Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
160 postów 2739 komentarzy

Chwila Prawdy i Sumienia

Alfax - ⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐◇⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytor

■ Pokojowa Nagroda Nobla ▪ Narzędzie polityczne ■

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nagroda "pokojowa" jest instrumentem politycznym wspierającym kolektywny ideologicznie scalony Zachód, który operuje w przestrzeni publicznej jako obrońca demokracji, wolności poglądów i słowa.

 

Profanacja idei przyznawania Pokojowej Nagrody Nobla. 

 Jaką moralność reprezentują ci którzy przyznają "pokojową nagrodę Nobla " ??? !!! Skoro kierują się wyłącznie tym, czy dany kandydat jest odpowiednio ukierunkowany politycznie zgodnie z polityczną ideologią wyznawaną na Zachodzie. 

Nagroda "pokojowa" jest niczym innym jak instrumentem politycznym i odzwierciedla jak działa ideologicznie scalony Zachód, który operuje w przestrzeni publicznej jako obrońca demokracji, wolności poglądów, czy wolniści słowa.

W rzeczywistości tenże Zachód więzi, cenzuruje, represjonuje i uprawia na różne sposoby inwigilację każdej jednostki. W mediach nie dopuszcza ludzi o innych poglądach niż obowiązująca jednolita narracja polityczna. W zachodnich mas-mediach jest stosowana polityczna cenzura i są tematy wręcz tabu. Ale za to w mediach ideologicznie scalonego Zachodu między innymi w UE nagminie jest uprawiana krytyka państw niezależnych od dominacji Zachodu, że jakoby nie było w nich wolności słowa, wolnych mediów i nie było demokracji.

■ A jak jest tak naprawdę w państwach tzw prawdziwie demokratycznych z tą wolnością osobistą, z wolnością wyrażania krytycznych poglądów, z wolnością mediów i obnażania pewnych negatywnych działań rządów i z podstawową  wolnością słowa ?

■ Prawda jest taka, że jest coraz gorzej. W czasie istnienia od dwóch lat celowo stworzonej pandemii ludzie doświadczają represji, ograniczenia i pogwałcenia osobistej wolności, przymusu, kar i cenzury. 

W takich państwach prozachodnich jak Polska i banderowska Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia obowiązuje zakaz prowadzenia działalności politycznej o poglądach odwołujących się do wartości prawdziwie lewicowych bazujących na sprawiedliwości społecznej i równości na likwidacji wyzysku i kapitalizmu.

↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔
Pokojowa Nagroda Nobla od wielu już lat nie wyraża i nie odzwierciedla walki o wartości pokojowego współistnienia i pokojowej współpracy !  Pokojowa Ngroda Nobla, stała się wyłącznie narzędziem politycznej demonstacji w rękach Zachodu i przyznawana jest nie dla osób które walczyły o pokój czy sprawiedliwość, o pokojową współpracę międzynarodami ale przyznawana jest osobom które mają krew na rękach i są odpowiedzialne za wojny i prowokacje w celu zniszczenia pokojowego współistnienia.

↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔

Najlepszym tego przykladem jest Barak Obama który otrzymał Pokojową nagrodę Nobla nie spełniając moralnych wymogów gdyż będąc jako prezydent Stanów Zjednoczonych miał i ma krew niewinnych ludzi ponieważ był odpowiedzialny za wojny i za śmierć tysięcy niewinnych ludzi na Bliskim Wschodzie

To w czasie gdy był na stanowisku prezydenta Stanów Zjednoczonych, reżim amerykański preferował  taktykę ↕proxy wars↕ czyli wysługiwał się stworzonymi przez Stany Zjednoczone militarnymi terrorystycznymi siłami i innymi państwami w celu realizacji amerykańskiej militarnej strategii. USA wspierały sunnitów przeciwko szyitom i chrześcijanom. W czasie prezydentury Obamy Stany Zjednoczone prowadziły jednocześnie działania na rzecz obalenia proirańskiego rządu w Damaszku poprzez wspieranie terrorystycznej opozycji islamskiej (sunnickiej) uzbrojonej i finansowanej przez USA. 

Głównym zadaniem Barak Obamy i amerykańskiego reżimu było podtrzymać cel strategiczny amerykańskiej polityki: czyli utrzymanie przez USA globalnej hegemonii na świecie kosztem wolność innych narodów.

Degradacja autorytetu Pokojowej Nagrody Nobla.

To stało się niestety już negatywną tradycjąc że Pokojową nagrodę Nobla przyznaje się wyłącznie poplecznikom kolektywnego Zachodu, który obłudnie non stop poucza inne państwa o demokracji i prawach człowieka a faktycznie sam notorycznie łamie prawo do wolności, prawa krytycznej wypowiedzi godzącej w interesy Zachodu, oraz toleruje istnienie na Ukrainie i w postradzieckich republikach bałtyckich odrodzony nacjonaliz i nazizm.

Zachód obnażył się wielokrotnie, że stosuje podwójne standardy i jest pełen obłudy pod względem ocen ruchów narodowowyzwoleńczych gdy chodziło o Kosowa i Krym. Katalonię, Basków, Szkocje i Donbas.

Gdy te narody chcą samostanowienia to kolektywny Zachód odmawia im tego prawa. Jednocześnie wspiera separatyzm na terenie Rosji i Chin. Jak widać to dla kolektywnego Zachodu moralność to obce  znaczenie.

■ Rok 2021. Nagroda Nobla dla Rosjanina ■  – to jasny sygnał !.

Przyznanie "Pokojowej" Nagrody Nobla Rosjaniowi, który kolaboruje ze sponsorami i elitami na Zachodzie czyli redaktorowi naczelnemu "rosyjskiej" gazety „Nowaja Gazieta” Dmitrijowi Muratowowi to kolejny sygnał dla Rosjan, jak obłudy jest Zachód który widzi przyszłość Rosji w odniesieniu tylko i wyłącznie dla  zachodnich interesów i obnaża prawdę  jakimi osobami w tym celu się posługuje. Okazuje się, że nagroda należy się osobie która mąci, judzi i przeciwstawia ludzi przeciwko ludziom, chce awantur i przelewu krwi i ofiar śmiertelnych.  To taki człowiek dla Zachodu jest idealnym odbiorcą Pokojowej Nagrody Nobla podobnie jak niegdyś Barak Obama.

Felietonista „KP.ru” Siergiej Mardan, tak to określił: " Cel ciągle jest ten sam. Zachód wciąż postrzega swoją wydmuszkę o nazwie demokracja z jej "uniwersalnymi wartościami" i " niekwestionowanym europejskim wyborem" jako idealnego kandydata do tej nagrody, kandydata który chce rozwalenia Rosji i udostępniania jej surowców dla pazernego Zachodu. Kandydata  jako idealną "moralną" i "etyczną" alternatywę dla Putina.

■ Dla Zachodu jak się okazuje Aleksiej Nawalny ze swoim fałszywym nacjonalizmem jest zbyt mało radykalny, zbyt mało niebezpieczny. Bo jeśli on tak naprawdę jednak myśli, że „Krym jest Rosyjski” ?. Może właśnie dlatego Zachód postanowił pozbyć się Nawalnego trując go NIE trującym noviczokiem !

■ Zachód tęskni za Jelcynem i potrzebuje Rosji absolutnie sterylnej, a raczej wzbytej wszelkich cech suwerenności. Oczywiście Rosji z programem LGB i ze skruchą za cierpienie wszelkich narodów świata i wypłatą reparacji "niezliczonym" „ofiarom” tzw sowieckiej okupacji i stalinowskich represji. 

Wszystko, co kocha „Nowaja Gazeta” i jej stały glówny redaktor naczelny agent D. Muratow w jednej osobie, to własnie taki światopogląd powinien mieć każdy „właściwy” "autorytet moralny" dla Rosjan i takim powinien być ten nowy laureat Nagrody Nobla dla - Rosji.

■ Komitet Noblowski nie radził sobie wcześniej zbyt dobrze z Rosją, która nie pasuje do modelu fałszywej wolności i zdegenrowanej przez różne obyczajowe dewiacje demokracji. 

Bo jak okazuje się, to zarówno Bunin.

Info z Wikipedii - [ Bunin był bardzo wrogo nastawiony do przejęcia władzy przez bolszewików w 1917 roku, co nazwał „krwawym szaleństwem”. W 1918 opuścił Moskwę i udał się do Odessy, Bunin pisał o perypetiach tego okresu „Przeklęte dni” (ros. Окаянные дни), który został opublikowany na Zachodzie w 1925 roku. W 1920 Bunin uciekł statkiem do Francji. Najpierw mieszkał z żoną w Paryżu, później przenieśli się do willi w Grasse. Na emigracji był bardzo aktywny w sferze politycznej, o Rosji pisał dopiero po swojej emigracji. W 1933 został pierwszym pisarzem rosyjskim, który otrzymał literacką Nagrodę Nobla za „Życie Arsenjewa”, mocno autobiograficzną powieść traktującą o życiu zubożałej szlachty w Rosji około 1900 roku. Nagrodę Nobla otrzymał „za rygorystyczny kunszt artystyczny”.].

■ Oraz Pasternak, 

[ W 1958 Pasternak otrzymał Literacką Nagrodę Noblaza napisanie Doktora Żywago, ale ówczesny rząd nie pozwolił mu przyjąć tej nagrody. Władze nazwały przyznaną mu nagrodę „aktem politycznym przeciwko Związkowi Radzieckiemu” ].

■ Sołżenicyn. Oświecenie ... . Transformacja •••

Zwłaszcza słynny Sołżenicyn który był skrajnym krytykiem ZSRR i ślepo zachwycony amerykańską "demokracją" dopiero po rozpadzie ZSRR i po napaści USA wraz z NATO na Jugosławię doznał oświecenia i ewaluacji poglądów na temat kolektywnego Zachodu.

[[ Po powrocie do Rosji (byłego Związku Radzieckiego) w 1994 r. był szybko rozczarowany, ponieważ w jego oczach jego ojczyzna była dalej niż kiedykolwiek od „odnowy”, o której marzył. W 1999 roku kilkakrotnie krytykował misję USA i NATO w Jugosławii: „Wielki kraj USA jest w trakcie niszczenia innego państwa na oczach ludzkości, a cywilizowane zachodnie rządy przyklaskują [...]

Uważał za hańbę, że ONZ ogłosiło, że ​​NATO ma stare prawo ingerencji na świecie na nadchodzące stulecie. Stwierdził że Zachód a zwłaszcza USA stosuje– prawo dżungli: Według tego prawa, najsilniejszy ma zawsze rację.” Wezwał Borysa Jelcyna do wycofania się z Czeczenii podczas pierwszej wojny czeczeńskiej. Ale już nie miał jednak nic przeciwko drugiej wojnie w Czeczenii, która wybuchła gdy prezydentem był Władimir Putin, a nawet wezwał do stosowania kary śmierci dla czeczeńskich terrorystów w kontekście zbrodni jakich Czeczńscy terroryści dopuszczali się obcinając ludziom głowy i znęcając się bestialsko nad ofiarami. W końcu spotkał się nawet z Putinem i obaj rozmawiali o losie i wielkości Rosji ]].

[[[ "Sołżenicyn odrzucał zdradę i wydarzenia w Rosji, zwłaszcza za Jelcyna,dlatego też odrzucał oferowane dla niego nagrody państwowe. Uważał że Gorbaczow jest politycznie naiwny i nieodpowiedzialny: „To nie było sprawowanie władzy, ale bezsensowne wyrzeczenie się władzy. Uważał, że to zachowanie potwierdza entuzjazm Zachodu związany ze zniszczeniem ZSRR”.  Sołżenicyna zdaniem, " Borys Jelcyn był przede wszystkim odpowiedzialnyza zdradę i rozpad ZSRR,  za tragiczne spustoszenie w Rosji, które opisał w swojej książce ▪ Russia in the Crash ▪. Przeprowadzona pod dyktando Jelcyna prywatyzacja doprowadziła do „nieskrępowanego rabunku rosyjskich bogactw i krachu gospodarczego państwa”.

■ "Jelcyn promował także tendencje separatystyczne w samej Rosji i podejmował rezolucje mające na celu rozerwanie państwa rosyjskiego na kawałki. Pozbawiło to Rosję zasłużonej historycznej roli i pozycji na arenie międzynarodowej. Co zostało potwierdzone głośnymi brawami z Zachodu.” <

■ "Sołżenicyn uważał wpływy USA za katastrofalne i krytykował ich cyniczny pragmatyzm, który przyczynił się do utraty zaufania do demokratycznych ideałów. Uważał zbombardowanie Belgradu jako skandaliczne wydarzenie, które miało trwały wpływ na Rosję i zainicjowaną nową polityke Władimira Putina dążącą do odbudowy potęgi Rosji. Był szczególnie zaniepokojony zerwaniem więzów między Rosją, Rosjanami poza granicami Rosji oraz krajami wcześniej związanymi z Rosją, zwłaszcza z Ukrainą".

"Widział w tym niszczący wpływ Zachodu, który miał swoje korzenie w niechęci i braku umiejętności dostrzegania różnicy między Rosją a Związkiem Radzieckim. „Ponadto podejmowane były przez NATO próby wciągnięcia w swoje kręgi części rozbitego ZSRR, zwłaszcza – co było szczególnie bolesne – Ukrainy, kraju blisko z Rosjanami spokrewnionego, z którym łączy Rosjan i Ukraińców miliony relacji rodzinnych. A to mogłyby zostać przecięte w mgnieniu oka przez sojusz wojskowy z NATO.” ]]].

↔↔↔ Prawda jest jedna. ↔↔↔

■ Zachód konsekwentnie i uparcie przy pomocy wszelkich środków w tym kolaborujących Rosjan chce jak najgorzej dla narodu rosyjskiego i chrześcijaństwa, ale oczywiście taka uciążliwość nie spotkałaby Muratowa i jemu podobnych zdrajców i kolaborantów.

■  Przy okazji o gejach. (czeczeńskich).

Czym tak zasłynął jeszcze Muratow  poza szkalowaniem Rosji ...? Zapewne tym stwierdzeniem, że

ze względu na "polityczną niedojrzałość" Rosji, są więc tam ludzie którzy nie wiedzą o LGBT jak ten fenomen  w krajach tzw demokratycznych i tzw wolnych jest potężny i modny.

Najwyraźniej właśnie ten artykuł o biednych czeczeńskich gejach przyniósł Muratowowi 1,19 miliona dolarów noblowskiego zysku i wśród  jury poklasku i światową sławę. ■ Agenda LGBT pozostaje jak dotąd najważniejszą istotą dla "postępowego" Zachodu. To jest obecnie główny wyznacznik "moralny", miara etyki... i zachodniej demokracji ! 

▪▪▪▪▪▪
W amerykańskim stanie Kalifornia duże domy towarowe muszą również oferować produkty, takie jak zabawki i produkty do pielęgnacji dzieci, w sposób neutralny pod względem płci od 2024 roku. Nowe prawo dotyczy m.in. produktów higienicznych i pielęgnacyjnych.Kalifornia jest pierwszym stanem, który wprowadził takie prawo. Prawo stanowi, że duże domy towarowe muszą również mieć „rozsądną ofertę” produktów, które są niezależne od tradycyjnego rozróżnienia między chłopcami i dziewczętami. Inicjatorem projektu jest Evan Low. Powiedział, że jest „niesamowicie wdzięczny”, że ustalono to prawo. „Prawo powinno zapewniać, że dziewczyna może znaleźć radiowóz, wóz strażacki lub dinozaura. A z drugiej strony, jeśli jako chłopiec jesteś trochę bardziej artystyczny i chcesz bawić się lakami i brokatem, dlaczego nie ?” 

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰

■■■▪▪▪   Konkluzja:  ▪▪▪■■■

Dzis główną podstawą i wyrocznią dla przyznania Pokojowej Nagrody Nobla nie są wartości związane z walką o pokój międzynarodami, lecz najważniejsza jest poprawność polityczna naturalnie według dyktatu amerykańskiej demokracji i kolektywnego Zachodu.

Najważniejsze atrybuty by otrzymać nagrodę, to oczernianie, preparowanie oskarżeń przeciwko Putinowi i Rosji, krytyka Chiny oraz wszystkie inne państwa niezależne od neokolonialnych zapędów Zachodu. Naturalnie i bez dyskusyjnie obowiązkowo wymagana jest poprawność w kwestiach LGBT oraznietykalność żydów i ich bezprawnych roszczeń bezspadkowych. ■


 

KOMENTARZE

 • To że pokojowa nagroda nobla jest narzędziem polityki
  to wiadomo nie od dziś.
  Jednak nagroda dla Muratowa jest super.Komitet noblowski chyba sam nie
  wiedział co robi bo de facto zrobił dobrze Rosji.
  Rosyjskie opozycyjne środowiska od początkowego "zdziwienia" poprzez "rozczarowanie" nieuchronnie zdążają ku konfrontacji.Mówiąc wprost zaczynają się żreć.
  Marzyli żeby Echo Moskwy (Wenedyktow),liczyli że Nowalny,jakoś przyjęliby Cichanowską ostatecznie machnęliby ręką gdyby Grete Tunder ale żeby Nowa Gazeta? Takiego ciosu się nie spodziewali.
  Kandydaturę Muratowa zgłosił Michaił Gorbaczow który posiada 10% udziałów w Nowej Gazecie."Nie ma karesu bez interesu"


  Z tego wszystkiego samochód Kseni Sobczak w sobotę zabił dwoje ludzi i odjechał z miejsca wypadku.Wiele wskazuje że za kierownicą siedziała sama Sobczak a nie kierowca jak twierdzi sama Sobczak.Zdarzenie wywołało większy społeczny rezonans niż nagroda nobla.
 • @Autor
  "Nagroda "pokojowa" jest niczym innym jak instrumentem politycznym i odzwierciedla jak działa ideologicznie scalony Zachód, który operuje w przestrzeni publicznej jako obrońca demokracji, wolności poglądów, czy wolniści słowa". -

  --- Tak się dzieje co najmniej od czasów po II wojnie światowej. Nagroda Nobla w dziedzinie literatury i pokoju jest rozdawana według zachodniego klucza. Szkoda, że Chiny z Rosją nie ufundują podobnej nagrody.

  Pozdrawiam serdecznie :)
  *****
 • @ikulalibal 11:40:59
  A jak zapatruje się Pan na ...

  Extra info. ■
  Ocena spuścizny życiowej Sołżenicyna w Rosji jest niejednoznaczna i niejednorodna. A jeśli publiczność Centrum Jelcyna czci go i powtarza słowa „nie żyć kłamstwami” jak mantrę i zaklęcie, zwykli ludzie malują czerwoną farbą murale przedstawiające Sołżenicyna.

  Należy jeszcze dodać autora Michaiła Szołochowa - radzieckiego pisarza, który w 1965 roku otrzymał Nagrodę Nobla za jedną z głównych powieści literatury rosyjskiej - „Cichy Don”. I to nie przypadek, że Sołżenicyn zaczął prześladować Szołochowa... .

  Pozdrawiam :)
 • @Alfax 12:11:16
  "A jeśli publiczność Centrum Jelcyna czci go i powtarza słowa „nie żyć kłamstwami” jak mantrę i zaklęcie, zwykli ludzie malują czerwoną farbą murale przedstawiające Sołżenicyna."

  Ja jestem wdzięczny Sołżenicynowi za jego świetny manifest "Żyj bez kłamstwa". Staram się tak żyć i po wielu latach odkryłem, że "Archipelag Gułag" w dużym stopniu został zmyślony ;)
 • @zygmuntbialas 11:44:23
  Też tak uważam, że powinna powstać alternatywa dla skompromitowanej sekty przyznającej już obecnie bez żadnego prestiżu Pokojowej Nagrody Nobla.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Pedant 12:14:21
  No właśnie, sprawdza się stare a jakże ciągle trafne powiedzenie:

  Że złodzej ze wszystkich najgłośniej woła łapać złodzieja :)

  Pozdrawiam :)
 • @Alfax 12:20:10
  "złodzej ze wszystkich najgłośniej woła łapać złodzieja :)"

  Tak i nie. Ten apel jest naprawdę dobry i wcale się nie dezaktualizuje.
 • @Alfax 12:11:16
  //Ocena spuścizny życiowej Sołżenicyna w Rosji jest niejednoznaczna i niejednorodna. //

  Owszem.Nie jest jednoznaczna.
  Ale byłaby gdyby nie wąski margines liberałów którzy ze swoim soŁŻEnicynem i jelcyncentrem ,tworzą coś na kształt skansenu.Choć właściwszym określeniem byłoby getto.
  Byłaby wola większości,tak społecznej jak i politycznej,nie byłoby ani Sołżenicyna w literackim panteonie ani Centrum Jelcyna w Jekaterynburgu.
  https://www.rmfclassic.pl/informacje/Obraz,12/Nikita-Michalkow-ostro-skrytykowal-dzialalnosc-Centrum-Jelcyna,31406.html

  Przecież Jekaterynburg do niedawna znajdował się w łapach dość dziwnych ludzi.Jakiś Rojzmanów https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D0%B9%D0%B7%D0%BC%D0%B0%D0%BD,_%D0%95%D0%B2%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%92%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87 to znów jakiś "ojcieców Sergiejów" https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B8%D0%B9_(%D0%A0%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2)
  Dziwnych ludzi przyciąga miasto Jelcyna.
 • @Pedant 12:14:21
  //
  Ja jestem wdzięczny Sołżenicynowi za jego świetny manifest "Żyj bez kłamstwa" //

  Jednym słowem jest pan miłośnikiem traktatów o cnocie pisanych przez stare kurwy.Bywa.
 • @ikulalibal 13:07:12
  "Jednym słowem jest pan miłośnikiem traktatów o cnocie pisanych przez stare kurwy."

  Ja oceniam utwory po ich zawartości, nie po autorstwie. Równie dobrze mogłyby być anonimowe.
 • Nagroda Nobla- fundator dywersji czy amerykankie stypendium?
  Juz Lenin odkryl, ze najlepiej jest kontrolowac opozycje, wtedy gdy sie jej przewodzi.

  Mnie sie, na przyklad, bardzo spodobala ta Nagroda Nobla.
  A najbardziej mi sie spodobala reakcja i Putina i Lawrowa.

  Przecież Zachód sie spodziewał co najmniej rewolucji w Rosji.
  Myśleli, ze zrobią Putinowi na złość.
  A Putin?
  Majstersztyk. Pogratulowal laureatowi!.
  Tak może zachować sie tylko prawdziwy mąż stanu.

  Jest podobno rzeczywiście konsternacja wśród opozycji.
  Bo po pierwsze, za granicą nikt za bardzo wiele nie wie o tej moskiewskiej gadzinówce, która rzeczywiście nie ma wielkiego rozgłosu we świecie. Wszyscy oglądają RT.

  Rzeczywiście, wielu stawiało na wybór kryminalisty, Nawalnego, bo wiadomo, ze jest pewien schemat w przyznawaniu POKOJOWEJ Nagrody Nobla: Na ogol, nagradzani sa kryminaliści i podżegacze wojenni, którzy nie maja nic wspólnego z umiłowaniem pokojowego współistnienia narodów:
  Kryminalista Mandela, który odsiadywal kare za morderstwo, Kissinger, przestępca nie tylko z East Timoru, Barack Obama "laureat Pokoju" tuz przed rozpoczęciem krwawych wojen otrzymał - a priori - Pokojową Nagrodę Nobla!.

  Nobla dostał tez nasz przygłup, zasłużony dla UBecji - mierny ale wierny - za zdradę Polski został milionerem, bo 'pecunia non olet' - pieniądz nie śmierdzi - jak mawiali starożytni, bo nie przewidzieli, ze właśnie w naszych czasach, pieniądz zaśmierdzi… zdradą .
  (Cesarz Wespazjan kazał opodatkować miejskie kible - i tak sie tłumaczył…synowi)

  Obecnie Komitet Nagrody Nobla wykazał sie nie lada nowatorstwem. Można dostać Nagrodę Nobla za … krytykowanie prezydenta.

  Zarowno Maria Ressa z Filipin jak i Dimitrij Muratow otrzymali laury za pyskowanie na swojego demokratycznie wybranego prezydenta.
  “Dziennikarka” z Filipin (podobnie jak i rosyjski ‘dziennikarz’ Nawalny), jest tez na zamorskiej liście płac .

  Sam Komitet Nagrody Nobla swoim wyborem potwierdza, ze zarówno w Rosji jak i na Filipinach panuje prawdziwa demokracja bo można otwarcie i ZUPEŁNIE bezkarnie pyskować na wybranego demokratycznie prezydenta.

  Natomiast w zachodnich krajach widać wyraznie brak podstawowych zasad humanitarnych.
  Dlatego Julian Assange, najpopularniejszy dziennikarz na świecie, nie ma żadnych szans na Nagrodę Pokojową Nobla.
  Bo za swoje bardzo znane dziennikarskie rewelacje …siedzi w bardzo niedemokratycznym Zachodzie, bez wyroku juz 10 lat!
  Caly swiat domaga sie uwolnienia australijskiego dziennikarza.

  Komitet Nagrody Pokojowej zaś nie rozpatruje zasady: vox populi - vox Dei.
  A o tej filipińskiej pacynce i Murawiewie malo kto słyszał we swiecie.

  Ja tak sobie wyobrażam ze niektore blogi w Polsce, np. na NEON-ie moga sie starać o przyznanie zbiorowej Nagrody Nobla za …krytykowanie np. Dudy i Morawieckiego.
  Ale najpierw musiałyby sie postarac o …’stypendium' z USA.

  Fundusz na wklad w wolność wypowiedzi?
  Uhonorowano w ten sposób ich wkład w wolność wypowiedzi” – oświadczył Norweski Komitet Nobla. „Wolność słowa jest warunkiem demokracji i trwałego pokoju” – powiedziała w Oslo przewodnicząca Komitetu.

  Przyznano Pokojową Nagrodę Nobla. Trafiła do dziennikarzy z Filipin i Rosji
  https://deon.pl/swiat/przyznano-pokojowa-nagrode-nobla-trafila-do-dziennikarzy-z-filipin-i-rosji,1629299
 • @Tiamat 13:48:20
  „Wolność słowa jest warunkiem demokracji i trwałego pokoju”
  W takim razie mój typ na przyszły rok:
  Mark Zuckerberg
 • @Robik 14:12:43
  Śliczne.

  Jest pewien klopot.
  Putin powtarza czesto, ze wolność jednego czlowieka nie może ograniczac wolnosci innego.
  Nie od razu zrozumialam, ze na przyklad wolność Zuckerberga może ograniczac wolność innego czlowieka. (Assange'a)

  Osobiscie nie wierze w te 'wolności slowa' bo przeciez nawet na kazdym blogu i nawet u Zuckerberga siedzi ...moderator.

  Ale podoba mi sie pomysl Zukerbergiem
  To glupie zdanie, ze 'wolnosc slowa jest warunkiem demokracji' - jest rzeczywiscie ...sprośne.

  Bo nie z każdej muszli słychać ...morze

  Pozdrawiam
 • @Robik 14:12:43
  Trzeba byłoby sprawdzić czy już nie był jednym z 319 nominowanych kandydatów.Tak jak NATO,Merkel,WHO,Biden i inni

  https://reform.by/wp-content/uploads/2021/09/clip-19.jpg
 • @ikulalibal 14:29:43
  https://www.nicerodds.co.uk/nobel-peace-prize
 • Cóż - czarci pomiot obróci każdą szlachetną
  ideę w szatańskie odchody - więc pomiot ów nie podarował i "Noblowi".
  Wniosek?
  Nawet "Nobla" z fizyki czy chemii obraca on w szatańskie odchody w taki oto sposób, że przyznaje je w ścisłym odniesieniu do tzw. ocieplenia klimatu na skutek bezczelnego oddychania na Ziemi - znienawidzonego człowieka.
 • @ikulalibal 14:29:43
  A kogo my tu mamy ? ⁉️

  Całą plejadę żożet z pod ciemnych gwiazd.
  NATO ❗☺. Kamala. Biden. Gates. Navalonego. No i brakuje tu Sorosa i Pol Pota i adokfa do kompletu. ☺

  Salution ✔
 • @demonkracja 14:54:31
  Otóż to. Szczególnie ci znienawidzili człowieka którzy nie sa ani wybrani ani nie maja mandatu reprezentować ludzkość.

  Ale maja do dyspozycji skorumpowanych polityków i rządy, wlasne banki i są właścicielam 90% kapitału światowego.

  Salut✔
 • @Tiamat 14:23:04
  Właściwie to w obecnych czasach jest to obciach i wstyd otrzymać pseudo pokojową nagrodę jobla. A nawet dostać nominowanym by znaleźć się w gronie ludzi przestępców to jest very bad news.

  Salut ✔
 • Autor *
  Nobel to aktualnie kpina ze zdrowego rozsądku, a jeszcze go posiadający - powinni gardzić tymi, którzy tę łapówkę otrzymali. Zarówno pokojowy jak i literacki - jest przyznawany od lat w/g. tych samych kryteriów, które to koszerna mafia ustanowiła. Są powszechnie znane, więc nie będę tu ich przytaczał.
 • Autor
  TW Bolka też Polszy ufundowali a Kongres USA zrobił mu klakę na cały świat.
 • @ikulalibal 13:05:28
  " Centrum Prezydenckie Borysa Jelcyna zostało otwarte w listopadzie 2015 roku; w inauguracji wzięli udział prezydent Władimir Putin i premier Dmitrij Miedwiediew. Ośrodek stawia sobie za cel chronienie i badanie spuścizny historycznej Jelcyna, prezydenta Rosji w latach 1991-1999."

  Jest przyzwolenie na to by Jelcyn niszczyciel ZSRR i Rosji był w dalszym ciągu traktowany jak swój, a potem dziwią się że władza ma problem z Echo Moskwy, Nawalnym czy Novaja Gazieta.

  Pozdrawiam :)
 • @ikulalibal 13:05:28
  Ci dziwni ludzie to zagrożenie dla państwa, ale zapewne przez to że dziwni są to są zapewne pod kontrolą

  Pozdrawiam :)
 • @Tiamat 13:48:20
  Wszystko wskazuje, że rosyjscy kolaboranci są opłacani przez obcą agenturę i mogą tak jak to Pani ujęła, pyskować na prezydenta więc mają większą wolność i swobodę niż w Polsce pan Mateusz Piskorski.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @ikulalibal 14:29:43
  Ciekawe zestawienie.

  ▪▪▪ list of special individual personalities ▪▪▪

  Pozdrawiam :)
 • @demonkracja 14:54:31
  Samo określenie, Pokojowa Nagroda Nobla jest już piękne.

  A jednak i tą nagrodę sprofanowano, zszargano i wykorzystano do celów politycznych. Niestety.

  Pozdrawiam :)
 • @Playset 16:02:15
  100 procent racja .
  Nic dodać nic ująć.

  Pozdrawiam :)
 • Autor 5*
  DK
 • @35stan 16:35:16
  Tak, to fakt. Był tylko marionetką i został sterowany jak pacynka.

  Pozdrawiam :)
 • @Rzeczpospolita 18:33:15
  Dziękuję

  I pozdrawiam serdecznie :)
 • Fałszywa nagroda
  .
  nie ma nic wspólnego z Noblem, żadnej takiej nagrody nie ustanowił.

  Nie ma też nic wspólnego z pokojem, skoro tacy zbrodniarze wojenni jak Adolf Hitler czy Obama kandydowali do tej nagrody, ten ostatni ją nawet otrzymał.

  Pokojowa nagroda Nobla jest po prostu prpagandowym żartem, nad którym można się ośmiać, ale nie zatrzymać.
 • @Alfax 18:12:46
  re: Centrum Prezydenckie Borysa Jelcyna...

  Ja sie zastanawiam nad tym, ze wlasciwie chyba otwarcie Centrum Borysa Jelcyna ma sens.

  Chińczycy na przyklad, powolali specjalny Komitet do przygotowania wszystkich możliwych materiałów na temat Rewolucji Kulturalnej.

  Chyba sa powody, żeby przekazywac dzieje narodu przyszlym pokoleniom.

  Z tego co pamietam, Jelcyn nie tylko przepraszal narod rosyjski.
  Wyznaczyl tez Putina na swego następcę, czym wlasciwie spowodowal wielki zwrot w polityce Rosji.

  Nam przydaloby sie takie 'muzeum' XX-lecia miedzywojennego z ekspozycja calej dokumentacji Polski Porozbiorowej: od Traktatu Wersalskiego, wyprawy na Kijow, pierwszych wyborow prezydenckich, poprzez zbrojny zamach stanu , Bereze Kartuska, wspolne polowania na żubry i ambicje Rydza Śmigłego....az po ten nieszczesny pakt Ribentrop Molotow podpisany w Brzesciu przez Rosje i Niemcy.

  Wtedy może dowiedzielibysmy sie, co robila armia niemiecka w Brzesciu we wrzesniu 1939 roku... i jak sie (i dlaczego) z Brzescia wycofala.
 • @Tiamat 02:52:23
  Kłopot z Jelcyn Centrum podobnie jak z muzeum Polin polega na tym że powstał on nie po to aby "przechowywać pamięć" ale po to aby być ośrodkiem propagandowym.
  Centrum Jelcyna oskarżane jest o to że fałszuje historię i manipuluje zwiedzającymi którymi często są niestety wycieczki szkolne.
  Z tego co można się tam dowiedzieć wynika że historia Rosji to jedna długa noc i dopiero prezydentura Jelcyna rozświetla te mroki.
  Ze zgorszeniem mówi o tym Michałkow i ja mu wierzę bo na czym jak na czym ale na widowiskach,scenariuszach i reżyserskich trikach zna się dobrze.

  https://www.youtube.com/watch?v=M4IgocuwPaI&t=335s

  Wiele znanych postaci i organizacji już próbowała interweniować u władz albo w sądach ale na razie bezskutecznie.Okazuje się że nie ma sposobu aby zmusić kogoś do mówienia prawdy.Bo przecież chodzi tylko o to aby w tym jelcynowskim centrum mówili prawdę.
  Centrum jest krytykowane na oficjalnym poziomie https://www.youtube.com/watch?v=WQgJ4_ptyF4 i wierzę w to że kiedyś przyniesie to pożądany rezultat.

  A póki co powstają projekty alternatywne.Na przykład telewizyjny projekt "Mamy 30 lat" Projekt polega na tym że urodzeni w dniu w którym ogłoszono rozwiązanie ZSRR dziś 30-latkowie,opowiadają o sobie i swoich rodzinach,osiągnięciach,pragnieniach itd.Prawda o epoce Jelcyna zawsze gdzieś wyziera z tła.

  https://www.youtube.com/results?search_query=+%22%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F.+%D0%9D%D0%B0%D0%BC+30+%D0%BB%D0%B5%D1%82
 • To najbardziej geszeftonośna nagroda globalnowioskowa
  Od samego początku TRYNDU KONCEPCYJNEGO OPARTEGO NA ŚWIATOPOGLĄDZIE wywiedzionym, jak można wywnioskować ze Starego Testamentu (walka z biologicznymi prawami )

  Nagrody Bobla otrzymują uczeni w piśmie wynajdujący nowe "choroby" oraz metody "walki"

  Gdyby jakiś pedantyczny poszukiwacz PRAWDY W NAUCE uczciwie zabrał się do analizowania podstaw na których dany laureat oparł swoje wyniki "naukowe", to dopiero byłby skandal.
  Skandal, to nic.
  Ale każda osoba, która WIERZY w wyniki badań (okresowych, przesiewowych a szczególnie "profilaktycznych")
  może otrzymać wyrok z ust medycznej płytki wyrok: ma pan/pani/ dziecko raka. Oraz propozycję "leczenia" trutkami onko- logicznymi.
  Mumifikowanie chemią pozwala nielicznym jednostkom przetrwać 5 lat. Dziecko do 2 lat nie przeżywa NIGDY.

  Najbardziej złotonośna geszeftowo definicja nukleoproteiny (jako wirusa o właściwości zakaźny i potencjalnie patogenny) w historii globu powstała w umyśle Andre Lwöffa. Jak sam uczony wygłosił na swoim wykładzie noblowskim, jest ona oparta na FILOZOFII PLATONA.
 • @ikulalibal 08:47:46
  Ja to bardzo dobrze rozumiem i zgadzam sie.

  Moje jednak spojrzenie sie kiedyś troche zmieniło, a mianowicie po wizycie w paru muzeach, gdzie sie gloryfikuje na przyklad ...nieuzasadnione bohaterstwo żołnierzy, albo szuka usprawiedliwenia.

  Pamiętam takie muzeum anglo-saskie gdzie pokazywali dumnych Anglików, którzy.... w czasie wojny, odczytali enigmę.

  Narobilam wrzasku, powypisywalam różne sprostowania do różnych organzacji- przy okazji zebralam trochę poparcia - i ... najpierw ekspozycje całkiem zdjęli - ale potem poprawili.. I tak juz zostalo.
  Pewnie gdyby nie ta awantura - to nikt specjalnie nie zwróciłby uwagi na te krotka zreszta informacje.

  Ja rozumiem, ze Rosja jest w trudnej sytuacji i caly czas sie boryka z antyrosyjskimi awanturami.

  Ale i rozumiem Putina.
  Dobrze jest otworzyć taka wystawę: do wglądu i oceny publiczności.

  Może ja i troche przesadzam, ale nie mogę darować Polakom, ze sie pozbyli Ossolineum; ale tez i bardzo trudno teraz znalezc wiele cennych publikacji....Solidanosci. Niechby sobie troszke teraz poswiecili oczami milosnicy ...oficjalnej, finansowej pomocy Reagana w rozwaleniu Polski.
  Przemowienia Reagana z czasow Solidarnosci powinny byc wywieszone na każdym slupie.

  Jest cos takiego w ludzkiej naturze, ze oficjalna informacja jest czesto bardzo podejrzana.
  Tak bylo i w PRL-u, kiedy nas zapewniano o braterstwie narodów i o osiagnieciach socjalizmu.
  Im wiecej nas zapewniano - tym wiecej kochalismy Ameryke.

  Bo rzeczy codzienne - powszednieja.

  I naturalnie, ze mozemy jeszcze dyskutowac na temat osobistych kontaktow Putina i z Jelcynami.
  Ale w każdej dyskusji można sie czegoś dowiedziec.

  I śmiem podejrzewać - bo nie wiem napewno- ze te 'projekty alternatywne' mogłyby nie powstać - gdyby tego ośrodka Jelcyna nie bylo.

  Serdecznie pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej