azji Centralnej, Północnej i Wschodniej. Jednakże, z biegiem lat wyewoluował do forum, na którym państwa członkowskie rozmawiają na temat światowej równowagi we współczesnych stosunkach międzynarodowych. SOW".

  " 1996 roku w Szanghaju tzw. Szanghajską Piątkę – organizację na którą składały się Chiny, Rosja, Kazachstan, Tadżykistan i Kirgistan. Na szczycie uzgodniono również pierwszy cel Piątki, którym była demarkacja granic i regulacja kwestii spornych terytoriów. Kolejne szczyty odbywały się co roku, a podczas nich zaproponowano dalsze cele organizacji, m.in.: zwiększenie wzajemnego zaufania, redukcja sił zbrojnych na wspólnych granicach, skupienie się na kwestiach tzw. potrójnego zła: terroryzmu, ekstremizmu i separatyzmu w świetle przestępczości zorganizowanej i fundamentalistycznych ruchów islamistycznych, które znalazły swoje miejsce nie tylko na Bliskim Wschodzie, ale również w Azji Centralnej.

  Na podstawie powyższych ustaleń, na szczycie w 2000 roku udzielono Chinom poparcia prowadzonej przez nie polityki ws. Xinjangu i Tajwanu, a Rosji ws. Czeczenii."

  Pozdrawiam
 • @Leonardo da Vinci 15:07:04
  Pozdrawiam :)
 • @kula Lis 70 18:46:49
  "Jeden ubot wszedł ostatnio na skały w Norwegii, i przywieziono go na samochodowej platformie do Niemiec."

  Pewnie w ten sposób uchronił się przed "odwetowym" uderzeniem na Rosję gdy na Pacyfiku dojdzie do "W".
  W Polsce podobnie - "armii niet" :-(
  Może w takich czasach lepiej nie mieć wojska i nie mieć z czym iść na Rosję gdy "partniory" z NATO będą nas cisnąć ku temu?
 • @Oscar 17:08:51 > Dzisiaj nie mogę uwierzyć że antyszczepionkowcy i antycowidowcy mogą być tak głupi...
  ale muszę uwierzyć.

  No cóż, od odkrycia struktury genów kilkadziesiąt lat temu nauka biologii poczyniła GIGANTYCZNE POSTĘPY!

  antyszczepiennikom w żaden sposób nie może "przebić się" do świadomości PRAWO FARMACJI sformułowane przez Paracelsusa już 500 lat temu:

  WSZYSTKO JEST LEKARSTWEM I WSZYSTKO JEST TRUCIZNĄ W ZALEŻNOŚCI OD DOZY
 • @ Autor
  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @Berkeley72 18:59:17
  "WSZYSTKO JEST LEKARSTWEM I WSZYSTKO JEST TRUCIZNĄ W ZALEŻNOŚCI OD DOZY"

  A procencik przy pożyczce? Kiedy jest śmiertelny? ;-)
 • "↔ Cel to powstrzymać Chiny ↔. Bo obawiamy się Chin."
  -------------------
  Nie!
  Światowy czarci pomiot obawia się białej rasy i dlatego ją wyniszcza i likwiduje ją na tysiąc sposobów - natomiast Chiny - pomiot cały czas wzmacnia. Wzmacnia!
  Wniosek?
  Ten cały AUKUS - to takie narzędzie do puszczania pary w gwizdek - ponieważ likwidacja białej rasy dla czarciego pomiotu - to priorytet. Ponadto wyniszczanie to zaszło już tak daleko, że tego procesu nie da się juz cofnąć.
 • @demonkracja 19:25:40
  "Światowy czarci pomiot obawia się białej rasy i dlatego ją wyniszcza i likwiduje ją na tysiąc sposobów - natomiast Chiny - pomiot cały czas wzmacnia. Wzmacnia!"

  A czy w ten sposób nie kręci sobie bata na własną... hmmmm... skórę?
 • @ Autor, All
  "USA, Great Britain, Australia VS Chiny"

  Za Chinami jest Rosja, a za Rosją.... Polska.
  Obyśmy tylko nie otworzyli drugiego frontu, gdy na Pacyfiku wybuchnie wojna.
  Chociaż nie wiem czy nasz odcinek nie zapłonie pierwszy, żeby odwrócić uwagę od zasadniczego natarcia na Pacyfiku.
 • @zygmuntbialas 15:42:25
  " Trojka Pakt w swietle prawa jest niewazny poniewaz nikt z tej Trojcy nie zapytal o zdanie swoich wyborcow. Stworzenie tej trojcy nie przeszlo przez zaden parlament zainteresowanych stron, tzn. ani parlament brytyjski, USA czy Australii nic o tym pakcie nie wiedzieli i nie wiedzą".

  Rządy tzw zachodnich demokracji często są oderwane od podstaw, od wyborców a to się też ujawnia w forsowaniu decyzji bez zgody parlamentu. Po przez sztuczki i oszustwa.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @zygmuntbialas 15:53:46
  Wojna Stanów Zjednoczonych z Chinami to takie samo samobójstwo jak wojna Niemiec przeciwko ZSRR.

  Tu nie wystarczą tomahawki i lotniskowce oraz rakiety balistyczne.

  Chiny mają czym odpowiedzieć i to z nawiązką.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Berkeley72 16:19:44
  Fragment z artykułu.

  "Ogłoszona decyzja o budowie atomowych okrętów podwodnych w ramach AUKUS wywołała oburzenie we francuskim rządzie. „Ta decyzja jest sprzeczna z literą i duchem współpracy, jakie istniały między Francją i Australią” – powiedzieli we wspólnym dokumencie w tym tygodniu ministrowie spraw zagranicznych i obrony Jean-Yves Le Drian i Florence Parley."

  A decyzje o zerwaniu umowy między Francją a Rosją ?
  To francuscy ministrowie już zapewne nie pamiętają ?

  Pozdrawiam :)
 • @Tiamat 17:32:40
  "Chiny juz sie obrazily na Australie i kupują zboże w Argentynie, Polska tez ma troszke pod górkę bo nie dostaje z Chin części do samochodow a nwet rowerow.

  A ja tłumaczę swoim wnukom, ze każdy w koncu znajduje to, czego szuka.
  Wiec jesli celem gospodarki jakiegokolwiek kraju jest szukanie wroga - a nie przyjaciol - to historyczne doswiadczenie podpowiada, ze dużo latwiej znaleźć wroga niz przyjaciol"

  Najgorsze jest to, że zaślepienie nienawiścią jest silniejsze od zdrowego rozsądku, w czym ujawniają się między innymi rządy Stanów Zjednoczonych i ich wasali.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Christian Shane 17:39:01
  To radykalne posunięcie naturalnie nie jest dobre dla milionów mieszkańców Kuby.

  Lepiej nie doprowadzić do radykalizmu i zagłady niewinnych ludzi.

  Pozdrawiam :)
 • @adam54 17:47:38
  Tak , kierunek dobry tylko upadające imperium ma broń która w rękach szaleńców może unicestwić nie tylko szaleńca ale i niewinnych ludzi.

  Pozdrawiam :)
 • @Jasiek 18:34:21
  Miliardy z podatków przeznaczone jest na zakup broni, która bez dostaw amunicji jest bezwartościowa.

  A Stany Zjednoczone będą mogły zawsze wstrzymać gdy uznają za stosowne.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Monaco 19:56:07
  "Najgorsze jest to, że zaślepienie nienawiścią jest silniejsze od zdrowego rozsądku, w czym ujawniają się między innymi rządy Stanów Zjednoczonych i ich wasali.
  "

  To nie nienawiść. Amerykanie, a ściślej ich neokonserwatywne elity nie chcą się rozstać z hegemoniczną pozycją. Świat wielobiegunowy im się nie podoba. Podobnie z resztą Anglosasów i bliskimi im Holendrami. Francuzów i Niemców mają w d***e.
 • @Monaco 20:03:50
  Niemcy też nam w razie czego pocisków do ich Leosiów nie dostarczą, na dziś to leżymy bo pocisków p.panc nie produkujemy, jak i prochu bazowego.
 • @kula Lis 70 14:19:42
  "Jeśli francuskie okręty podwodne wykonane są na takim samym poziomie technicznym jak francuskie samochody, to strach pływać na takim „sprzęcie”.

  W rankingu samochodów osobowych o częstych usterkach okazuje się że niemieckie Audi i Mercedesy nie są wcale lepsze od francuskiego arsenału.
 • @Berkeley72 14:36:48
  " Z kolei Putin wezwał władze USA do odmrożenia aktywów afgańskiego banku centralnego, które zostały zablokowane od czasu przejęcia władzy przez talibów. Podkreślił, że bez dostępu do funduszy nowi przywódcy Afganistanu będą ulegać pokusom handlu narkotykami i bronią w celu zdobycia pieniędzy."

  Wiele państw popełnia błędy umieszczając swoje rezerwy w bankach na Zachodzie.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Leonardo da Vinci 15:06:24
  Gdyby to było mozliwe :)

  Pozdrawiam :)
 • @Monaco 20:03:50
  To samo z rakietami naszych F16, kodów nie mamy, mogą dezaktywować i nie odpalimy, to samo z kupionymi dronami, przykład Gruzji, Gruzinom drony żydki sprzedały a kody Rosjanom, to może być tak też z tymi od Turcji, czy F35 bez zgody USA nie wystartują.
 • @zygmuntbialas 15:42:25
  Kompromitacja i niezadowolenie wśród sojuszników Stanów Zjednoczonych, jak widać rządy państw skupionych w NATO już nie pamiętają.

  I cala uwaga skierowana jest jakby tu okiełznać Chiny.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @zygmuntbialas 15:53:46
  Pani Tiamat, trafnie opisuje sytuację.
  Często czytam z zainteresowaniem.

  Pozdrawiamserdecznie i Panią Tiamat. :)
 • @Berkeley72 16:19:44
  Nawet grozi opuszczeniem NATO, ale to tylko chyba groźby bez pokrycia.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Tiamat 17:32:40
  Bardzo dobra konkluzja, o przyjaciół nie jest łatwo a szczególnie w obecnym świecie, dla wielu polityków liczą się tylko interesy, oszustwa i manipulacje.

  A wrogów tworzą na zawołanie.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Christian Shane 17:39:01
  Tylko czy owe państwa dzisiaj będą skłonne do udostępniania swojego terytorium ?

  W razie wojny to na ich terytorium spadną bomby A i H.

  Pozdrawiam
 • @adam54 17:47:38
  Ogromne imperium, nie tak łatwo upadnie.
  Produkuje przecież dolary metodą taśmową.
  Tak więc obecnie nikt nie wie ile trylionów dolarów jest w objegu.

  Pozdrawiam
 • @Alfax 20:23:01
  "Bardzo dobra konkluzja, o przyjaciół nie jest łatwo a szczególnie w obecnym świecie, dla wielu polityków liczą się tylko interesy, oszustwa i manipulacje."

  Myślę, że jesteśmy w takim miejscu na świecie, że przyjaciół mielibyśmy na Wschodzie gdyby tylko rządzący Polską nie niszczyli relacji z Rosją i Białorusią na zlecenie grandziarzy. Między Polskę a Ukrainę klin udało się natomiast wbić Niemcom. Podobnie na Litwie. Czy uda się to odkręcić to nie wiem :-(
 • @Jasiek 18:34:21
  O tak, narobili, że długo im tego nie będzie można zapomnieć.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @kula Lis 70 18:46:49
  Coś z tą jakością jest ostatnio słabo.

  Pozdrawiam
 • @Alfax 20:11:14
  Obecnie tak, a francuza ma kuzyn, już w niego włożył tyle co za niego dał, a sprzeda poniżej kupna. Ja ma, amerykańca F Explorera V8 5.8 20 latka nie wiem co to naprawy, w środku jak nowy, 300 tys przebiegu, raz zmieniony akumulator 3 razy świece i kable, w gazie, do 120 to pali mi ok 16/100 gazu, w mieście ponad 20 l nie zamienił bym na te nowe, a stać mnie. Części jak co do Forda tanie, starczy mi do końca żywota.
 • @Monaco 18:54:25
  Obecnie ma wartość także obronną ale do podobnej formy jak NATO to jest jeszcze długa droga.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Alfax 20:11:14
  Syn pracuje w BMW i nigdy by go nie kupił, choć jako pracownik mógłby kupić po cenie produkcji, części z Chin, 50 procent braki, bo jest w kontroli technicznej części.
 • @Jasiek 18:57:58
  Nautralność albo bardzo silna armia. Uzbrojona w nowoczesną broń defensywną do obrony kraju.

  Wszystko inne to pół środki i zależność od sojuszników, a wiadomo że zawsze należy liczyć tylko na siebie.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Jasiek 19:01:39
  Dziękuję :)

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @demonkracja 19:25:40
  Pożyjemy zobaczymy :)

  Pozdrawiam :)
 • @Monaco 19:43:44
  Ja też pozdrawiam serdecznie :)
 • @Monaco 19:47:34
  Chinom jeszcze sporo brakuje, ale podążają tuż za Rosją.
  Są bodajże na 3 miejscu w rankingu.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Pedant 20:04:00
  Tak, to fakt, znają swoją siłę presji, szntażu i agresji.
  Więc mimo pewnych problemów natury gospodarczej są ciągle nr.1 w kwestii militarnej.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @demonkracja 19:25:40
  A jakiego koloru jest czarci pomiot?

  Ja rozumiem , ze w batalii o tzw. hegemonie na swiecie przodują białe debile, które sobie wyobrazaja, ze Bog stworzyl biala rasę i juz nie starczylo mu pary na inne rasy
  Taki jeden z drugim naiwny pajac powinien zwiedzic Bazylike Sw. Piotra w Rzymie i zobaczyc oltarz sw. Piotra.
  Biale debile nie rozumieją, ze największymi naukowcami byly czarne ludy z Australii, którzy wynalezli boomerang; broń , która ubija wroga i wraca do właściciela.
  Żaden bialy czlowiek nie jest w stanie poznac tajemnicy boomerangu.

  Wiec powtarzanie w kolko 'biala rasa' , 'biala rasa' przypomina papugę:
  Nie chcemy wiedziec , ze starożytne murzynki z Afryki Poludniowej rozpracowaly Syriusza i ze pierwszymi matematykami byli nie biali, z bialej rasy! ...!
  Pierwszymi lekarzami, chirurgami byli Egipcjanie.
  Skad sie wziela ta idotyczna opinia, ze biala rasa jezst wyzsza od ...kogo?
  Indian? Sumerow?. Egipcjan?, Chińczyków?
  Archeologia wyraznie wskazuje na najstarsze zabytki kulturowe , niestety nie w bialej Europie...a czarnej Afryce, Indiach, Chinach...
  Na wiekszosci kontynentów przed biala rasa , byly rasy kolorowe.
  Rasizm wprowadzili Amerykanie.
 • @Monaco 19:58:29
  Tak, to prawda. Ryzyko jest cholernie duże, ale z Amerykanami jest jak z Hitlerem - polityka ustępstw doprowadzi do katastrofy. Więc może lepiej już teraz powiedzieć twarde: Dosyć!
  Miłego wieczoru.
 • @Tiamat 20:57:48
  "Skad sie wziela ta idotyczna opinia, ze biala rasa jezst wyzsza od ...kogo?
  Indian? Sumerow?. Egipcjan?, Chińczyków?"

  Teorie rasistowskie pojawiły się w Anglii, i po części we Francji aby usprawiedliwić system kolonialny w XIX wieku. Zwulgaryzowany darwinizm też pomógł i leseferyzm (ostatni służący warstwom wyższym czasów Dickensa).

  Potem przybrał obłędne formy w Niemczech i rozlał się na sąsiadującą Polskę.
 • "Na wiekszosci kontynentów przed biala rasa , byly rasy kolorowe."
  Tak - to wszystko prawda - jednak to nie zmienia faktu, że białą rasę czarci pomiot likwiduje na globie. Oczywiście chodzi o depopulacje w ogóle ale biała rasa ma w tym względzie u czarciego pomiotu - bezwarunkowe pierwszeństwo. Piszę to w kontekście tzw. AUKUS. Czarci pomiot podmienił były ZSRR na Chiny bo ów ZSRR nie podołał i tyle. Cała reszta - to tylko odwracanie uwagi. Chodzi o to aby w krajach - gdzie liczebnie dominuje jeszcze biały człowiek - nikt nie umiał zrobić już ani młotka ani gwoździa ani papieru toaletowego. Chleb w postaci gotowego zamrożonego ciasta - też będzie z Chin - oczywiście do czasu - potem już go nie będzie - zostanie kanibalizm - i on będzie propagowany podobnie jak dziś propagowane jest pedalstwo.
  Wniosek?
  To nie jest nieważne - jakiego koloru jest czarci pomiot - bo jutro będzie dowolnie kolorowy. To kwestia duszy składającej się z ciemnej energii.
 • @demonkracja 21:26:27
  "białą rasę czarci pomiot likwiduje na globie"

  Jak Pan definiuje "białą rasę"? Jest Pan narodowym socjalistą?
 • @Jasiek 19:37:40
  --------------------
  "A czy w ten sposób nie kręci sobie bata na własną... hmmmm... skórę?"
  --------------------
  Czarci pomiot można tylko pokonać ubezwłasnowolniając go - bo w tej chwili to czarci pomiot ubezwłasnowolnił ludzkość.
  Wniosek?
  Przekładając to na ludzki język to - ludzie muszą swoim postępowaniem uczynić tę oto broń czarciego pomiotu - bezużyteczną wobec siebie:
  podjudzanie, skłócanie, kłamstwo, kuszenie, demoralizowanie, etc. Ponadto ludzie muszą wyzbyć się zwierzęcych instynktów na których żeruje czarci pomiot - bo w ludzkim świecie one nie są już potrzebne.
 • @Pedant 21:06:00
  To prawda.
  Kazdy pomysl może byc pretekstenm do draki i przesladowan.
  Mnie zawsze zastanawia dlaczego zwyzywanie kogos od chamow, prostytutek itp. nie jest tak politycznie obrazliwe jak dokuczanie na temat koloru skory.
  Czyli cechy charakteru osobistego i osobistych zachowann, nie sa zadnym przestępstwem, ale urodzic sie w nieodpowiedniej skorze - jest nie tylko grzechem. Jest zbrodnią , mimo, ze ta zbrodnia nie zalezy od nas i nie zostala przez nas spowodowana.
  Schwarzcharakter jest cywilizowany - czarna skóra nie jest.
  No wiec jak zroumiec, zepierwszymi mtematykami i naukowcami w pierwszych lotach kosmicznych byly ...czarne panie - amerykańskie specjalitki od lotow i nauk kosmocznych?
 • @Pedant 21:34:30
  --------------
  "Jak Pan definiuje "białą rasę"? Jest Pan narodowym socjalistą?"
  --------------
  Pan z Marsa?
  Narodowym socjalistą nie jestem bo to jest wpisz, wymaluj - efekt opętania przez czarci pomiot.
  Biała rasa - to ludzie - których aktualnie czarci pomiot demoralizuje, spedala, zamienia im ich szare komórki na szatańskie odchody, nasyca ich kraje kolorowym, przeważnie kryminalnym elementem, etc. - czy teraz wszystko jasne?
 • @demonkracja 21:35:31
  "oto broń czarciego pomiotu - bezużyteczną wobec siebie:
  podjudzanie, skłócanie, kłamstwo, kuszenie, demoralizowanie"

  Dlatego Pan to robi?
 • @Christian Shane 17:39:01
  "... sądzę, że Rosja i Chiny powinny stanąć z uSAmanami do konfrontacji". -

  --- To byłaby ogromna tragedia dla ludzkości. Myślę, że optymalnie dla Chin i Rosji jest bronić swych pozycji i czekać. Jestem przekonany, że USA będą zwijać swe bazy z terenów obcych świat, bo ich budżet tego nie wytrzyma.
 • @Christian Shane 17:39:01
  "... sądzę, że Rosja i Chiny powinny stanąć z uSAmanami do konfrontacji". -

  --- To byłaby ogromna tragedia dla ludzkości. Myślę, że optymalnie dla Chin i Rosji jest bronić swych pozycji i czekać. Jestem przekonany, że USA będą zwijać swe bazy z terenów obcych świat, bo ich budżet tego nie wytrzyma.
 • @Pedant 21:06:00
  " Potem przybrał obłędne formy w Niemczech i rozlał się na sąsiadującą Polskę "
  Rasizm to zbrodnicza oręż samego szatana.

  Poróżnic ludzi ze względów na kolor skóry, pochodzenie, status to jest w 100 % sprzeczne z nauką którą głosił Jezus Chrystus. Nauką mówiącą o miłości, pomocy ubogim, prześladowanym, wykluczonym.

  Wszelkie nurty rasistowskie to są zaprzeczeniem wiary w Jezusa Chrystusa i właśnie są oznaką pogardy i nienawiści prosto z piekła rodem czyli samego szatana, zła i niszczycielskiej siły.

  Niemcy hitlerowskie jak farazeusze mieli na klamrach swoich pasów napisy " Gott mit uns " a czynili najgorsze zbrodnie przeciwko ludzkości. Ich gott to býł nikt inny jak sam belzebub ❗

  Dla Jezusa Chrystusa nie ma rasy bialej czarnej czy żółtej lub zielonej, wszyscy ludzie powinni być na równi traktowani.

  Jezus Chrystus opiekował się szczególnie ludzmi pogardzanymi, biednymi, i niech każdy zapamięta, że kto się wywyższa to będzie poniżony. Wielu ludzi uważających się za wyznawców religii chrześcijańskiej o tym podstawowym fakcie nie myśli gdy wypisuje tu i mówi w realu o "lepszej" białej rasie pogarszając tym samym wszystkimi innymi ludzmi.

  A przecież szacunek dla drugiego człowieka to podstawa religii dla człowieka wyznającego Jezusa Chrystusa za Boga.

  Salut ✔
 • @Monaco 19:43:44
  "Rządy tzw zachodnich demokracji często są oderwane od podstaw, od wyborców a to się też ujawnia w forsowaniu decyzji bez zgody parlamentu. Po przez sztuczki i oszustwa". -

  --- To staje się już nagminne w państwach zachodnich i w Polsce, gdy idzie o sprawy podstawowe. I ludzie tego nie dostrzegają, będąc ciągle przekonanymi, że żyją w najdemokratyczniejszej demokracji.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Pedant 21:34:30
  Popatrzmy na KuKuxKlan, to same diabły wcielone w ludzkiej skórze.

  Tak jak brunatne koszule w III Rzeszy. A ile to spalili kościołów i wymordowali milonów chrześcijan.
 • @demonkracja 21:26:27
  "... białą rasę czarci pomiot likwiduje na globie". -

  --- Pisałem przedwczoraj na moim blogu, że białej rasy nie likwiduje nikt i nic z zewnątrz. Ona się sama likwiduje, gdy na 10 kobiet przypada 13 urodzonych przez nie dzieci.
 • @zygmuntbialas 21:57:26
  Tak, by nie dopuścić szaleńców usadowionych w Białym Domu do przycisku ^ A ^ to jest silny sojusz Rosji z Chinami. Trzymając USA w szachu.

  I wyraźnie dawać amerykańskiej bandyckiej mafii do zrozumienia że żadne bunkry 100 m pod ziemią, szczurów rządzących USA nie obronią.

  Salut ✔ ☺
 • @Tiamat 20:57:48
  O czarnych matematyczkach wiem niewiele, wiem natomiast, ze Hypatia z Aleksandrii byla biala.
 • @Tiamat 20:57:48
  Amerykański koszmar.

  Tak samo stereotypy o zacofanym Wschodzie wśród zachodnich społeczności, a tu Rosja posiada technologię o której w USA nawet nie śnili.

  Rosja.
  Uruchomienie w Rosji wielozadaniowego reaktora na neutronach prędkich (MBIR) nastąpi w 2028 roku. Stało się to jasne po wizycie na terenie projektu dyrektora generalnego korporacji Rosatom Aleksieja Lichaczowa.

  W Dimitrowgradzie w Rosji powstaje najpotężniejszy reaktor na świecie o mocy cieplnej 150 MW.

  Montaż urządzeń przy szybie reaktora rozpoczął się w tym roku, a budowa wyprzedza harmonogram. W prace projektowe zaangażowanych jest 1200 pracowników i inżynierów oraz ponad 100 różnych hipernowoczesnych urządzeń.

  Aleksiej Lichaczow mówił, że MBIR to naukowy think tank dla energetyki jądrowej w XXI wieku i bez niego nie da się stworzyć czwartej generacji technologii jądrowych.

  Wielozadaniowy reaktor badawczy z neutronami prędkimi posłuży do testowania nowych materiałów, prototypów elementów do rdzeni nowej generacji reaktorów prędkich, które zamkną jądrowy cykl paliwowy oraz reaktorów termicznych o małej i średniej mocy.

  Naukowcy rosyjscy i w przyszłości zaproszeni zagraniczni będą wspólnie korzystać z MBIR.

  „Widać, że społeczność światowa śledzi to z dużym zainteresowaniem, trwają negocjacje z najbardziej aktywnymi zainteresowanymi partnerami z Chin i Francji” – powiedział Lichaczow.

  Pozdrawiam :))
 • @Monaco 01:55:14
  "Tak samo stereotypy o zacofanym Wschodzie wśród zachodnich społeczności, a tu Rosja posiada technologię o której w USA nawet nie śnili."

  Pierwszy prototyp helikoptera latał w Petersburgu przed pierwszą wojną światową, zaś myśliwiec F35 jest oparty na zmodyfikowanym projekcie Jak 141.
 • @zygmuntbialas 21:56:54
  Ja się z tym w zasadzie zgadzam. Wydaje mi się jednak, że Amerykanie - wiedząc, że tracą pozycję "supermocarstwa" - z premedytacją dążą do wojny atomowej z Rosją i Chinami. Przyświeca im, tak sądzę, idea: Skoro mamy spaść na dół, to pociągniemy ze sobą cały świat. Jeśli tak właśnie jest, to wojny nie da się uniknąć, można ją tylko odwlec w czasie. Obym się mylił.
 • @zygmuntbialas 22:11:18
  ---------------------
  "-- Pisałem przedwczoraj na moim blogu, że białej rasy nie likwiduje nikt i nic z zewnątrz. Ona się sama likwiduje, gdy na 10 kobiet przypada 13 urodzonych przez nie dzieci."
  ---------------------
  Demografia - dzietność białych kobiet - sugeruje, że na pierwszy rzut oka, że coś się dzieje samo od siebie. Tak nie jest. Pomijając już spedalanie, demoralizację, idiotyczne propagowanie hedonizmu, propagowanie aborcji jako zastępczego środka "antykoncepcyjnego", nasycanie państw białego człowieka kolorowym - przeważnie kryminalnym elementem wrogo nastawionym do tubylców, etc. - to tylko kilka odcinków frontu na wojnie czarciego pomiotu z biała rasą.
  Wniosek?
  Generalnie cywilizację białego człowieka wykoleił czarci pomiot antyfrancuską rewolucją i od tej pory - wbrew pozorom - zaczął się zjazd owej białej rasy w niebyt. Dla przykładu - Bismarck stworzył państwowy system emerytalny aby ludziom zrobić dobrze. Czy na dłuższą metę zrobił dobrze. Czy człowiek jest bydlęciem, że nie potrafi sam zadbać o siebie na starość - bez angażowanie się w to tzw. państwa? Z dzisiejszej perspektywy okazuje się, że Bismarck wcale ludziom dobrze nie zrobił - skoro demografia leży i kwiczy. Ech!
 • @Pedant 21:44:26
  ----------
  "Dlatego Pan to robi?"
  ----------
  ?
 • @morgan 22:55:18
  re: czaarne matematyczki
  O czarnych matematyczkach wiem niewiele,...

  Wielka szkoda!


  To bardzo ciekawe, ze wiemy o Hepatii, która akurat byla Greczynka ale o teraźniejszy kobietach ...tak malo wiemy.

  Widać takie teraz mamy trendy.....trendowate

  American black women scientists in space at DuckDuckGo
  https://duckduckgo.com/?q=American+black+women+scientists+in+space&t=osx&iax=images&ia=images
 • @Tiamat 09:19:12
  --------------
  "Wielka szkoda!"
  --------------
  Widzę tutaj - być może bezwiedne - odwracanie rasizmu o 180 stopni.
  Wniosek?
  Ideologia zabija obiektywizm.
  Tak na marginesie - to już dawno w USrahellu czarci pomiot kręci filmy - gdzie afro... siedzi przy komputerze a białas wokół niego podłogę zamiata.
 • @demonkracja 09:33:20
  "już dawno w USrahellu czarci pomiot kręci filmy - gdzie afro... siedzi przy komputerze a białas wokół niego podłogę zamiata."

  Po co Pan judzi? Jaki ma w tym cel?
 • @Pedant 09:41:50
  --------------
  "Po co Pan judzi? Jaki ma w tym cel?"
  --------------
  Otwieranie oczu innym to wg Pana - judzenie.
  Wniosek?
  Zresztą ja nie mam patentu na judzenie ze stemplem samego Belzebuba - więc nie mogę judzić - choć bym chciał.
 • @kula Lis 70 14:19:42
  Czy ten osobnik ma pionowe źrenice oczu?...
  Jak jaszczurka?
 • @Jasiek 19:20:51 > A procencik przy pożyczce? Kiedy jest śmiertelny? Niechzesz "Jasiek" sobie sam policzy, zamiat udawać GŁUPKA
  W PRL, jak mi mówiono, dopuszczalne oprocentowanie pożyczek to było 10% - ponoć przepisane bez zmian z prawa RP z r. 1921.

  A jak "rząd Rakowskiego" zaakceptował 1 stycznia roku 1990 propozycje L. Balcerowicza i J. Sachsa, czyli Międzynarodowego Funduszu Walutowego i to mające wtedy 69 lat historii PRAWO ANTYLICHWIARSKIE ZŁAMANO, to:

  // po trwającej kilkadziesiąt lat „nocy komunizmu”, kiedy to pożyczanie na wysoki procent zostało prawnie zakazane, Polska „powróciła do Europy” 1 stycznia 1990 w momencie rozpoczęcia naszej sławnej Reformy. „Reforma” ta jest niczym innym, jak tylko zakamuflowanym PROGRAMEM WIELKIEJ WEWNĄTRZNARODOWEJ LICHWY.

  (...)

  bezpośrednio przed rozpoczęciem tego „planu” Orłowi Białemu założono z patosem koronę, artyści dawali natchnione występy pod tytułem „nareszcie jesteśmy we własnym domu”, a w kościołach śpiewano ze wzruszeniem „Ojczyznę wolną pobłogosław Panie”.

  I Pan pobłogosławił, ale zgodnie z zasadą zapisaną w Biblii, we „wspólnym domu” pobłogosławił tylko tym, którzy pożyczali polskim bankom pieniądze. Bo lichwa u nas jest taka, jakiej najstarsi mojżeszowi nie pamiętają: ze stu dolarów „zainwestowanych:” w NPB na początku 1990, po roku można było odzyskać już dwieście dolarów, a po dwóch latach już tych dolarów trzysta!

  (...) Państwowe fabryki, by móc cokolwiek wyprodukować, też musiały brać, choćby tylko „wewnętrznie”, średnioterminowe kredyty i odsetki od tych kredytów podrożyły o kilkadziesiąt procent wszystkie polskie wyroby – tak iż praktycznie wszystkie fabryki utraciły swą konkurencyjność z analogicznymi przedsiębiorstwami za granicą, gdzie te odsetki są wielokrotnie niższe. W ten genialnie prosty sposób udało się do minimum zredukować wartość polskiego majątku narodowego. Ten nasz wspólny majątek rozdaje się obecnie za jakieś „odczepne” NARODOM WYBRANYM, które od czasów rozwojowo ambitnego Gierka zaczęły Polsce pomagać//

  to z króciutkiego artykulikuhttp://zakop999pl.ne.3lab.info/post/159849,chrzescijanski-etos-lichwy-1992

  I czy "Jasiek" jest zdolny się doliczyć, jakie to procenty od pożyczek dla tych giga-przedsiebiorstw państwowych - oraz dla tysięcy indywidualnych chłopów - okazały się być ŚMIERTELNE?
 • UPA dlina świętuje ...
  19.09.2021 Centrum Kijowa jest zamknięte: jest parada zboczeńców - .

  W Kijowie kolumny perwersji jednopłciowych i zwolenników transpłciowych maszerują w centrum miasta.
  To największe tego typu wydarzenie w całej historii banderowskej „niepodległej” Ukrainy. Tym razem w kolumnach są nawet platformy, jak w Nowym Jorku czy Amsterdamie.
  Jednak prawie nagim Ukraińcom trudno jest tańczyć na platformach bo - w Kijowie jest zimno i pada deszcz.

  Uczestnicy wydarzenia wysunęli żądania pod adresem junty: „Jesteśmy zmęczeni czekaniem na zmiany i ze strony przeciwnej ataków na aktywistów społeczność LGBT.

  "Domagamy się zmian tu i teraz by nie istniały obawy o naszą tożsamość.”

  A więc już i tam dotarła ta typowa amerykańska zaraza ❗ zwana demokracją.
 • @demonkracja 09:33:20
  A kogo @demonkracja podejrzewa o odwracanie rasizmu?
  Internet? Informacje w sieci? Amerykanow? Amerykanskie uczelnie?

  O wszystkich tych paniach sa osobne informacje - a ja tylko chciałam podac nazwiska. Pod każdym zdjęciem można sobie poczytać kariery naukowe czarnoskorych Amerykanek, ktore sa naukowcami i do tego w kosmosie.
  I to jest rasizm??

  Na miejscu @demonkracji - to wstydziłabym sie przyznać, ze tak niewiele wiem o świecie współczesnym...jeszcze mniej o kosmosie. A najmniej o Ameryce.

  Ten albinoski narcyzm często wynika z faktu wielkiego kompleksu niższości i braku identyfikacji osobowej.
  Bo jak juz nie mamy czym zaimponować - to przynajmniej bialy kolor skory powinien nam podreperowac reputacje.

  Czarni naukowcy sa i w Brazylii, i w Afryce, w Indiach, w Sri Lance...
  Radzilabym odwiedzić Instytut Pasteura w Bangui. I Uniwersytet w Sudanie i Addis Abebie. I na przyklad Uniwersytet w Newcastle w Australii.

  To w Abisynii byl uniwersytet chrzescijanski w Addis Abebie juz w VII wieku naszej ery. Na dlugo przed uniwersytetami chrzescijanskimi w Europie. I rektorem tego uniwersytetu byla ...kobieta. Miala ogromna wiedze.
  No a gdy chodzi o tzw. IQ - iloraz inteligencji , to żółta rasa - bije białą ...o kilka dlugosci.
 • @Alfax
  Polska powinna mieć tylko 2 sojuszników-Polaków i Wojsko Polskie.
 • @Leonardo da Vinci 12:14:34
  Powinni wypiąć dupcie ku strzykawkom ze skrzepionką. He, he.
 • @Tiamat 12:46:36
  ------------------------
  A kogo @demonkracja podejrzewa o odwracanie rasizmu?
  Internet? Informacje w sieci? Amerykanow? Amerykanskie uczelnie?
  ------------------------
  Nigdy nie neguje faktów - wkurza mnie tylko ideologia odwróconego rasizmu i tworzenie dla poparcia tej ideologii różnych potworków mających awansować kolorowych i pognębić białych.
  Wniosek?
  Obiektywne spojrzenie to jest to - i nic więcej. Czarci pomiot nie jest z natury obiektywny - bo inaczej były takim samym człowiekiem jak inni ludzie.
 • @Alfax temu już też odbija..
  https://wpolityce.pl/swiat/566862-czas-na-wschodnioeuropejskie-aukus

  Dominacja anglosasów na świecie kończy się i nikt tego nie zmieni. Oczywistym jest z powodów choćby geograficznych, że Polska ma rozbieżne cele z Francją i Niemcami. Głupotą jest pchać się na siłę w ich bezsensowną ideologiczną Unię „Europejską”. A Polska sama z siebie znowu pakuje się do roli kozła ofiarnego w strategiczny sojusz z anglosasami, ile razy już był taki sojusz i wystawiali Polskę do wiatru? Francja i Niemcy nigdy nas nie obronią, bo po 1. nie mają ŻADNYCH takich możliwości, a po drugie, nie mają w tym interesu. „Paryż i Berlin( …) znów zaczną podkreślać potrzebę „europejskiej suwerenności strategicznej”,” Armia europejska? Czyli jak w UE -TSUE i KE. Dowództwo niemiecko-francuskie.
 • @Alfax 20:11:14
  Polska ze swoim powtarzam swoim przemysłem obronnym powinna mieć tylko 2 sojuszników-Polaków i Wojsko Polskie a nie jakieś egzotyczne dyrdymały na czele z Francją czy Niemcami.
 • Ubolewanie Francji i Unii.
  Francja ma około 8000 żołnierzy w regionie Indo-Pacyfiku i półtora miliona obywateli na tamtejszych terytoriach zamorskich. Fakt, że kraj nie został oficjalnie poinformowany z wyprzedzeniem o umowie z AUKUS, jest solą w oku Francji.

  Dotyczy to również UE, która usłyszała Borisa Johnsona, który wyraził w telewizji radość z sojuszu. W czwartek UE przedstawiła własną strategię dla Indo-Pacyfiku.

  Konferencja prasowa na ten temat została całkowicie zdominowana przez pytania o AUKUS. Josep Borrell, wysoki przedstawiciel UE ds. handlu zagranicznego, nazwał to wydarzenie „smutnym”, że musiał dowiedzieć się wiadomości z mediów.
 • Stosunek Japonii.
  USA chcą też większej współpracy z Japonią i Indiami.

  Japonia jest sojusznikiem USA. Tokio w coraz większym stopniu sprzeciwia się chińskiej dominacji na tym obszarze, ale z czasów II wojny światowej pozostała rysa i polityka wrogości do Chin jest także bardzo powściągliwa i Japonia ma stosunkowo ograniczoną armię.

  Japonia zareagowała pozytywnie na wiadomość.
 • Istotne kwestie, które wykorzystują dla swoich celów Stany Zjednoczone Ameryki.
  Stosunki między Australią a Chinami pogorszyły się w ostatnich latach i obecnie praktycznie nie ma relacji między Pekinem a Canberrą.

  Spór rozpoczął się w 2018 roku, kiedy australijski rząd zakazał chińskiej firmie telekomunikacyjnej Huawei budowy sieci 5G.

  Konflikt nasilił się w zeszłym roku, kiedy Australia stała się pierwszym krajem, który wezwał do zbadania pochodzenia koronawirusa wywołującego Covid-19. W Chinach zostało to zinterpretowane jako upokorzenie i bezpośredni atak. Chiny zemściły się, nakładając cła w wysokości do 200 procent na australijskie towary, takie jak jęczmień i wino.

  Jednocześnie trwa handel rudą żelaza; więc nie miało to jeszcze katastrofalnego wpływu na australijską gospodarkę. Premier Morrison powiedział, że on nie da się zastraszyć przez Chiny.

  I tak zamiast współpracy politycy wywołali wrogość między narodami.

  O spór jak widać jest zawsze bardzo łatwo.
  O współpracę jest zawsze dużo trudniej bo zawsze można stworzyć problemy.
 • @Alfax 19:16:31
  Francja kontra Stany Zjednoczone.
  Wygląda NA'TO że NATO jest w poważnym kryzysie:

  Francja ostrzegła NATO, że w stosunkach tego kraju ze Stanami Zjednoczonymi i Australią jest napięcie w związku z nowym paktem bezpieczeństwa, w wyniku którego Canberra porzuciła francuskie okręty podwodne na rzecz Stanów Zjednoczonych, podała AFP.

  Minister spraw zagranicznych Jean-Yves Le Drian powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że Sojusz powinien brać pod uwagę to, co się wydarzyło, omawiając swoją przyszłą strategię.

  Jean-Yves Le Drian powiedział także, że Francja przeżywa kryzys w stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi i Australią. Oskarżył Australię o oszustwo.

  A sfrustrowany Macron odwołał wizytę w Szwajcarii z powodu zerwania umowy dotyczącej łodzi i kontraktu wartości 60 miliardów euro.

  Pozdr :))
 • @Alfax 19:29:20
  Nie ma to jak wśród "sojuszników" zwłaszcza takich jakich ma Polska (i miała w 1939 roku) którzy oleją partnera gdy nie będzie to im pasować.

  I Tak angloSSasi wystrychli na dudka franka.

  Pozdr.:))
 • @Alfax 19:29:20
  Amerykańska filozofia polityczna polega na wiecznym szukaniu wroga, żeby bylo do kogo strzelac. Ale żeby strzelac - trzeba miec zawsze zapas broni: dla siebie i na sprzedaż.

  Ale zeby bylo komu sprzedawać, trzeba miec 'swoich' ludzi w suwerenneych rządach. Dlatego namnożyło sie tylu idiotow na czele 'suwerennych' państw- członków ONZ.
  Ale zeby ani ONZ ani Rada Europy nie pyskowaly - trzeba i tam ustawic sprzymierzeńców i miłośników koniokradów.

  Wystarczy pzeciez przygladnac sie różnym premierom i prezydentom!
  Świat dawno nie widzial tylu darmozjadów zasiadających na najwyzszych stanowiskach państwowych.
  Żeby bylo weselej, to USA i Unia Europejska posądzają różne państwa o ...sfalszowanie wyborów. Zwlaszcza te, które nie chcą miec nic wspolnego z polityka 'he-ge-mo-na.'

  W Europie juz zapowiedzieli, ze ...unieważnia wybory w Rosji i nie uznaja Kremla.
  W Rosji jest obecnie wielu obserwatorow (oficjalnych!!) z wielu państw.
  Kazdy moze oglądac z nimi wywiady.

  Ciekawe, ze ani Anglii ani USA nie stac na obcych obserwatorów - widać, strach ich ogarnia na sama mysl, ze można sfilmować machloje wyborcze.
  Do tej pory trwa spór w USA, kto - i dlaczego- wygral ostatnie wybory.

  I mimo, ze bylo ponad 70 obcych obserwatorow w czasie referendum na Krymie - poszly raporty do ONZ....
  I mimo, ze ONZ nie zgłosił dotąd żadnych pretensji o nieprawidlowo przeprowadzone OBA referenda na Krymie- ciagle różne duraki i natchnione błazny powtarzają wiesci o napaści Rosji na Krym.

  A gdy chodzi o Australię, to doskonale pamietam, jak kilka lat temu Australia prowadzila badania wirusowe na tzw. 'fruit bats', bardzo toksycznych nietoperzach, których pełno w Queensladzie. Wiszą na drzewach i drą sie po nocy. Ale chyba nie znają j.chińskiego.
 • @Tiamat 05:41:20
  re
  Nietoperze c.d.
  Zapomnialam wkleic:

  Australijski nietoperz Lyssawirus jest wirusem, ktory może być przeniesiony na czlowieka i spowodowac poważną chorobe. Tego wirusa pierwszy raz zidentyfikowanoe w 1996 roku i ten wirus również zostal odkryty u 'latajacych lisow/fruit bats - nietoperzy- owocowek a takze w nietoperzu co sie żywi insektami, tzw mikrobat .
  Badania krwi wykazaly, ze wczesniejsze infekcje u innych gatunkow nietoperzy; tak, ze nalezy przypuszczac, ze każdy nietoperz w Australii moze byc nosicielem tego wirusa.

  Australian Bat Lyssavirus
  http://conditions.health.qld.gov.au/HealthCondition/condition/14/217/10/Australian-Bat-Lyssavirus

  Australian bat lyssavirus (ABLV) is a virus that can be transmitted from bats to humans, causing serious illness. The virus was first identified in 1996 and has been found in four kinds of flying foxes/fruit bats and one species of insect-eating microbat. Blood tests have shown previous infection in a number of other bat species, so it is assumed that any bat in Australia could carry the virus.
 • @Monaco 04:33:48 Aby było ciekawiej, francja buduje *dla siebie) łodzie podwodne o napedzie atomowym, nie gorsze od USrackich
  Australia dlatego zamówiła te o napędzie dieslowym, bo i tańsze i w jej stoczniach łatwo będzie wytwarzać takich łodzi elementy, części zamienne, itd. Rewizja francuskiego kontraktu ze zamianą silników do tych łodzi była możliwa, ale USA się UPARŁY by wyrzucić Francję z wpływów na południowym Pacyfiku - i dać zarobić stoczniom amerykańskim, gdzie ponoć obecnie wszystko leży.

  (Podobna historia z tą niedawną, NAGŁĄ sprzedażą 250 czołgów Abrams do Polski)

  (Niezadługo?) Zobaczymy co z tego na dalszą metę wyniknie...
 • @Berkeley72 09:48:02. Wikiwanko to sojusz NATO
  Pakt Północnoatlantycki gdzie jeden sojusznik robi drugiego sojusznika w bambuło !!!

  Jednym z głównych wydarzeń minionego tygodnia było bez wątpienia szeroko dyskutowane na całym świecie utworzenie trójstronnego sojuszu wojskowego między Stanami Zjednoczonymi, Wielką Brytanią i Australią (AUKUS).

  Teraz ​​większość komentarzy skupia się na „nożu w plecy Francji” – jawnej zniewagi, jaką alianci zadali Paryżowi tą umową, co doprowadziło do bezprecedensowego odwołania francuskich ambasadorów z Waszyngtonu i Canberry.

  Amerykanie, po wciągnięciu brytyjskiego premiera Borisa Johnsona na tę awanturniczą umowę, zachowują się teraz jak zapominalski prezydent USA Joe Biden który nazwał szefa australijskiego rządu Scotta Morrisona, jednocześnie po dźgnęciu Francji nożem w plecy jako swoich najbliższych sojuszników w różnych blokach i sojuszach, otwarcie ignorując ich interesy i zagrażając całemu światowemu systemowi bezpieczeństwa.


  Hoholi śmiech ....
  Brytyjskie media otwarcie wyśmiewają się teraz z Francji i jej prezydenta Emmanuela Macrona, powołując się na ciekawe szczegóły transakcji, która miała miejsce pod nosem głównych sojuszników USA.

  Sądząc po informatorze, który ujawnił The Times, wstępny zakres umowy na najwyższym szczeblu został omówiony w czerwcu na szczycie G7, który Johnson gościł w Kornwalii. Wystarczy pomyśleć, w sąsiednich biurach byli liderzy głównych partnerów, w tym sam Macron...

  A specjalnie do tego zaproszeni Biden, Johnson i Morrison potajemnie przygotowywali skandaliczną decyzję. The Times dołączył do tej informacji kpiący podpis:

  „Scott Morrison omawiał umowę obronną z Borisem Johnsonem na szczycie G7, podczas gdy Francuzi skupili się na kiełbasach” – wtedy między Francją a Wielką Brytanią w trakcie sporów handlowych, nazywanych „wojnami o kiełbaski”.
  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

  Jeszcze bardziej cyniczne jest zachowanie australijskiego premiera, który od razu przyleciał ze szczytu do Paryża, by osobiście potwierdzić Macronowi swoje zaangażowanie w porozumienie w sprawie budowy francuskich okrętów podwodnych. Nic dziwnego, że Francuzi tak boleśnie reagują na to, co się stało.
  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

  Kpiny yankeesów z Francji.

  18 września, USA nazywają Francję „silnym partnerem” po tym, jak Paryż odwołuje ambasadora.

  Ale na tym samym szczycie byli również obecni przywódcy Unii Europejskiej. Ogłosili publicznie, że w połowie września przedstawią długo sformułowaną nową strategię UE w regionie Indo-Pacyfiku. Sami Amerykanie zapewniają, że zapowiedzi AUKUS nie dopasowywali do prezentacji europejskiej strategii, ale wielu uznało za nie przypadek, że nastąpiło to dzień przed raportem Josepa Borrella, szefa służby polityki zagranicznej Unii Europejskiej.

  Główny dyplomata europejski teraz otwarcie żałuje, że jego departament nie został poinformowany o porozumieniu. Nikt nie ukrywa, że ​​UE jest „zła” na taki stosunek do swoich sojuszników. Jak słusznie zauważył Frederic Grar, analityk z Europejskiej Rady do Spraw Zagranicznych: „UE powiedziano, że nie ma nic wspólnego z Indo-Pacyfikem”.

  ➖➖➖ W związku z tym Wolfgang Munchau, dyrektor grupy analitycznej Eurointelligence, otwarcie, bez dyplomatycznych odpowiedników, nazwał AUKUS „katastrofą dla Europy”. ➖➖➖

  Z oczywistych powodów zdominowane przez Amerykanów NATO nie ma prawa otwarcie wyrażać niezadowolenia z umowy. Ale możemy śmiało powiedzieć, że jest to ciężki cios dla Sojuszu Północnoatlantyckiego,

  Szczególnie teraz, kiedy cały świat dyskutuje o haniebnej porażce NATO w Afganistanie, kwestia dalszej roli tego bloku i celowości jego istnienia jest bardzo wrażliwa.

  A po pojawieniu się struktury, którą już nazwano „małym NATO”, można stwierdzić, że kryzys organizacji stanie się pilną kwestią do dyskusji na różnych szczeblach. Kiedyś Macron zasłynął już z wypowiedzi o „śmierci mózgu NATO”, a teraz we Francji otwarcie wzywają do wycofania się z sojuszu po takiej zdradzie ze strony „sojuszników”.

  Paryż został bez odszkodowania za Mistrale. Za sprawą poddaństwa się presji USA.

  I to nie jedyny blok, którego rola w tworzeniu AUKUSA została całkowicie zignorowana. Omijanie struktur, takich jak Traktat Pięciu Oczu i ANZUS, jest również szeroko dyskutowane. Pierwszy to sojusz wywiadowczy pięciu państw (USA, Kanada, Wielka Brytania, Australia i Nowa Zelandia), którego istotą jest wymiana informacji wojskowych i innych wrażliwych informacji związanych z bezpieczeństwem. Drugi to sojusz obronny między Stanami Zjednoczonymi, Australią i Nową Zelandią. Jak widać, Waszyngton, Londyn i Canberra nie obchodziły interesy Wellingtona, który jest członkiem obu struktur.

  Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern przyznała, że ​​mimo wszystkich zobowiązań w ramach wspomnianych bloków nikt nie poinformował jej o zbliżającej się umowie. A przecież to wszystko wydarzyło się dosłownie kilka dni po oficjalnym obchodzonym 70-lecia istnienia ANZUS.
 • @Monaco 10:45:24
  Warto jeszcze zwrócić uwagę na to, że nie można powiedzieć, że w krajach uczestniczących w podpisaniu nowego paktu odebrano to jednoznacznie z hukiem.

  Owszem. Prorządowe australijskie gazety pełne są entuzjastycznych nagłówków na temat „przełomowego porozumienia”, już aktywnie pracując nad zbliżającą się kampanią wyborczą Morrisona, który znacznie spada w rankingach.

  Ale jest też krytyka. Były premier Australii Paul Keating wypowiedział się szczególnie ostro, nazywając umowę „dramatyczną utratą suwerenności Australii” i pozbawieniem swojego kraju „wszelkiego wyboru, jaki uzna za właściwy”. Według Keatinga Australia będzie teraz zmuszona zaangażować się w jakąkolwiek awanturę wojskową USA przeciwko Chinom.

  A wielu australijskich krytyków przypomina władzom, że Pekin, pomimo wszystkich napięć ostatnich lat, pozostaje głównym partnerem handlowym Canberry, odpowiadając za ponad jedną trzecią obrotów handlowych Australii. Podczas gdy Stany Zjednoczone i Wielka Brytania są odpowiednio tylko trzecim i siódmym partnerem. Tak więc to nie jest przypadek, że wideo z australijskiego serialu Utopia zyskało ostatnio popularność w sieciach społecznościowych w samych Chinach.m

  Umowa AUKUS to obrona interesów amerykańskiej hegemonii ale czy tak najprawdopodobniej „chroni” Australię nie przed Chinami ? Natomiast pewne jest że zniszczy handlem z Chinami. O czym Peki już bezpośrednio wspomniał.

  Pozdrawiam :)
 • America First
  Jest nie istotne czy urząd prezydenta w Stanach Zjednoczonych sprawuje Trump czy Biden, jest bez znaczenia czy w Kongresie większość mają Demokraci czy Republikanie. Ponieważ obojętnie kto tam sprawuje władzę to przyświeca im jeden i ten sam cel.

  America First ! Kosztem interesów życia i zdrowia własnych obywateli i amerykańskich sojuszników !.

  Okazuje się że po tylu już negatywnych doświadczeniach w stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi to nie robi to żadnego wrażenia i nie ma żadnego znaczenia gdy Stany Zjednoczone zachowują się jak słoń w składzie porcelany, niszcząc i siejąc spustoszenie po przez zdrady i intrygi i manipulacje w stosunku do sojuszników.

  Pozdrawiam :)
 • @Berkeley72 09:48:02
  Zdaje sie, ze Australia niczego nie zamawiala. Zostala powiadomiona o zamowieniu.
 • @Monaco 10:45:24
  Zeby bylo weselej, to australijskie ajnsztajny pyskują na Nową Zelandię , ze nie docenia obronnosci kraju przed Chinczykami.
  Szkoda tylko, ze nie dyskutowali tematu wcześniej.

  Nowa Zelandia jest troche traktowana przez Australie jao 'country cousin' kuzyn ze wsi.

  Zdaniem australijskich publicystow, Nowa Zelandia nie traktuje poważnie obrony i bezpieczenstwa kraju. Jak sie chinska armia zjawi u wybrzezy Nowej Zelandii, to bedą ' Kiwi' (Nowozelandczycy) błagać Australie o pomoc.
  Tyle, ze Australia spodziewa sie, ze ja obronia kumple z USA.

  Jest prawdą , ze premier Nowej Zelandii, Jacinda Ardern, jest bardzo 'postepową ' damą w dziedzinie polityki, jak i w zyciu prywatnym/publicznym..
  W czasie obrad w ONZ karmila na sali obrad piersią swe nieślubne dziecę na oczach widza i Zgromadzenia Ogolnego.

  Niemniej jednak, Australia tez nie ma czym zaimponować swiatu i miedzynarodowej publice i obecne rządy sa bardzo nieprzewidywalne.

  Nowa Zelandia i Australia podpisaly deklaracje o bezatomowej strefie zarowno w Australii jak i Nowej Zelandii.

  W Australii nie można bylo nawet marzyc o elektrowni atomowej.
  Wiec oczywiscie jest strach, ze łodzie o napędzie atomowym mogą sie szybko przydac w rozprzestrzenianiu /używaniu broni jądrowej.

  Nowa Zelandia nie zostala powiadomiona, ani skonsultowana .
  A chodzi nie tylko o Nowa Zelandie ale i o wyspy Pacyfiku.

  A Chiny nie sa znane z tego, ze bez wypowiedzenia wojny atakują znienacka obce kraje.

  Kontrakt z Francją był również taki sobie. Wstępne przewidywania wydatków sie nie sprawdziły.

  Australia nie ma specjalistów od budowy czegokolwiek; nie ma własnych inżynierów okrętowych i obecny kontrakt na budowę łodzi podwodnych jest trzecim kontraktem, bo dwa poprzednie nie wyszły.

  New Zealand 'a joke' when it comes to defence and security - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=bY5RCIxB5FI
 • @Alfax 20:27:28
  "Produkuje przecież dolary metodą taśmową."
  Każde naczynie ma określoną pojemność i bez względu "na ubijanie w naczyniu zawartości" , czy inne sztuczki zwiększające pojemność... kiedyś i tak zawartość musi się przelać :-)

  Pozdrawiam
 • @Tiamat 15:22:14
  Australia nie zamierza się ugiąć: Nie musimy udowadniać przywiązania do Francji. Nasi żołnierze ginęli w obronie tego kraju. Australia udowodniła już swoje przywiązanie do Francji poprzez poświęcenie swoich żołnierzy podczas dwóch wojen światowych stwierdził w poniedziałek australijski wicepremier Barnaby Joyce, ryzykując podsycenie kryzysu między Francją a Australią po zerwaniu kontraktu na dostawę francuskich okrętów podwodnych przez Australię.

  https://wpolityce.pl/swiat/567024-premier-australii-podgrzewa-atmosfere-w-relacjach-z-francja

  Siurają na tego francuskiego kogutka wszyscy jak leci. On jest dobry tylko do zdjęć z pedałami i katowania ludzi na ulicach. Francuskie bicie piany. Ich technika wojskowa dość daleko za najlepszymi. Francuzi także Polsce chcieli wcisnąć słynne nieloty „caracale”, których nikt nie chce nawet ich własna armia. Przy takich emocjach monsieur Macrona należy rozumieć, że Francuzi zapłacili Holendrom zaliczkę za blachy na kadłuby okrętów podwodnych a stoczniowcy te blachy laserami pocięli na kawałki, przez 6 miesięcy można pokroić 30 tysięcy ton blachy, gdy dodać inne zamówienia to Francuzi bekną na 10 mld euro. Chytry dwa razy traci więc żabojadom nie współczuję. Warunkuje Macedonii wejście do Unii za zgodę na monopol dla francuskiego Carefura i Auchana, którzy na Madagaskarze sprzedają przez dziurkę od klucza żeby im interesu nie zwinęli. Więc tak robi nie tylko chytrusek ale dodatkowo świnia bo mam szacunek do Macedończyków.
 • @kula Lis 70 21:24:41
  Tu nie chdzi o arogancje.
  Juz i Niemcy sie smieja, ze nam kowboje urzadza Galipoli. Australia jest nie OK z Nowa Zelandia, wyspiarzami a przede wszystkim z Chinami. To Australia wypedzila Huawei z Australii, i wniosla formalne oskarzenie przeciwko tym nietoperzom. Do tego pentakostalista Scomo lamie wszystkie zasady. Australia szuka wrogow - nie przyjaciol.
  To byl kiedys bardzo dobry kraj. Niestety, zniszczyl go Hawke i dokonczyl zniszczenie Howard. teraz nawet stali nie produkuje sie w Australii i Liberaly sprzedaly kraj na giledzie...spekulantom gieldowym.
  Chiny nie kupuja nie tylko naszych win i zboza.
  Za to kupuja bardzo bogata rude zelaza i przerabiaja na noze i nozyczki jednorazowe ktore sprzedaja Australii. Abramsy i F-35 kosztowaly ogromne pieniadze i nie nadaja sie do uzytku Wiekszosc przedsiebiorstw i komunikacii nalezy do ...Singapuru. Co z tego, ze nie do Chin.
 • @Tiamat 02:23:55
  Spirala się nakręca.

  Korea Północna skarciła Stany Zjednoczone za transfer wojskowej technologii jądrowej
  Korea Północna ostrzegła przed nuklearnym wyścigiem zbrojeń po tym, jak Stany Zjednoczone i Wielka Brytania zgodziły się dostarczyć Australii technologię budowy okrętów podwodnych o napędzie atomowym. Poinformowała KCAI (Koreańska Centralna Agencja Informacyjna).

  „Są to niezwykle niepożądane i niebezpieczne działania, które zakłócą równowagę strategiczną w regionie Azji i Pacyfiku i doprowadzą do wyścigu z bronią jądrową” – Ogłosiło Ministerstwo Spraw Zagranicznych KRLD.

  Krytycy z Korei Północnej dołączyli do oskarżenia skierowanego z Chin, które również potępiły pomoc USA i Wielkiej Brytanii dla Australii w budowie okrętów podwodnych o napędzie atomowym.

  Pjongjang powiedział, że argument Białego Domu, że umowa poprawi bezpieczeństwo w regionie Indo-Pacyfiku, jest w rzeczywistości stanowiskiem, zgodnie z którym każdy kraj może rozprzestrzeniać technologię nuklearną, jeśli leży to w jego najlepszym interesie. Korea Północna uważa że USA stosuje podwójne standardy w przypadku np Iranu i Pakistanu.

  Ponadto Korea Północna oskarżyła Stany Zjednoczone o naruszenie międzynarodowego systemu nierozprzestrzeniania broni jądrowej.

  Źle się dzieje a przy takiej amerykańskiej polityce świat co raz bardziej brnie ku zagładzie.
 • @Tiamat 02:23:55
  To koniec tak ogromnej wymiany handlowej między CHRL a Australią. Ze stratą dla Australii.
  Chiny zajmowały 1 miejsce w tej kwestii.

  Ciekawe czy mieszkañcy Australii będą zadowoleni z takiego obrotu sprawy i utraty miejsc nie tylko dochodów do budżetu państwa ale i miejsc pracy.

  Jak widać po Australii to nie tylko w Polsce są politycy którzy nie myślą o własnych obywatelach a przede wszystkim służą USrańcom i włażą bez mydła USrańcom w zad ... !!!
 • @Monaco 03:41:32
  -------------------
  "To koniec tak ogromnej wymiany handlowej między CHRL a Australią. Ze stratą dla Australii."
  --------------------
  Światowy, czarci pomiot przeprowadza na Australii jakiś eksperyment. Wypięcie się na Chiny w sytuacji, kiedy ową Australię uzależniano latami od owych Chin - to robienie Australijczykom swoistego Majdanu.
  Wniosek?
  Moim zdaniem przyspiesza się proces likwidacji Białej Australii.
 • @demonkracja 08:38:39
  re::Światowy, czarci pomiot przeprowadza na Australii jakiś eksperyment.

  Od dawna.
  Czarci pomiot- to właśnie biała rasa. Bez rozumu i strategii na przetrwanie.

  Nic Australii nie groziło, gdy zamieszkiwaly czarne plemiona od tysięcy lat.
  Pasmo Gor Flindersa jest jednym z najstarszych górotworów na Ziemi.
  Tu zaczęło sie życie na ziemi okolo 800 milionów lat temu

  https://hawkervic.info/geology-in-the-flinders-ranges/


  Biała rasa sprowadziła do Australii cholerę, ospę i choroby weneryczne a także gruźlicę, pożary i ….kapitalizm.
  Ze nie wspomnę obecnej pandemii i amerykańskich żołnierzy od czasu wojny wietnamskiej.

  Biała rasa sprowadzila tu bazy militarne USA , próby z bronią jądrową w Maralinga, zatruła wody, jeziora i morza.

  Zatrula biała rasa ziemie uprawne sztucznymi nawozami i sprowadziła toksyczne żarcie i trujace lekarstwa; nie mówiąc o narkotykach i alkoholu od którego tubylcy umierali.
  Biała rasa sprowadziła, żołnierzy i karabiny i króliki, które niszczyły naturalne środowisko.

  Biała rasa sprowadziła tez afgańskich wielbłądników z wielbłądami z Afganistanu.
  Bo kiedy w USA nastąpiła gorączka złota w 1848 roku, w Australii czarci pomiot białej rasy rozkopał ziemie w poszukiwaniu złota i w 1851 roku w czasie gorączki złota w Australii, jedynym szybkim transportem tego złota do banków w Melbourne i Sydney były wielbłądy.

  Wielbłądy były bardzo przydatne nie tylko do transportu złota ale różnych innych bardzo potrzebnych towarów przewożonych z jednego końca Australii na drugi.

  Kiedy jednak wynaleziono maszynę parowa i dobrodziejstwa transportu kolejowego dotarly do Australii, wielbłądy i ich afgańscy właściciele stali sie bezużyteczni.
  Biała rasa z Londynu nałożyła na wielbłądników ogromny podatek: 3 funty od jednego wielbłąda …dziennie.
  Afganowie bardzo kochali swoje zwierzęta i nie chcieli je zabijać Puścili je wolno i od tej pory w Australii mamy miliony jucznych zwierząt bez zajęcia.
  Natomiast Afganów trzeba było ubic, żeby nie zagrażały białej rasie nierasową populacją.
  Co innego wielbłądy; podobnie jak króliki, mogły sie spokojnie rozmnażać. Do czasu.

  Biała rasa sprowadziła tez Chińczyków do budowy pierwszej w Australii kolei żelaznej . Inżynierami od kolei byli francuscy spece - a budowali te kolej chińskie robole za miskę ryżu.
  Kiedy kolej ukończono, wszystkich robotników chińskich wymordowano, żeby sie nie rozpleniła żółta rasa na czarnej ziemi..

  Wymordowano tez wyspiarzy z okolicznych wysp, których sprowadzono do ścinania trzciny cukrowej maczetami. Ale gdy biała rasa wynalazła maszynowe ścinanie trzciny - to wszystkich Malajów wymordowano, żeby sie ,mniej czarna rasa, nie rozpleniła i nie pomieszała z tubylczą, i nie daj Bog, z białą rasą z więzień brytyjskich..

  Biała rasa sprowadziła na antypody samozagłade w postaci kapitalizmu.

  Kapitalizm jest najgłupszym systemem w historii świata. Powoduje nędzę i hamuje rozwoj społeczny , morduje narody...

  Kapitalizm zabija nauke, niszczy ludzkie zdrowie i degeneruje białą rase, której głównym problemem jest samobójczy modus vivendi i modus operandi.
 • @Tiamat 16:57:18
  Przed strachem komunizmu i pod presją ludzi pracy w Europie po wygranej Rewolucji Październikowej na zachodzie Europy kapitalizm przybrał maskę ( i byĺ z ludzką twarzą ) i zaczęto dbać o sprawy socjalne.
  A gdy zniszczono ZSRR rozpoczęto na Zachodzie demontować krok po kroku zdobycze socjalne.

  Obecnie, ludzie pracy są ograbiani zarobki netto to bywa że i mniej niż połowa z brutto które figuruje na wykazie płac.

  Ludzie placą za medykamenty, chociaż przed upadkiem ZSRR w krajach skandynawskich i w Holandii lekarstwa były bezpłatne, do tego ludzie chorzy mimo że mają zabierane z brutto bardzo wysokie sumy na służbę zdrowia a na dodatek każdy ubezpieczony ma obowiązek pokrywać koszty leczenia po przez tzw Własne Ryzyko.
  We wielu krajach na Zachodzie jest to okolo 500 €uro.

  Z neoliberalizmem powrócił pazerny kapitalizm. Liczą się tylko zyski i ludzi pracy traktuje się jak nieeolników.

  Pozdr.
 • @Monaco 02:42:16
  Ja rozumiem, ze w krajach skandynawskich byla socjaldemokracja i dlatego byly to kraje dobrobytu i nikt ich nie oskarżał o komunizm.

  Obecnie problemem na Zachodzie jest dyktatura pieniądza i banków.
  Pare lat temu pisali po gazetach, w USA, Anglii, Norwegii itp. ze fundusz socjalny wystawiono na giełdzie i ze w ogóle ktos okrada fundusz socjalny.

  A wiec skończyła sie demokracja bo parlament nie ma juz wladzy nad wydatkami budżetowymi. Grupy lobbyistyczne zrobiły sie wszechmocarne i odebraly wyborcom prawa głosu.
  Korupcja w parlamentach zachodnich jest zalegalizowana i bezkarna.
  Kiedys, pieniądze wypracowane przez podatnika - wracały do podatnika i na potrzeby krajowych podatnikow - a nie zbójów zagranicznych.

  Banki byly usługami dla ludności. Teraz z ludności zrobiono sługusów bankowych.

  Religia katolicka zabrania lichwy. Nie spotkalam katolika, żeby tym sie przejął. Bo przecietny Polak nigdy nie słyszał o reformach Solona.
  (Timeo Danaos...?)
  A w krajach muzulmanskich lichwa jest dalej zabroniona.

  Opowiadanie teraz o czarcim pomiocie jest szalenie prymitywna wymówką.

  To hoi polloi -tlumy gawiedzi, zachwycaly sie zachodnia zgnilizna, upadkiem zasad i okradaniem wyborcy z jego wlasnych, wypracowanych funduszy.

  Co głupsza idiotka w Polsce koniecznie chciala wyglądać jak Marlena Dietrich albo inna zachodnia zdzira. A co drugi polski pacan wolał kowbojskie dzinsy od polskiej wełny z Bielska- Białej.
  Buty skórzane sie nie podobaly.? Zdrowe pionierki.
  Teraz wszyscy chodzą w plastikowych butach 'sportowych' z Chin albo Wietnamu..

  A wszystkie przygłupy w Polsce gardziły polską produkcją.
  Taki debilny 'patriotyzm'.
  Polacy przestali liczyc na rynek wewnętrzny . Kompleks niższości??
  Wykonczyli Mac Donaldsami, pizzami i toksycznym 'take-awayem' i toksyczna wyzerka z Monsanto - polskiego rolnika.
  Maslo polskie sie nie podobało? Woleli duńskie. Bo z ...Unii.
  I prostowane ogórki.
 • @Tiamat 09:54:24
  Niestety, w Polsce "patrioci" to tylko w kwestii nienawiści do Rosji, Białorusi i tych państw które nie są sługusami uSSrarela ale w kwestiach polskiej gospodarki to zdrajcy którzy oddali za friko polski przemysł w obce łapy, którzy świadomie zniszczyli polską myśl technologiczną i zainstalowali obce montownie, obce banki i obcą agenture w mediach zwanych TVPiS że nie wspomnę kogo reprezentuje TVPols(zm)at i TVNiemcy z centrum zza oceanem.

  Wszystkie to zakłamańcy nadają na jedną nutę , to jawna pro yankeesów i pro banderowców tuba. A w pluciu na Rosję to walka kto jest lepszy w oczernianiu i szkodzeniu Rosji.

  Dla nich banderowcy dobrzy, zwyrodnialców z Czeczenii mają za bohaterów, okupanci z USA którzy rabujac cudze surowce to prima.
  Wywalanie miliardów dolarów z POLSKIEGO budżetu na opłacanie w Polsce amerykańskich żołdaków to super. Takich mamy to obecnie patriotów od 1989 roku. Służą Bruxell, Berliner, Washington i KneSSetowi. Tylko nie Warszawie czyli służą wszystkim obcym tylko nie Polsce.
 • @Monaco 16:45:53
  Idzie wojna?

  UKUS vs China: Inching Toward War | Asia-Pacific Research
  https://www.asia-pacificresearch.com/aukus-vs-china-inching-toward-war/5630680
 • @Tiamat 02:23:55 NEEWS
  Zgroza! Afganistan wróci do egzekucji i obcinania rąk. Przedstawiciel talibów: "Jest niezbędne dla bezpieczeństwa". Mułła Nooruddin Turabi, odpowiedzialny w rządzie talibów za więziennictwo, powiedział w rozmowie z AP, że Afganistan wróci do takich praktyk jak obcinanie rąk czy egzekucje. Zaznaczył, że nie wiadomo tylko, czy kary będą wymierzane publicznie.
  https://wpolityce.pl/swiat/567613-zgroza-afganistan-wroci-do-egzekucji-i-obcinania-rak
  Ps...Nikt nam nie będzie mówił, jakie prawa powinniśmy mieć - takie dictum powinniśmy posłać do Brukseli.
 • @kula Lis 70 18:12:16
  Osobiscie nie popieram talibow bo sa ciagle na liscie terrorystow.
  Ale zastanawia mnie, dlaczego 20 lat miedzynarodowej zbrojnej interwencji w Afganistanie i okradania kraju z mineralow, nielegalne uprawy maku i najwieksza w swiecie produkcja opium, zbudowanie najwiekszego wiezienia tortur w Baghram i wymordowanie milionow cywilow - nie przynioslo Afganistanowi wyzwolenia ani demokrcji?
  Co robili polscy zolnierze w Afganistanie?
  Rozdawali dzieciom cukierki?

  A przeciez wystarczy choc troche znac historie:
  Ostatnim awanturnikiem, któremu udlo sie podbic Afganistan, byl....Aleksander Macedonski.

  Natomiast Polacy nie maja sie czym pochwalic: po wymordowaniu Serbow i wielu serbskich dzieci; po okropnym zachowaniu polskich żołnierzy w Faludzi , w Iraku, i bombardowaniu kościołów i zabytkowych cerkwi w Kosowie i bombardowaniu Aleppo przez polskich pilotow- Polacy nie za bardzo mają powód do wysyłania 'polskiego dictum' gdziekolwiek.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej